» »

12v====>220v 50Hz

12v====>220v 50Hz

bosstjann ::

kako iz enosmernega toka v izmeničnega (in to pocen)

bosstjann ::

a ma ker idejo koko napajat comp. v avtu

iBojan ::

Enkrat sem videl v Conrad-ovem katalogu nek pretvornik, samo ne vem kako se glih zadeva obnese v avtu saj bo akumolator prej ali slej prazen ;))

lp, _GeS_

Can ::

Potrebuješ DC-AC pretvornik, katerih cene so močno zasoljene. Če je v tebi kaj štromarja si ga naredi sam, denarnico ti bo olajšal za cca. 8000SIT. Zavedati pa se moraš, da bo povprečno zmogljiv akumulator (65Ah) zagotavljal veselje pri ugasnjenem motorju le kake 2-3 ure.

Makaron_hater ::

Pa ti si en amater!
kup grecijev mostič al pa vsaj galvanski člen

tonic ::

vprašanje kako bi se ti obneslo s home made pretvornik!

zakaj?
zato ker večina načrtov, kar sem jih videl so temeljili na trikotnih ali pa pravokotnih impulzih frekvence 50Hz.

Da ti sveti 220V žarnica to gre,za napajanje računalnika pa ne vem kako se bi to obneslo, ker je za njega po mojem zelo dobro met sinusno napetost.


če pa misliš kupit kak pretvornik v trgovini, pa ti bo kar stanjšal denarnico.

Kaiser ::

Pomoje lahko brez skrbi naredis pretvornik doma pa tud ce ma pravokotne periode. Pravokotna napetost je tako ali tako sestavljena iz osnovnega vala (50HZ) in iz harmonikov, ki vecinoma ne doprinasajo h koristni moci, motijo pa tudi ne pretirano, morda je le trafo v pretvorniku nekoliko glasnejsi. Sicer pa je napajalnik od racunalnika tudi tako robusten, da mu spremenjena oblika napetosti ne bi smela skodovati.
Mal poglej tle.

MadMax ::

Racunalnik, monitor in podobne naprave s switching usmerniki so neobcutljive na obliko krivulje.
Navadni trafoti tudi.
Problem se pojavi pri elektromotorjih.
Ce te pa izgube ne motijo, si pa komot nardis sinusni pretvornik, ampak ti bo dobra tretjina vhodne moci (12V) sla v nekoristno in nezazeljeno toploto. Pravokotni imajo pa skor 98% izkoristek.

Can ::

Pretvornik, ki sem ga sam realiziral za transformacijo ne uporablja feritnega trafota, kar je običajno za preklopne napajalnike, ampak klasičen toroidni trafo. Tako, da je izhoni signal, precej lep sinus, kar sicer za PC ni toliko pomembno. Sam pretvornik uporabljam za gledanje TV na piknikih, sprobal pa sem tudi že PC in dela brez problema.

Neljubitelj testenin, daj objavi zadevo z "grecijevim" mostičem, da me boš še bolj nasmejal!

bosstjann ::

zadeva je taka da jest to rabim v soboto(to 19.5.2001)

če mi je kdo to pripravljen narest naj mi poščje ponudbo na email s ceno in ostlimVnesite tukaj

Monster ::

Tega ne delat ker je totalno brezveze kompiji majo pač prevlko porabo za kaj takega pa še vlke izgube.. Če ti bo delal bo delal sm kako urco!!;(;(

pa z greci ne boš mogu dela neke izmenične napetosti budalo jedno.... Sinusni pretvornik je ZELO težk naret drugače je z onimi žagastimi ker pač dajo kondenzatorju prekratek impulz da se ne napolni... What ever ne gre pač
Ka zaboga...

eraserr ::

Can a maš kakšen načrt, ker se tud sam zanimam za izdelavo tega.

TuXterrestrial ::

Bi se strinjal z zadnim postom.
Po izračunih bi moral za 400 w napajanje teči tok na končni stopnji(pred trefotom) kar 33.3A pri 12V kar pa nbi tako pocen za narest.Aja še nekaj .Ni problem narest oscilator sinusne napetosti, pač pa doseči na končni stopni dovol veliko moč.

Can ::

Res je da 400W obremenitev akumulatorja ne bo glih dolgo brcala. Sicer pa tudi 400W s PC-jem ne dosežeš kar tako, 300W je bolj realna osnova. En načrt je v majski reviji Svet elektronike.

MadMax ::

NewMan: daj si poglej specifikacije in ceno za tranzistor 2N3055 (star ko zemla, pa se vedno prav pride), pa si popravi misel o stroskih.
Najdrazji je se vedno transformator...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Resonanca pri elektriki

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
253297 (2836) Pyr0Beast
»

Razsmernik?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
133148 (2845) radiator
»

Koliko elektrike porabi rač

Oddelek: Strojna oprema
208879 (8196) gumby
»

Izdelava DC/AC pretvornika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
102044 (1959) Pyr0Beast

Več podobnih tem