» »

router & wireless

router & wireless

nosk8fx ::

pozdrav!

v stanovanju imamo kabelsko povezavo 2 MBita in jo delimo z brezžičnim routerjem TP-Link TL-WR642G 108MB na dva PC-ja - en s kablom, drugi brezžično z brezžično PCI mrežno kartico TP-Link TL-WN651G 108MB (kupljeno v "paketu" na mimovrste.com).

problem je naslednji:

večino časa je brezžična povezava normalna, preko 10 MBitov, tudi preko 20 ali celo 30 MBitov (kar je več kot preveč za 2 MBita), včasih pa povezava pade pod 1 MBit (včasih tudi takoj po vklopu PC-ja). mogoče veste zakaj? najprej sem imel vklopljeno 108MB, sedaj je na 54MB, vendar ni spremembe. a je mogoče kaj v tem?

dogaja se še, da se povezava nekako "izklopi" in moraš router ugasniti ter spet prižgati in potem dela normalno (recimo ko sta PC-ja dalj časa prižgana) ali pa še poleg znova zagnati PC. pri profilih povezav za mrežno kartico je ena nastavitev "Power saving mode" in to sem dal na Off, pri nastavitvah routerja pa kaj takega nisem našel. a veste kaj bi bilo krivo?

če bi kdorkoli imel predlog za rešitev teh problemov, naj prosim napiše, ker je včasih res moteče!
za odgovore že v naprej hvala!

lp, Sašo

amigo_no1 ::

108 mbps hitrosti ne boš dosegel nikoli. MIMO nategovanje :\
Preveč p2p odjemalcev, kot jih outer prenese "obdelati".

nosk8fx ::

saj 108 MB ne rabim!
saj sem napisal, kakšne so hitrosti in da je dostopna povezava 2 MBita.
problem je, da se izklopi ali zelo zniža!

si napisal: "Preveč p2p odjemalcev, kot jih outer prenese "obdelati"." - to misliš programe kot Azureus? pa da bi se zato povezava prekinila oz. zelo zmanjšala? smo z Netlimiterjem omejili vsak PC na 1 MBit in na vsakem PC-ju Azureusa na manj kot 1 MBit, vendar se še vedno zgodi.

SepoX ::

Router lahko obdela do okoli 250 povezav naenkrat, tako da pri azureusu naštimita na ene max 100 povezav vsak. Pa ne še mulo zravn laufat.

chucki ::

dogaja se še, da se povezava nekako "izklopi" in moraš router ugasniti ter spet prižgati in potem dela normalno (recimo ko sta PC-ja dalj časa prižgana) ali pa še poleg znova zagnati PC

Men je to delu ruter linksys wrt54g in sem ga vrnil ter vzel wrt54GL in sedaj deluje normalno.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

amigo_no1 ::

Koliko povezav lahko router naenkrat obdela je odvisna od samega modela routerja+firmware-a , tako da govoriti o neki konkretni številki se mi ne zdi smiselno.

Tudi če si ti omejil promet na 1MB/s, še vedno prihaja veliko "zahtevkov" iz tega računalnika na router (in dalje v širni svet).

nosk8fx ::

kje pa naj pogledam, koliko povezav naenkrat lahko router obdela?

amigo_no1 ::

To lahko ugotoviš samo s testiranjem (kar vidim da že nekaj časa počneš :D ).

Imaš verzijo 1.x ali 2.x ? Mogoče bi pomagala nadgradnja firmwarea

http://tinyurl.com/y7c4kk

Za svojo ceno to ni slab router (dobrih 15 Ksit) , je pa res da podpira samo AP delovanje.

SepoX ::

jeje - sej lepo piše na večini routerjev 253 users max - to je to.

amigo_no1 ::

Ni res.

nosk8fx ::

bom kar tu vprašal:
med tema PC-jema bi rad naredil direktno mrežo in sem na enem naredil "domače" omrežje, naredil tisto "network disk" in potem disketo vstavil v drugi PC ter zagnal. zdaj v explorerju na "primarnem" vidim drugega, vendar ko hočem dostopiti, me vpraša za geslo - samo tisti PC nima nastavljenega nobenega gesla! kaj je potem geslo?

tudi printer na drugem PC-ju vidim, samo ne morem sprintati.

na drugem pa lahko brskam po primarnem!!

amigo_no1 ::

SepoX ::

Oh jeje, obvladaš...

