» »

Počasen Wireless LAN 54Mb/s med notebookom in namiznim

Počasen Wireless LAN 54Mb/s med notebookom in namiznim

Yeznick ::

Imam Planet 54Mb/s mrežno v PCju in vgrajeno 54Mb/s v notebooku (Centrino tehnologija).
Problem je, ker mi mreža dela maximalno do 700KB/s .... To naj bi nekako ustrezalo
normalni meji za B standard, ampak pri G standadu bi pa vseeno moralo iti hitreje.

Sem probal tudi brez kakih sten med računalnikoma, pa brez uspeha.
Probal sem tudi izklopiti WEP šifriranje pa nič od tega.
Sem pa opazil, da se mi pri prenosu datotek spreminja avtomatično

Driverji so na obeh najnovejši.
Kaj naj naredim?

Pa še to me zanima, zakaj me pri dolgih prenosih recimo velikoh datotek včasih odklopi iz mreže?
Če resetiram mrežo na notebooku, nič ne pomaga, če pa disablam in enajblam mrežo na namiznem se pa vse uredi in stvar spet dela. Kaj torej? Kaj idej?


LP
Yeznick

matter ::

Probi zamenjat firmware če se da pri karticah.
Sicer pa več kot 2MB/s itak ne bo šlo :P vsaj po mojih izkušnjah.
Lahk je pa tut prblem ker sta pač 2 različni firmi in mal poglej kakšno nastavitev omogočata.
Ker tu gre za povezavo planet in intel. Men podobno hitro dela povezava z notebookom in dlink AP, samo js mam anteno na strehi, notebook pa strop pa še kaj nižje.
Kolk je močan signal (low, good, very good, excelent) ?


Pa še to me zanima, zakaj me pri dolgih prenosih recimo velikoh datotek včasih odklopi iz mreže?...
Podobno je men delal pri povezavi dlink AP in usb wirless, ampak ko sem dal novejši firmware je delal ok. Tko da probi mal namizno kartico drugače nastavt, al pa firmware menjat (če se sploh da). Aja pa planet je bolj neznana firma za to, raje kupuj bolj priznane asuse in dlinke. Belkin, planet in še kaj se bolj izogibaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

Yeznick ::

Signal je skos excellent. Samo včasih pa kar naenkrat pade na 'very low' in takoj nazaj na 'excellent'.
Firmware-a pa ne morem nikjer dobit. Zgleda da ga še niso izdali.
Yeznick

pujsek_ ::

Če ti dela 700Kbytov to je potem nekak prenos na 11mbps ne govorim v teoriji, ampak pratično! Torej ti stvar laufa na max 11mbps! Takšen prenos je praktično skoraj max prenos za B+ in navadn B!

Kar pa se tiče Planet materiala se itak ne čudim!:\ Že tist 22bps material je bil tak-tak! Probaj zamenjat AP, če si iz štajerskega konca, ti lahk mi posodmo Asusa WL-500g za kak dan, imam nekaj mašin!

Yeznick ::

A potem vsi pravite, da je Planet sranje? A mislite, da ga lahko nesem nazaj in se nekaj zmislim, češ da ne dela ali kaj podobnega?
Yeznick

||_^_|| ::

jst mam 54mbps wireless.
Probi mal eksperimentirat s kanali, najvec kar sm dosegu do zdej je mal manj k 2MB/S.

Yeznick ::

Kako pa spreminjam kanal?
Yeznick

||_^_|| ::

ce mas router potem na routerju, ce mas pa ad-hoc (dva racunalnika) potem pa probi na obeh v nastavitvah wireless mrezne nastavih kanal na recimo 5. kje tocno ti pa nevem povedat ker nevem kaj mas. mal prebrski. v navodilih more 100% bit.

noraguta ::

katero wifi mrezno sploh imas v notbooku centrino in 802.11g nevem ,nevem.
Ali je ze sploh intel updatal cipovje. ce imas kako starejso verzijo centrino cipov pa sigurno 802.11g nimas.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

pujsek_ ::

Tudi men je malo sumljivo ja! Da bi intel že imel 54mbps mini karte not serijsko!

Z kanali nimaš kaj manipolirat, saj si kartica sama poišče kanal, ki ga imaš nastavljenega na AP-ju! Zadevo bi razumel da bi imel zunaj, da bi motila celotno stvar kaka druga omrežja!

Jah dobro bi blo če bi lahk vrnil nekak material! Pa ti jaz dam za testirat Asusa pa boš videl! Cena je okoli 25ksit nekaj tolarjev manj za ruter, dela se grem stavt 2x boljše od Planeta, stabilneje in hitreje!

Glede povezav kolk kaj vleče, mi imamo že pol leta D-Linkov bridge na 0,5km
54mbps -> 108Mbps in stabilen link 3-4 MByte/s to je un star navadni standard G... Zdaj je neki čudn G+ zato smo začeli uporabljati Asus, ki na isti razdalji dela okol 2.5MB/s!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASUS wl-500g Deluxe

Oddelek: Pomoč in nasveti
11914 (914) Scorpia
»

router & wireless

Oddelek: Omrežja in internet
191556 (1243) amigo_no1
»

wireless mreža

Oddelek: Kaj kupiti
332950 (2158) pujsek_
»

108MBit WLAN

Oddelek: Omrežja in internet
101208 (936) pujsek_
»

wireless LAN (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
734555 (3308) pujsek_

Več podobnih tem