» »

Pravna fakulteta

Pravna fakulteta

Dalmatinc ::

Iz dneva v dan razlicni podatki o vpisu..........
Ni omejitve pa je omejitev pa ni pa je :D
Ko jih jebe!

Mene sam zanima mnenje kakega k se na to spozna. Ali je legalno cez toliko casa spreminjat podatke o vpisu??

DavidJ ::

A ti jih bi tožu? >:D
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

perci ::

Dalmatinc: Sicer ne vem točno v čem je fora tule (me niti ne zanima), ampak če greš na pravno, se moraš navadit, na jebanje v glavo. Tko pač je, faks mora narest neki, da se potem študenti počutjo mal spešl in tko. Recimo, edini faks smo, ki se vedno vpisuje negativne ocene v indeks. Kje se majo to predpotopnost. Eden redkih faksov smo, kjer so vse ocene javne - ni kaksnih kod or sth. amapk so vsi seznami ocen z imenom in priimkom. Sej javnost ocen mene sploh ne mot ampak nekatere pa ja in ne vem zakaj ne bi mogli lepo po stevilki indeksa it tko kot na drugih faksih. Zato, ker mormo bit spešl - jebeš ta elitizem - mi gre že pošteno na kurac - še posebej ko sošolce gledam.

mescaline9 ::

Moje mnenje je, da je en k važno če veš/ne veš da imaš omejitev al ne. Maturo pač pišeš po svojih najboljših močeh. Spreminjat prijavo je pa itak že prepozno. Zakaj je torej tako esencialno vedet ali imaš omejitev ali ne?

_marko ::

Ibn Saba: LOL>:D
Če človek nima omejitve se mu glih ne da vseh malenkosti napiflat, predvsem se mu ne da tistih predmetov, ki jih ne mara učit. Poleg tega pa se na podlagi tega odloči še za nivo mature pri določenih predmetih.

Če pa se tistemu, ki gre študirat npr.kemijo, pa da ima omejitev, ljubi učit vse pizdarje pr slovenščni je pa posebn primer.. pa malo je najbrž takih!8-O
Men se zagotovo nebi. PA večini tud ne.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

DavidJ ::

Grdo so za nos potegnili nove bruce. Pa sej to se, kot pravi perci, dogaja, in ne redko.

Nekaj časa nazaj sem trdil še nasprotno, zdej v obdobju izpitov, pa vidim, da vse kritike le niso iz trte zvite. Pa ne ciljam na sistem ali merila ocenjevanja, ki so do sedaj bila popolnoma zadovoljiva, ampak na ostali del, kar se tiče opravljanja izpitov; razporejanja, obveščanj, tik-pred-zdajčnih obvestil, da so ti datum ustnega spraševanja spremenili, brez da bi ti vedel in podobno. Postane stresno.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DavidJ ()

perci ::

Rečejo ti, da so rezultati pisnih izpitov ob 9ih (recimo) in da se potem takoj zacnejo ustni deli. V praksi cakas vcasih tut do 13, 14h samo da dobis rezultate in potem si ves zivcen, ker bi rad zadevo pustil ze enkrat pustil za sabo.
Sam ne mores si pa spogat in prit dve uri prepozno, ker vcasih (skoraj nikoli) zamudijo samo 15, 20 minut. Se mi je enkrat skoraj zgodilo, da bi zamnudil ustnega zaradi tega. Hvala bogu me je poklical kolega in povedal, da bols da hitr pridem.

Davids: Ce te sistem ocenjevanja zaenkrat se ni razocaral (sej v prvem letniku res ni slab), te bo pa kasneje. Ce ne prej pa, ko bos spoznal Ado Polajnar Pavčnik. Pri njej ocenjevanje izgleda tkole: Študenti imajo enako rešene teste, pa vendar ocene pri njih varirajo do 2 oceni. Meni je sicer neko sredinsko udarla, tko da se nism sekiral, ampak enim pa dela veliko krivico.

