» »

PIII 550 ali C II 700???

PIII 550 ali C II 700???

Hojne ::

Zanima me kaj je boljše v dveh kategorijah:
1. Za igre
2. Za programe (s tem mislim samo delo z Win2k, WinXP in OfficeXP)

Ostala konfiguracija bi bila GeForce MX, 128Mb Rama, 2x40 IBM RAID 0.

Dalmatinc ::

Jaz osebno stavim na c2 667@1000

P3 550 boš cca. navil na 733 in mislim da boš kar približno na enakem.

Igre je bolš c2 progije pa p3. Odločitev je tvoja.

p.s. word dela enako hitro v obeh primerih!!>:D

OZZY ::

Oboje bi bilo hitro. 550E se da komot navit na 133fsbja in več. C700 se da tud navit lepo. Za igre bi bil celeron za programe pa navit p3. Jest bi se sam odločil za p3 550e ali pa 600e. Še raj pa za durona ali TB, ki sta cenejše in več ponujata.
Go with the flow.

Hojne ::

Ja sej men je vseeno, ker si bom to sposodil na šihtu. Sprašujem pa zato, ker imam sedaj sposojenga PIII-ja jesen bojo pa kupil mašine z CII 700MHz proci tako, da me zanima samo to, če se mi splača menjat.

Tassador ::

Jaz mam prav ta procesor PIII 550.Dela mi lepo.Imam pa eno vprasanje. Ker pojma nimam o navijanju bi vprasu do kolk bi se ga dalo navit brez dodanih ventov pa voltaze,..Sam v biosu.Do kok nej nastavm CPU/PCI Clock.Cifre se mi koncajo pri 150/37,5.Prosil bi vas ce mi to poveste.HVALA;)

Shadowman-x ::

Iz lastnih izkušenj absolutno P-III procesor.
P-III 500@700 je delal veliko, veliko bolje bot C-II 600@900, tudi na 500@600 sem imel bolj tekočo sliko ko sem igral igre.
Seveda pa je še vedno bolje P-III 700@933, kar mi deluje sedaj v sistemu. Ko bo boljše hlajenje pa računam na 1 GHz.

PIII850 ::

definitivno PIII, saj Celeron je že preteklost. To je bilo včasih aktualno, sedaj pa je celeronček nazalost dalec za cajtom. Ce ze ces rajsi vzami kaksnega durona ali TB. Jz sem prej meu CII 566 - 850 Mhz, sedaj pa imam PIII 733- na 950 mHz in verjemi da zadeva deluje za cca 40% bolj hitro. Pa grafična je na obeh sistemih ista V3 3000

lp

Dalmatinc ::

P3 dej ti poglej kakšna procesorja si primirjal. Pa sej tu ni konkurence.

Splošno je znano da je p3 pri isti frekvenci hitrejši od c2. Ko pa c2 pospeši na 100, 200 Mhz več pol se pa stvar ubrne predvsem v igrah.

Ej, pazi vsi mi zdejle govorimo o p3 550 E (cpormine 0.18) pazi da nimaš ti p3 550 (Kaltamah 0.25 -- slot 1)

Hojne ::

Ja jaz ga imam na Slot1 in je kar skupaj z ventom sestavljen. A to je potem slabo??? A je potem bolše, če vzamem celerona???

OZZY ::

Prodaj plato in procesor in namesto tega raj kupi plato za amdje in pa enga durončka ali tb za ta denar. In te bo glih tok prišlo kot če bi kupu celerona2. Duron je hitrej od celerona2 tb pa sploh. Razmisli o tej opciji.:|;)
Go with the flow.

Hojne ::

Saj jaz ne bom kupoval procesorja, kot sem že prej napisal imam sposojenega PIII 550 iz mašine v službi, jeseni pa dobimo celerone II 700 in me zanima, a zamenjam 550 z c700 ali ne???

Dalmatinc ::

Hojne! Zuami c2 ne bo ti žal. Verjemi ga imam in je špica. Samo pazi da neboš imel takšnega golna od grafe kot je moj v3 3000.

Marija ste pametni vi slo-techovci k ste mene pluval in pluval da ne pomagam a VI PA ? Osebek je reku da bo stvar u službi dobu. In sicer služba bo kupovala Intele in ne AMD-je. ker ste pač nekateri obsedeni z AMD-ji pa bog vam pomagi ! Človek ima na voljo c2 ali P3 (arhična verzija)>:D

Hojne ::

Pa še to; ko bo Athlon 4 zunaj takrat bom pa kupoval. Do takrat pa probavam brez stroškov in čim bolj pridt čez.

Medved ::

nobena definitivno. Kupi Apple, drugač boš vedno nesrečn:D

XtX ::

x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

400MHz pri 100fsb ali 550MHz pri 75fsb?

Oddelek: Strojna oprema
291764 (1367) Poldy
»

OC-anje PIII

Oddelek: Navijanje
101073 (937) meacho
»

Najbl navit proc. na forumu (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
544737 (3706) SkIDiver
»

Lastniki Celeronov 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
663932 (3230) Boško
»

p3 700E (nenavit) ali c2 633@950

Oddelek: Kaj kupiti
441632 (1315) Dalmatinc

Več podobnih tem