» »

ASUS wl-500g Deluxe

ASUS wl-500g Deluxe

mn ::

Imam problem s hitrostjo prenosov na zgoraj omenjenem routerju. Če imam povezan en računalnik prek wireless in en prek zične povezave je maksimalna hitrost kopiranja velikih datotek 2 MB na sekundo. Če pa poizkušam kopirati iz računalnika, ki je povezan preko wireless na prenosnik (ravno tako preko wireless) prenos pade na cca 800KB na sekundo. Signal je v obeh primerih na Excelent. Je to normalno? Na routerju imam firmware Oleg 1.9.2.7. Se mi splača inštalirati novejši firmware?
Kakšne so običajne hitrosti prenosa? Teoretična bi morala biti cca 7MB na sekundo torej bi lahko pričakoval vsaj 5 MB v resnici. Prav tako me zanima, če je običajno, da se hitrost prenosa zmanjša, če je priklopljeno več naprav.

trek@s ::

Tudi jaz to opažam. Ne vseh compih, ki so povezani brezžično, imam g standard mrežnih, vendar gre prenos max do 2MB/s, ponavadi še manj. Če povežem dva compa s kablom na router, gre prenos med njima ~9MB/s.

mn ::

In imaš te probleme s tem routerjem ali katerim drugim? Premišlujem namreč, da bi zamenjal vendar me zanima kakšne prenose lahko pričakujem pri ostalih routerjih.

nonenone ::

brezžični prenos na splošno ni tak, kot ga deklarirajo, jaz pri prenosu velikih stvari preklopim na kabel, lp

trek@s ::

Imam točno ta router, firmware "1.9.2.7-7g"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trek@s ()

dolenska ::

jst tut mam ta ruter. dva računalnika preko kabla en pa wireless. 2/3xx linija deluje brez težav. nimam jih pa v mreži, ker ne potrebujem. če kaj rabim vržem preko usb ključka. drgač pa men deluje vse brez težav.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenska ()

luli ::

Jaz sem menjal kartico za wireless in tako povečal domet za več kot 3x, pa tudi hitrost je opazno večja!

SLIKA

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: luli ()

dolenska ::

čsl luli kaj si ti dodal v ruter. wireless kartico. pa je bil ta ruter že prej wireless al ne? dj mal razlož

amigo_no1 ::

Preveri ali imaš wireless preko 802.11 B (11 mbps) ali G (54 mbps) protokola.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

luli ::

Kartica je ATHEROS mini PCI. Uporabljam OpenWRT. Zanimivo je, da je kartica delala kar sama od sebe, brez, da bi karkoli spreminjal v nastavitvah. Dela na 802.11g standardu. Kartico sem spipal iz enega starega routerja!

mn ::

Povezava je 100% 54 mbps, signal je excelent. Ravno tako me zanima kakšni prenosi so realno pričakovani pri brezžični opremi.

Scorpia ::

Isto imam ta ruter, pa na kompu wireless kartico od gigabyte pa so prenosi 800kb/s med dvema računalnikoma. Internet pa mi komot prenaša 1300kb/s. Trenutno se še nisem konkretno ukvarjal s tem problemom ampak nekaj more biti v nastavitvah.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri usmerjevalnik(router)?

Oddelek: Kaj kupiti
435432 (4229) KandazaR
»

Wireless router (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545410 (4390) Kilgore T
»

Kako nastavit WLAN ASUS WL500g (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
697584 (5328) DixieFlatline
»

Počasen Wireless LAN 54Mb/s med notebookom in namiznim

Oddelek: Pomoč in nasveti
91085 (992) pujsek_
»

wireless LAN (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
734543 (3296) pujsek_

Več podobnih tem