Skratka, ce na PF v Ljubljani iscete "pravicnost" se pripravte na razocaranje.

P.S. Da ne govorim o raznih idiotskih pogojih, ki jih vsako leto znova postavljajo samo zato, da bodo se kakega studenta zajebal.

Sej ne recem, da bi sam prve letnike mal bolj zajebaval, da presejejo šrot, ampak to se na zalost dogaja se v na prehodu iz tretjega v cetrti letnik.

Da ne govorim o tem, da zdravniska spricevala (ce nisi res vsaj 3 mesece negiben ležal v bolnici) pomenijo en kurc.

mescaline9 ::

_marko: Kaj pa prepisi in eventuelno še kakšen kasnejši študij? Mogoče čez 10, 15 let? Ko se zaveš da ti nuca, al pa kar tko, zase? Se strinjam, da je dobro vedet, vendar da se okoli tega zganja tak halo je pa tud nonsens. In ja, lenobe ne podpiram, to je lenoba. Če bi omejitev bila bi se pa lah naučil al kko:)
Mah sicer pa, boš že videl drugo leto, zakaj ti slovenščina nuca:) Le dobr se jo nauči, če prideš na ffa:)

Zgodovina sprememb…

_marko ::

Ibn Saba: A ti vse v življenju delaš na maksimum, če je pomembno ali ne?
No, če je to res(v kar dvomim), se boš hitro izstrošil...:\
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

DavidJ ::

Nam so pri UP rekli, da bo razglas ocen čez teden dni in ustni takoj po njih, tisti, ki pa takrat pišemo USSP, pa imamo ustne naslednji dan. Jasno, da sem se cel teden učil sociologijo. Ko pa pridem v ponedeljek na faks, pa mi rečejo, da imam ustne pri ustavi kr takoj. Super so.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

kuglvinkl ::

Jest sem se predvsem naučil glede formalnosti, da če plešeš tko kot hočjo, nimaš težav. Kakršenkoli odklon izjemno drago plačaš. Živ primer so nekdanji sošolci.

Ampak, zdej je to za mano. :)
Your focus determines your reallity

TESKAn ::

Ojej...nekateri hočejo na pravo, hkrati se jim pa ne da učit vsake malenkosti? Veste, na pravu boste dobili za en predmet 400 stransko bukvo + kako skripto, zapiske...potem se pa uči vse lepo, ker je zmeraj možnost, da bodo vprašanja na izpitu iz nekega nepomembnega poglavja čisto na koncu knjige...point je, da če se vam že sedaj ne da učit, boste teško naredili prvi letnik. In učit se boste morali tudi stvari, ki vam ne bodo preveč dišale.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

kuglvinkl ::

...potem se pa uči vse lepo, ker je zmeraj možnost, da bodo vprašanja na izpitu iz nekega nepomembnega poglavja čisto na koncu knjige..

Ko si mulo na faksu, razmišljaš in poslušaš, kaj se splača učit, kaj ne, dej mi skripto (za obligacije recimo :\ ), skratka "easy way". No, potem mi je to po dveh izpitih dokurchilo. Naučiš se vse. 1. odpade nervoza, kaj če me glih "TIst" vpraša, 2. precej drugačen vpogled v materijo dobiš. V višjih letnikih pa predelaš še priporočeno, ne samo obvezno literaturo.

Sem mel sošolko, ko na izpitu iz Transporta ni vedla točno kaj je objektivna odgovornost...

Sicer pa, pizdunsko gledano, čm več takih, manjša konkurenca. :)
Your focus determines your reallity

_marko ::

Sicer ne grem prava študirat, ampak me zanima kolk je na pravu res vredna sama piflarija, kolko pa je vredno neko razmišlanje in podobno?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

DavidJ ::

Lahko povem nekaj za prvi letnik.

