» »

Trdi disk -> uničen -> kako do podatkov???

Trdi disk -> uničen -> kako do podatkov???

glinik ::

Pozdravljeni, tu bi res rabil vašo pomoč ...

Kako dobit podatke z nekaj let starega WD (30Gb)?

Prosim za vse ideje in predloge ... Določene firme "vračajo" podatke z uničenih diskov, le kako to naredijo???

Hvala

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Dr_M ::

kako nardijo? razdrejo ga, poberejo plosce vn, verjetn potem namontirajo v drug tak disk in to je to.
ce je pa sama povrsina plosc unicena, potem pa skor sigurno ni vec pomoci.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

glinik ::

A ni noter disk pod vakumom oz. brezzračnem prostoru?

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Highlag ::

Ja seveda potem pa svizec zavije čokolado. :D
Never trust a computer you can't throw out a window

#000000 ::

Ja je, zato imajo v teh podjetjih komoro kjer ga razdrejo, seveda pa to tudi računajo tko da cca 1000 € ni noben tabu za tak poseg, vse je odvisno, kolk so vredni podatki na disku, največkrat je strošek 1000 € mala malica proti recimo da spet 6 mesecev guliš A-CAD da narišeš vse še enkat. Ti poglej kolk so vredni podatki in razmisli če se ti aplača.

So pa tud programi get data back ipd. ki niso tak strošek, ampak pridejo v poštev če disk se zavrti. Lahko p ga daš tud v kako drugo mašino in si skopiraš file. LP

Jaffa ::

Ni vakum v disku. Kr lepo je zrak noter. Komora je verjetno zaradi prahu.

/edit: Mislim, da je ena firma v Kranju, pa cena je menda 100SIT na MB do 100MB, za več je pa pol mislim da 60SIT na MB. IIRC.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jaffa ()

#000000 ::

No nima veze a je vakum al vakuma nej, važn je da majo uni komoro in ti zadevo napedenajo z nevem recimo 90% da bodo podatke rešli, seveda pa to dobro plačaš. LP

edit: ta firma kero omenjam jest je v kamniku in cena ni nujno 1000€ lahko je komot 30-60-90.000 sit če gre brez komore ipd. ko pa je komora v igri pa je lahko hitro 200.000 si in celo več. Aja 12 al 14.000 sit stane predogled kjer ti povejo če sploh bo možno kaj narest.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

glinik ::

Na disku so podatki računovodkinje, ki dela na srednji šoli ...

Seveda ne bo šla v neko investicijo, sem mislil da je kakšen način, s katerim bi se dalo kaj rešit ...

Disk SE vrti, to se čuti ko ga primem. Enkrat GA bios zazna, drugič spet NE. Ko ga je zaznal bios, je pisalo MAXTOR, zraven je utripalo ARES C64K, kaj to pomeni?

Zanima me, če bi do podatkov lahko prišel sam, brez tuje pomoči ?

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Dr_M ::

ja lohk sam uzames elektroniko dol, spucas mal kontakte. lahko da bo delu potem se dolg, al pa vsaj tok, da lohk skopiras podatke dol. lahko da tut to ne bo pomagal.
ena moznost je pa se ta, da dobis elektroniko od identicnega diska.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

glinik ::

Si lahko malo bol natančen, mislim da bi to tudi druge ljudi zanimalo ... ?

Hvala.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Dr_M ::

lej, na spodnji strani je poscica z elektroniko. ponavad je pritrjena z nekaj vijaki in povezana na sam disk z konektorji (ucasih tut z ploscatim kablom). ubistvu ni nobena umetnost to dol dobit. ce znas izvijac drzat v roki, pol ti res ne bo problem :)
bom mal posliku...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jaffa ::

Pa ta disk, s katerga boš jemal elektroniko, more delat. 8-)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

zee ::

pa diska mora biti enake znamke in enak model.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Jaffa ::

da dobis elektroniko od identicnega diska.

Tole si povedal z drugimi besedami. 8-)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

nodes ::

pa diska mora biti enake znamke in enak model.

pa upam stavit, da ne pomaga. Nova particija, nov format potem bi stvar še znala delat.

evo prijavnico
okvirno, da ti rešijo podatke nekaj Gb iz crknjenega diska rabiš precejšnje finančno zaledje

da bi lahko kar sam kaj rešil, pa verjetno takšne firme ne bi obstajale

še mal infa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

nodes ::

kot je zgoraj napisano, je vse kar lahko storiš, da odviješ elektroniko, očistiš kontakte, si pomagaš s kakšnim sprejem za hlajenje, mal "pretreseš" in upaš, da se bo za trenutek zbudi,l da iz njega preneseš najnujneše podatke. Ostane še možnost, da gojiš poznanstva s kakšnim specialnim laboratorijem.

perci ::

A v zamrzovalnik si ga že dal? To je prvo kar morš probat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

glinik ::

Zmrzovalnik? Ne bi imel nič proti bol natančni razlagi ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Dr_M ::

zavijes v antistaticno vrecko, das za ene 2h v zamrzovalno skrinjo, potem pa disk uzames vn in ga priklopis na racunalnik.
ce dela dela, ce ne, pac ne :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

glinik ::

Ok, bom probal - samo res ne vem kaj bi naj to pomagalo??

Se tako kontakti spremenijo v superprevodnike >:D ?

