» »

HP photosmart 735 problem

HP photosmart 735 problem

Wox ::

Zdravo!

Kupo sem si omenjeni fotoaparat, torej HP ps 735 in nekako nisem zadovoljen z geometrijo slike. Namreč na slikah je močno opazen sodček. Zdaj pa me zanima, če mi lahko kdo, ki poseduje dotični fotoapat pove ali gre za feature ali napako.

Slika 1:

Omara in vrata so ukrivljena.

Slika 2:

To je rešetka za zbrisat čevlje in je v resnici seveda pravokotne oblike

Slika 3:

Isto.

Slika 4:

Monitor, ki je sicer pravokotne oblike je na sliki videt kot zaobljen.

Wox ::

Aha. Feature je. Pojav pri bližnjih posnetkih s širokim kotom. Matr sem en foto noob.

Caligula ::

Tolazi se s tem, da ceprav si teslo 0:) mas zelo vredu foto. Te HPji maji zlo kvalitetne fotografije.

Bi si upal rect kaj najboljse v klasi.

Groovy ::

Te HPji se kvarijo ko hudič... Gasa na servis, dokler je še garancija...;((
Sam imam 635, je bil na servisu zaradi tega, ker se ni vedno hotel povezati z kompjutrom.
Kolega ima 735, crknil mikrofonček...tako da pri filmih ni zvoka!

Na SERVIS! >:D
I am the captain of my soul

Caligula ::

Ah, jaz sem svojega takrat kupil od svercerja. Preveckrat padel na tlo z svojo tono teze pa je sel fokus pa opticni zoom nekaj,.. pa mi je sam drugega prinesel 0:)

Matev ::

pri širokih kotih nastopi ukrivljenost

primer tega maš recimo v trgovinah ali na križiščih....

ribje oko in podobne zadevce

evo primer širokega kota


ali pa tale posnetek - malo manj ekstremno širok kot

kyusss ::

Na SERVIS!

LOL

to je samo posledica sirokega kota, odpravis (popravis) jo lahko v skoraj vsakem foto editorju, poisci 'barrell distortion' al pa kej podobnega...

Matev ::

tega se ne popravlja

ta deformacija pride zato ker se na omejeno površino stisne več kot bi ta površina prenesla

do neke deformacije MORA priti

kyusss ::




Matev: se popravlja...

Matev ::

lahko kao kvazi popraviš

da so črte namesto zavite - ravne

amapk dimenzijska popačenja in anomalije vseeno ostanejo

ker je pač kot recimo nad 180° nemogoče brez take ali drugačne prostorske popačenosti sraviti na kot recimo 50°

iz 180 na 50 .... lahko stisneš - samo bodo razmerja popolnoma zgrešena - kar deluje še slabše kot pa naravna popačenost pri širokokotnih objektivih

da se pa recimo narediti izrez slike in vzeti ven samo sredico ki je še najmanj popačena - ampak to ni to

Matev ::

primer ki si ga dal na zaslon ima v naravi minimalno popačenje zaradi širokega kota (večje popalčenje je zaradi različne razdalje slikanja - središče mreže je pač bližje kot robovi

take vrste popačanj se pač da mal ukrivit nazaj ali naprej


s da se popačenja pri širokem kotu ne da izofgniti sem mislil predvsem za ekstremno široke kote

seveda sem pa tudi sam že marsikaj delal - oči je zelo lahko preslepiti

Wox ::

Ja sej. Sem zdaj za vajo popravil fotke s Paint Shop Pro 8 in funkcijo Barrel distortion correction.






Drugače pa ta fotič dela res dobre fotke. Za 41k res prava stvar za takšnega amaterja kot sem jaz. Sam mal požrešen je kar se baterij tiče. Tak da sem še nabavo 8 akumulatorskih NiHM 2100mAh baterij pa polnilec. Pa še 256MB SD kartica pa so me dodatki prišli skoraj več kot fotoaparat.;((


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uspele slike (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Sedem umetnosti
33141483 (16606) Longinus
»

Modificiran računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
809766 (4546) mrTwelveTrees
»

Jakoslav's "Inverted Chieftec™ MOD" (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
679217 (6254) Boskox
»

je Ti4800SE šla po gobe?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6841 (674) profii
»

Vodno hlajenje by Desk-Star

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91340 (1119) Tugo

Več podobnih tem