So izpiti, kjer lahko znaš knjigo na pamet, pa boš pogrnu, če ne boš znal stvari povezovat. Ampak predpogoj, da lahko snov povezuješ, je da snov znaš. So pa tudi takšni, kot je na primer sociologija, kjer si na izpitu v precepu. Če napišeš tisto, kar vprašanje zahteva od tebe in to je mehansko reproduciranje snovi, postaneš borg. Če ne, ne dobiš pik.

Skratka, kar pravu da _težo_, je količina snovi, manj zahtevnost.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DavidJ ()

Ziga Dolhar ::

> Veste, na pravu boste dobili za en predmet 400 stransko bukvo + kako skripto, zapiske...

Optimist. >:D
https://dolhar.si/

MadMicka ::

Jaz bi reku, da se morjo daleč največ učit in imajo največ učne literature na medicinskem faksu . In če to drži, pol je seveda medicinski faks najtežji. Pa pustmo zdej ob strani, da nekaterim ležijo bolj ene zadeve, drugim pa druge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

perci ::

Bi se kar strinjal, jap.

DoloresJane ::

kugl - to pomeni, da si se začel učiti veliko pred ostalimi oz. si že sproti dosti delal ali pa si bil v izpitnem obdobju buden 22 ur na dan? Zanima me, kako si izpeljal, da si se res vse naučil.

DavidJ ::

Sem mel sošolko, ko na izpitu iz Transporta ni vedla točno kaj je objektivna odgovornost...

Kar težko verjamem, da bi naveza Krajnc-Kambič kaj takega spustila v višji letnik.

Pišuka, 24. bo vsak čas tle ...

>:D
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

kuglvinkl ::

kugl - to pomeni, da si se začel učiti veliko pred ostalimi oz. si že sproti dosti delal ali pa si bil v izpitnem obdobju buden 22 ur na dan? Zanima me, kako si izpeljal, da si se res vse naučil.

Ja, nekaj malega pred ostalimi. Buden... če je šlo vse tko kot mora it, se pravi, da izpolneš dnevne plane, potem niti ne, od 8-12 ur dnevno. In spati vsaj 8 ur, če ne 9. Ja, samotarsko življenje, brez heca. + študij izključno od 0:00 naprej. So pa bli experimenti z dvodnevno budnostjo, ampak to samo tko, da probaš sebe, telo in duha ;).

Kar težko verjamem, da bi naveza Krajnc-Kambič kaj takega spustila v višji letnik.

Kot sem rekel, odvisno iz katere strani gledaš. Cehu res ni v čast, tebi pa koristi.
Your focus determines your reallity

DavidJ ::

In bil je R i m.

8-)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

DoloresJane ::

davids - si naredil? :)

Ziga Dolhar ::

Notice the smily.

Če ne bi naredil, bi pizdil ;-).
p.s.: čestitke.
https://dolhar.si/

DavidJ ::

Nadezhda, vezh_da. ;)
Ziggga, hvala.

PS: Precej možno, da asistent bere tale thread. Namreč -- vprašan se bil razliko med objketivno in subjektivno odgovornostjo. :))
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DavidJ ()

MadMicka ::

davids. a samo to si bil vprašan??

btw. kaj zdej pravjo, a se v Sloveniji širi pomen objektivne odgovornosti?

DavidJ ::

Mici, si že enmal pozabu, kako to zgleda? >:D
Sicer mi je rekel, da bom dobil le tri vprašanja, vendar sem pri sedmem ali osmem nehal štet. Menla sva se pa kakšnih 15-20 minut.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FRI (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šola
22146633 (34153) awy
»

univerza za fiziko (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7610224 (6092) Bor H
»

Kako izgleda študij?

Oddelek: Šola
337208 (5847) Gandalfar
»

Elektrotehnika faks

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
123547 (3259) pitagora
»

Srednja šola >>> FAX

Oddelek: Šola
474482 (3609) DavidJ

Več podobnih tem