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

perci ::

mal uporabi iskanje glede tega .... nisi prvi, ki mu je crknil disk

načeloma gre za hladne lote, ki jim lahko pri nizki temperaturi zaigra srce

#000000 ::

Kok si mel fizko v osemletki cvek garant he he.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

perci ::

ne, 2-3 :) - nikol mi ni bla všeč >:D

p.s. ponesreč sem neki tvoj post editiral - sem nazaj popravu

p.p.s aja, sem mislu v srednji soli, v osemletki sem mel celo 4 :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

#000000 ::

Ne sej ni blo teb namenjen :D my bad.

glink raztezanje ipd. materijalov to je to, če se diskne vrti lahko skrinja pomaga da se matreial skrči in ga ne drži več če kje ga drži.

če si kdaj kako mašino sestavlju je fino dat bate za en cajta v skrinjo *vsaj nove* LP


edit: a to z hladnimi loti si resno mislu al je šala.
Ker jest mam u glavi da je treba dat disk v skrinjo takrat ko se ne vrti več, in naj bi krčenje/raztezanje uplival da se spet zavrti.

Aja lahko da se motim ampak sem 99.9 % zihr da je teorija taprava. :D LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

glinik ::

A .... fiziko sem imel o osemletki vedno 5 :D, edini predmet ki sem ga resnično rad obiskoval (zraven telovadbe :D ) .

Saj teorija bi znala držat v eni meri, ampka po pravici - kolikokrat je zmrzovanje diske "dvignilo" v življenje :) ? Če je možnost vsaj 10% se mi zdi to ogromno.

Bom novico dalje poročal, da vidimo kaj bo prišlo ven ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

perci ::

Saj teorija bi znala držat v eni meri, ampka po pravici - kolikokrat je zmrzovanje diske "dvignilo" v življenje
Dostikrat. Enih 50% pomaga (tko na uč).

#000000 ::

Men ni še nikol (res pa da sem rabu ti samo enkrat) upam da zadnjič.
Seveda pa še zmer verjamam da pomaga če je 50-50 je uredu, pa tud če bi blo 99-1 se splača probat, ker je zastonj. LP

Dr_M ::

pr mojmu maxtorju tut na zalost ni pomagal.... samo klik klik klik dela not...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

OwcA ::

Meni je pri IBM-u pomagalo.

P.S. ne gre samo za raztezanje, oziroma krčenje, tudi magnetne lastnosi materialov se spreminjajo s temperaturo.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

glinik ::

50% - hiiijjjooooo, to je res veliko! Bom znanca kar zdaj poklical, to se vsekakor splača čimprej probat ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

glinik ::

Zmrzovanje diska ni pomagalo :( Maxtor je očitno vajen teških razmer :(

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

everyone ::

Kot ti je bilo že zgoraj napisano, najdi identični delujoč disk (popolnoma isti model). Zamenjaj elektroniko s spodnje strani in probaj. Če je bila elektronika fuč bo delalo, drugače je nekaj fizičnega z diskom narobe. Lahko je:
- prekurjena ali odtrgana glava (takrat ponavadi disk trka ob ohišče oz. zaščito ob robu plošč, ker ne najde roba diska, to namreč bere s plošč)
- uničena površina (v tem primeru bi morala biti BIOS detekcija OK in branje nepoškodovane površine uspešna)
- uničeni ležaju (zablokirani ležaji zaradi pregrevanja, v tem primeru se disk seveda ne vrti, tu bi lahko pomagal zmrzovalnik, bolj primerno pa je disk vklopiti in če se ne zavrtijo plošče, disk zavrtimo/zasukamo okoli osi vrtenja plošč in s tem pomagamo motorčku za pogon plošč)
- ostale manj možne stvari (ne bi našteval....)

NA PODLAGIi, kar si napisal (disk se vrti, včasi BIOS zazna disk, včasih ne, kadar ga zazna naj bi bil napis napačen (vsaj tako sem razumel)) bi skoraj 100% rekel, da je crknila elektronika.

Pripomnil pa bi še naslednje:
- disk in skrinja je slaba varjanta, ker poleg nekaj par procentov uspeha obstaja še kar nekaj več procentov možnosti, da stanje diska še poslabša (take stvari delaš, ko vse normalne oz. nedestruktivne odpovejo!!!!!)
- v disku ni vakuma (glave diska v resnici jadrajo na zračni blazini nad ploščami, ko disk štarta glave stojijo na nosilcu in šele, ko plate dosežejo določeno hitrost, jih elektronika pošlje nad plošče, LE KAJ BI BILO, če bi bil v disku vakum)
- v disku obstaja zračni filter, običajno obliki 0,5 * 0,5 cm, skozi katerega se filtrira zrak v disku (čeprav je bil disk zaprt v "brezprašni" komori, se kje najde še kak delec, pa tudi med delovanjem oz. premikanjem mehanike nastajao delci, v disku obstajajo prekati, ki usmerjajo zrak v filter, poganjajo pa ga kar plošče same s svojim vrtenjem)
- zelo poučno bi bilo za vsakega, če odpre kak star disk in si na lastne oči ogleda stvar (zelo zanimivo bi bilo odpirati disk v katerem bi bil vakum, HE HE HE), vsem priporočam........
- zelo koristno je uporabiti testne programe za testiranje diskov, ki jih običajno dobimo na spletnih naslovih proizvajalcev!!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reševanje podatkov fizično poškodovanega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
317389 (6587) MadMax
»

crknil disk?

Oddelek: Strojna oprema
291804 (1399) Gapi
»

crknil je IBM disk

Oddelek: Strojna oprema
91060 (834) marvin42
»

Kaj ce ti skuri trdi disk?

Oddelek: Navijanje
6907 (826) sirotka
»

drobovje trdega diska

Oddelek: Strojna oprema
211627 (1408) andrej

Več podobnih tem