» »

108MBit WLAN

108MBit WLAN

4DFX ::

No takole, spet sem bil malo po trgovinah in nabavil Planet-ov WAP-4000 802.11g WLAN access point.
Za omenjenega povsod na veliko piše da ima sposobnost 108 megabitne hitrosti.
Sprašujem se, zakaj so v nastavitvah samo sledeče TX Rate opcije: Auto, 1, 2, 5.5, 6, 9, 11, 12, 18, 24, 36, 48, 54?
Tu jaz ne vidim izbire za 108Mb. Počasi mi postaja jasno da sem zgrešil nek detajl. Sedaj se ponovno zanašam na dobri stari Slo-Tech da mi pomaga pri informiranju :)
Torej, kako naj vklopim hitrost 108 megabitov?
*Kako bi zmeril dejansko hitrost?

LP,
4DFX

Dr_M ::

108mbit je fullduplex. se prav 54mbit v vsako smer.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

4DFX ::

No zanimivo...
Torej je pri npr. 22megabitov 11Mb v eno in 11Mb v drugo smer?

Dr_M ::

tako je.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

plavko61 ::

Eh dečki nehite že z tem wlanom, naučite se rajši vrtat.:D
Kabli so le kabli...
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

misso ::

Doma imam mrežo na kabel in wlan mrežo, do predkratkim sem imel nootbuk na mrežo prikloplenga na kabel pol pa sem prešaltu na wlan in nikoli več negrem na kabel.

4DFX ::

No, da ne bo nesporazumov... kabli rulajo!
Problem je samo v tem da ponavad ko v dnevni sediš pred tevejemem in gledaš miljonarja, ter bi rad z dlančnikom preveril odgovor na Google-u, ponavadi nimaš na voljo tudi UTP kabla, ki bi visel s stropa...

PS: Vem da mi na dlančniku 108Mb hitrost tud približno nič ne koristi :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4DFX ()

pujsek_ ::

@plavko
Te bi rad videl na kak km, kako bi ti utp vleko...:\

@Dr_M
Imaš prav, vendar a si siguren glede fullduplexa kako deluje, v vsako smer 54Mbps?!>:D Hehe a si morda že probal :)! Mogoče je takšna teorija ja, praksa pa niti slučajno ni takšna!
Veš kaj je v praksi 108Mbps?! oprema 54mpbs - g standarda, ki ima malo sfriziran firmware, tako da malo heckneš čip, ti samo poišči firmware, ki ima funkcijo Super G oz. Extrim G, pa bo zadeva laufala malo bolje kot zdaj ob istih nastavitvah, vendar že zdaj more biti povezava!

Naprimer v praksi mrežo že v eno smer nabašeš, tako da v drugo smer lahko še samo sanjaš enako povezavo! Če imaš v eno smer 1,5MB/s prenos, je povratna povezava ravno takšna da ti dela net brez problema, recimo tam nekje do max 100kB, če pa uspeš posati kak dokument v nasprotno smer, pa prva povezava extremno pade.
Saj težko je že pri Ethernetu v praksi pošiljat hkrati v obe smeri 2x 6MB/s podatkov!

Kaj se pa tiče teh 108Mbps, recimo D-Link oprema Extrim G, je imela to funkcijo med prvimi in kako ti to koristi. Najprej moraš usposobot zelo-zelo dobro povezavo že z osnovnim firmwarom. Mi smo imeli najprenj povezavo na nekje 600m, prenost do 3MB/s, dva D-Linka AP2000 (funkcijo prenosa Tx na Avto oz. 36, 24Mbps), z tem zadnjim firmwarom smo dosegli max prenos na to razdaljo kar 4.3MB/s, funkcije Super G static in Tx na obeh 36Mbps, saj pri nastavitvi na večjih pretokih 48 in 54Mbps zadeva dela le 2MB/s, ker z večanjem pasovne širine, moraš imet boljšo in močnejšo linijo! Vendar tudi na 3m v isti sobi nismo dosegli kaj večjih prenosov, tako da se Wireless enosmerni prenosi končajo v praksi tam nekje pri 35-38Mbps!!!!:\

Koliko smo delali s Planet opremo, se nam ni kaj prevec dopadla...:\
Welcome shop.wlan-sat portal...

Dr_M ::

pujsek_: ja kdo pa govori o ksni praksi??

sej tut 100mbit lan ne dela z 100mbit, ampak mn...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bradek ::

s tem da po kablih 100mbit vsaj priblizno tece 100mbit (logicno ne polno), pri 54mbit wlanu pa tezko prides cez 22mbit realnega prenosa, 54mbit je teoreticno, realna hitrost je pa nekje dvakrat 11mbit (torej dvakrat 802.11b), nekateri proizvajalci to celo napisejo na 54mbit skatlo, ampak vsak gleda samo "54mbit".

pujsek_ ::

Ja nekak tako bi naj bilo tam do nekje 1.5 - 2MB/s ni problema do 1km...
Glede Etherneta 100Mbps, bodi prepričan, da ni logično prenosa 100Mbps, saj so izgube v kablu in tudi mrežne ne sfulgajo prometa 100mbps. :\
Welcome shop.wlan-sat portal...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hitrost prenosa podatkov preko wireless-a

Oddelek: Strojna oprema
83514 (3357) Zvezdica27
»

Digitus PCI54 p2p Jaht PCMCIA108 ne gre hitreje?

Oddelek: Omrežja in internet
81409 (1321) Spajky
»

Gigabitna mrežna povezava

Oddelek: Omrežja in internet
484033 (2450) Spc
»

Kateri ADSL ROUTER z WLANom?

Oddelek: Kaj kupiti
182271 (1824) OldSkul
»

wireless LAN (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
734529 (3282) pujsek_

Več podobnih tem