» »

pokvarjen disk

pokvarjen disk

karafeka ::

Pozdravljeni

Hja, tudi meni se je zgodilo. Disk mi je namreč prenehal delovat in na njemu so bili podatki, ki bi jih rad nazaj.

Sumim, da mi je šla elekronika, ker disk mi je normalno delal vsa ta leta, brez nobenih problemov. Potem mi je enkrat zmrznil sistem in ko sem računalnik ponovno zagnal, bios ni več prepoznal diska, niti ga ne prepozna plata v drugem računalniku. Verjetno je disk prejel preveč napetosti oz toka.

Če bi kdo dal nasvet, kako priti do podatkov, bi bil zelo vesel. Verjetno kako drugače, kot da bi zamenjal elektroniko, ne bo šlo. Če ima kdo takšen disk doma, prosim, naj pove, mu ga odkupim. Ali bi morda pasala elektronika s kakšnega podobnega diska?

Disk je IBM DTLA-307015 Deskstar ATA/IDE CHS: 16383/16/63 15,3gb.


roli ::

Jaz bi rekel, da boš težko kje dobil elektroniko takega diska, ker je to zelooooo staro.

Se je pa meni zgodilo nekaj podobnega z enim Hitachi Deskstar 120GB. Nekega dne sem prižgal računalnik in ven je vrglo samo SMART error in je vse skupaj se ustavilo. Pritisnil sem reset in od takrat naprej ni diska zaznal noben računalnik. Tako, da sklepam, da gre za praktično enak problem.

Če se gre za kake pomembne podatke potem lahko poizkusiš kako podjetje, ki se ukvarja z reševanjem podatkov. Oni bi to hitro uredili, ampak tudi mastno zaračunali! Več informacij pa najdi tukaj na forumu.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

karafeka ::

Vpršanje za tiste, ki so to že delali...

Kakšna je možnost (če seveda dobim identičen disk in zamenjam elektroniko), da bo stvar delala? Mehansko z diskom ni nič narobe.

Tale podjetja so predraga (podatki niso bili tako pomembni, da bom zdaj zapravil 100€ zaradi tega), ampak če obstaja možnost, da se disk reši, potem bi rad sam poskuil.

A ne obstajajo neki kontrolerji, ki podpirajo različne diske?

Dead_Eye ::

V garaži imam en kup diskov, mogoče se celo najde kakšen tak. Ti sporočim proti večeru, ko pridem domov...
The one and only

karafeka ::

Se priporočam.

Calligula ::

Dead Eye, poglej, ce se ti da se, ce imas tudi kakega 160 giga IDE deskstarja. Prav tako zaradi elektronike. Imam enega, ki sem mu pin odlomil :|

Dead_Eye ::

Žal 15GB nimam, imam pa nekaj maxtorjev 40 in 60GB, pa en kup WD od 20 do 80GB. 160 pa sploh ne, ker jih je večina še v garanciji. Imam tudi 1x excelstore 80GB elektronika ok.
The one and only

robert512 ::

dostikrat se zgodi da ta ploscica na kateri je elektronika zgubi stik s vtici na disku ... malo pocingej, pritisni.

to se je meni ze veckrat zgodilo tko pri starih kot pri novih diskih.

tista ploscica bi morala bit preko nekaj pinov povezana s diskom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disk v okvari

Oddelek: Pomoč in nasveti
172027 (1250) niha
»

Reševanje podatkov z diska

Oddelek: Strojna oprema
354612 (3858) Spajky
»

Mrtva elektronika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
102395 (2177) misso
»

Disk ne dela

Oddelek: Strojna oprema
91023 (889) Lith
»

Ko računalnik spušča dimne signale

Oddelek: Loža
181553 (1079) Kaboom

Več podobnih tem