Vir: Troubleshoot.ConnectionTrouble
Shareaza Configuration for Routers

First, find the maximum number of connections your router can handle. There is no test for this, so I suggest contacting the router manufacturer for information. If you just can't, or don't want to, you'll have to guess (255 is a good estimate)

To ti piše drgač na velikih straneh, sem dal pač prvo, ki sem jo našel.

amigo_no1 ::

Tudi jaz lahko naredim en webpage in na njem razlagam da je XXX število povedav, ki jih router še zmore obdelati :\ .

Zaženi mulo, priklopi se na en (non fake) server , daj nekaj muske za sharat(in ustrezno forwardaj port routerju)
Počakaj 1 uro.

Nato v konzoli napiši
netstat -a

Povezav bo najbrž kar nekaj 8-O .

Sedaj si pa predstavljal da imaš 3 take uporabnike, ki istočasno furajo mulo.
Vsak request , tudi ko odpreš eno web stran , gre preko routerja in zahteva ustrezno obravnavo na routerju, drugače ti bo browser napisal "Error: page cannot be found"

Le redki so routerji, ki ne bodo klecnili pri takih obremenitvah.

SepoX ::

Ja no genij, sej zato sem mu pa reku da omejita 100 povezav na računalo, glede na to da sta dva:\

nosk8fx ::

sicer mi je ful čudno, vendar se mi zdi, da je ob slabem vremenu slabša wireless povezava?! včeraj in danes povezava skače med 1, 3, 5 Mbiti, včasih se celo izgubi. ampak ponavadi je normalno preko 20 MBitov.
a je to možno? ali zakaj bi se to dogajalo?

glede povezav v Azureusu - sedaj ima vsak PC 80 (se pravi skupno 160), vendar se še zgodi, da je treba router resetirat! še kakšni predlogi kaj naj storim ali enostavno še zmanjšam število povezav (sam, prenizko pa tudi ne bi rad šel!)?

amigo_no1 ::

Prestavi način delovanja v 802.11g (in ne N)
Igraj se malo s kanali na routerju/mestom routerja& mestom antence na wifi mrežni kartici

Kakšna je razdalja med routerjem in računalnikom z wifi mrežno kartico ?

če se router "obesi", potem je povezav še vedno preveč:O
Postopoma zmanjšuj število povezav (po 10 povezav).
Zmanjšaj na 70 na vsakem računalniku , pusti 3 dni , če se potem router še kar dela, pusti na 70...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

smetko ::

Poizkusi zamenjati firmware na routerju.
No comment

nosk8fx ::

saj router je v 802.11g (se pravi 54 Mbps). možnosti so še 802.11b (11 Mbps) in pa 108 Mbps (statični in dinamični IP). mel sem že 108 Mbps, pa ni bilo drugače. 11 Mbps še nisem probal.

kako misliš s kanali? samo pozicijo routerja in njegove antene ter antene mrežne kartice, ali tudi v kakšnih nastavitvah routerja?

razdalja je nekje 9 m, vmes pa je omara in dve konkretni steni (ne debeli, debelina je nekje 5 cm, ampak nevem, konkreten material, ker je zelo zelo težko izvrtati luknjo z bormašino).
nekje sem bral o nekih vmesnih antenah - kako je s tem? bi to kaj pomagalo? bi se splačalo? koliko to stane?

firmware je zadnji z tp-linkove strani...

amigo_no1 ::

Kanal na katerem router oddaja/sprejema se nastavi v nastavitvah routerja (med 1 in 11, stem da so čisto ločeni samo trije: 1,6,11)

Če je v vmesnih stenah veliko železa, potem je to lahko razlog oslabitve signala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet + IPTV preko WLAN omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
2822868 (13695) umexteacher
»

Kateri usmerjevalnik(router)?

Oddelek: Kaj kupiti
435428 (4225) KandazaR
»

Wireless router vs. AP (Acces Point)

Oddelek: Kaj kupiti
182098 (1755) Ballau
»

Digitus PCI54 p2p Jaht PCMCIA108 ne gre hitreje?

Oddelek: Omrežja in internet
81413 (1325) Spajky
»

WiFI- kdaj bo 108 Mb/s ?

Oddelek: Omrežja in internet
91355 (1126) TribesMan

Več podobnih tem