» »

Crknil 3tji trdi disk v slabem letu dni... je mozno dobit podatke ? 120GB

Crknil 3tji trdi disk v slabem letu dni... je mozno dobit podatke ? 120GB

BaTeMaN ::

Pozdravljeni,...

Pa saj to več ni res,.. najprej mi je crknil MAXTOR 120GB nato IBM sedaj pa še WD.... medtem ko najbolj oporečni disk zadnjič časov 80GB IBM, ki je crkoval vsem že 3tje leto brezhibno dela...

Diska BIOS ne prepozna več, magari disk veselo šrota in se greje,.. torej dela,.. le nič koristnega ne. Prejšnji je povzročal LOOP kot da se ne more zagnati...

NA disku je okoli 80GB mp3jev + filmčki + 3/4 neke zadeve ki jih bom ZELO TEŽKO POGREŠAL (ne niso slike prijateljic v XXX položajih)...

Torej... HELP ME... briga me da mi je crknil disk,.. saj je v garanciji,.. ampak PODATKIIIII
Urejena zbirka Mp3jev................. pa ravno zdaj ko sem htel z DVD pekačem naredit backup... jezus.

Pa sem mislil, ko mi je crknil drugi disk da je kriva plta in sem jo menjal... pa ni to to... a res delajo take diske... namreč sodelavcu v službi je prav tako disk crknil 2 krat v enem letu.. in prav tako 120GB (Maxtor) ....

Prosim pomoč ?
less then zero

zile ::

Povej model in oznako diska.

JOKER ::

Moram samo dodat,da tud meni že od sobote nekaj škljoca v HDD in čudo božje,tud moj je MAXTOR !!Ampak moj k sreči še nekak dela,tako počasi se vse nalaga.
Torej je z diski nekaj narobe,saj tud moj ni več star kot 5 mesecev !!8-O
________________________________________________________
Ka te češ ....

nAVID ::

Tud men je Maxtor najprej škljocal.... No, potem je pa shodu... :D
In to po slabih dveh mesecih...
nAVID do konca....

JOKER ::

Pomeni, da je treba rešit podatke preden bo vse "guznilo" 8-O !
________________________________________________________
Ka te češ ....

BaTeMaN ::

Bom napisal podatke popoldan sedaj sem v službi razen če mi uspe dezertirat za pol urce....
less then zero

AngelOfDeath ::

Mogoče boš moral začet razmišljat o hlajenju za diske

BaTeMaN ::

Sem prepričan, da hlajenje ni bil problem...
Disk podatki:
MDL: WD1200JB-00DUA3
DATE: 26 JUL 2003
DCM: HSBHCA2CH

LBA 234441648
S/N: WMACM2183893
WD 1200
WD CAVIAR
----------------------------------------
Hvala za konkretno pomoč.
less then zero

fruti ::

Lej možnost je da ti je plata na disku šla .. če ti je to šlo lahko zamenaš platko zaženeš disk in ... presnameš podatke. Vidim da imas Disk dokaj nov in taki se še prodajajo mislim da nebo problema ... daj telefonsko pa se slismo

BaTeMaN ::

Žal sem že probal v drugem računalniku disk in je enako.... sicer pa plata dela,.. CD ROM na istem IDE prepozna.
less then zero

BaTeMaN ::

ma če razderemo disk kot si rekel.... rabim potem,.. še en enak disk kupit,.. pa potem nimam garancije niti na enem niti na drugem ?
Ne razumem.... moj mail je mofoslo@hotmail.com če mi znaš pomagat resnično...
less then zero

zile ::

BaTeMaN: fruti je mislil plato oz. elektroniko na disku, ne matično ploščo. Lahko se zmeniš z njim. Ali pa se dogovoriva da prineseš disk, kjer lahko probam zamenjati elektroniko diska in začasno presneti podatke na drug disk. [8-)
Glede garancije je pa res. Samo moraš vedt, da se težko ugotovi da je bil disk razstavljen, edino če poškoduješ vijake, ki držijo elektroniko in disk skupaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

BaTeMaN ::

jaz sem iz Rogaške,...

Če ste prepričani v uspešnost svojih dejanj.. je moj e-mail kot sem rekel mofoslo@hotmail.com

Vseeno nočem izgubiti GARANCIJE !

Sledeči teden bom najbrž v Ljubljani...
less then zero

Mr.B ::

Fantje, hladite diske, to imajo radi.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

BaTeMaN ::

Še kaka rešitev težav,..

K profijem ne mislim it,.. ker so PREDRAGIIIIIIIIIIIIII ! :\
less then zero

ADF ::

Morda je kaj narobe s plato, kontrolerjem ali pa napajalnikom, da ti diski crkujejo.
Ali pa imaš stvar navito in nimaš hitrost vodil zaklenjene na 33MHz ?

BaTeMaN ::

Plata je bla vmes nova. Navito ni blo nikol nič.
less then zero

pitarda ::

glede na to, da se disk verjetno še veseli vrti,.. bo po mojem pomagalo, če zamenjaš samo elektroniko - plato na disku, prepišeš podatke in to je to. S tem ne boš prekršil garancije, ker ni nikjer kakih garancijskih preprek,... No,... v glavnem,... nihče ne bo ugotovil, da si plato menjal.

Je pa tko,... sam se že večkrat uspešno pobral vse podatke iz takega diska, s tem, da sem zamenjal elektroniko. Komplet ghosta se je dal naredit,... sam mora bit pa res enaka elektronika na plati!! Pri maxtorjih to ponavadi ni bil problem,.. pri Fujitsu-jih pa.
Je pa dostkrat pomagalo, da sem dal disk v zamrzovalno skrinjo za kake tri ure, potem pa priklopil kable na disk in z diskom v skrinji uspešno prepisal podatke iz diska dol. Seveda diska ni zaznalo, če je bil na sobni temperaturi. Mogoče se sliš smešno,... ampak,... enkrat sem tako rešil podatke bratu iz službenga diska, drugič pa eni firmi, ki so imeli samo 1 en!!! disk v serverju !!
Res, da je varianta ruska,... je pa bila uspešna!

Najboljš če dobiš isto plato! Konc koncev 30k sit za isti novi disk ni tak strošek glede na pomembne podatke! Ni pa 100%, da je to napaka!!

Srečno :)

BaTeMaN ::

Hvala vsem za pomoč.

Elektroniko je zamenjal znanec in podatke shranil na drug disk. Disk pa je sedaj na garanciji, kjer čakam na zamenjavo,.. ki se vleče že v drugi teden.

Mah podatki so rešeni,.. t oje glavno... :D
less then zero


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pokvarjen disk

Oddelek: Strojna oprema
71224 (1051) robert512
»

Reševanje podatkov z diska

Oddelek: Strojna oprema
354718 (3964) Spajky
»

Trdi disk -> uničen -> kako do podatkov???

Oddelek: Strojna oprema
312378 (1855) everyone
»

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939315 (6270) dela
»

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19311350 (6978) ChiefThunder

Več podobnih tem