» »

ibm/hitachi

ibm/hitachi

Zcoolar81 ::

lp, kupil sem disk omejenega proizvajalca 80 gb, pa mi ga moja ABIT i440BX ne zazna, čeprav sta mi trgovca iz mariborskega COMTRON-a zagotovila, da bo deloval. Prijatl mi pravi da je disk za en qurac. Zanima me kaksne opcije imam po vasem mnenju.

1. naj ga vrnem, in v zameno z doplačilom kupim maxtorja,
2. Naj na netu poiščem kakšen program ali mogoče upgraidam bios plate(ta je iz leta 1999, vendar po zagotovilu prijatelja ta naj ne bi bil vzrok)
3. Naj prjatla, trgovca in sebe posljem v p.m. ker moja plata itak ne podpira diska takšne kapacitete.

za nasvete in priporočila se vam prisrčno zahvaljujem.

Sami ::

Če disk na drugem računalu dela, potem na plato naloži zadnji BIOS in disk bi ti moral delovati. IBM/Hitachi diski so po mojem mnenju super, razen izjem diskov 40 in 60GB od IBM-a Deskstar (Deathstar), ki so imeli napake, ki so jih zdaj že odpravili. Imel sem dva IBM-a Deskstar 40GB in oba sta mi crknila, zdaj imam pa že več kot 1 leto IBM 120GB ATA100 7.200rpm in dela super.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

TribesMan ::

Sigurno je kriv BIOS... Men je na Abit BH6 in BX6 brez problema deloval 120GB hitachi... seveda po uprdateu BIOSa... če ne verjameš lahko probaš tole...
Hitachi diski imajo eno opcijo, da lahko z jumperji na zadnji strani "navidezno" omejiš velikost diska na 32GB... tako da ga potem spoznajo vse starejše plate. Nastavitec se imenuje "32GB Clip"... Nastavi in sprobaj... če bo disk zaznalo je sigurno kriv BIOS ki ne podpirat diskov večjih od 32GB... torej boš vse rešil z updateom... če pa disk še vedno ne bo delal potem pa ga nesi nazaj...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Black Dragon ::

Če boš jemal Maxtorja se boš zajeb**, ker so neverjetno glasni in počasni... IBM-ovi diski so superca, čeprav še raje posežem po Segate Baracuda 120Gb, 7200, 8Mb..., ker res sekajo ... po 1 letu nonstop downloadanju mi dela kot urca pa še neslišen je... >:D

Torej IBM ali pa bolj zaželjeni Segate

PS: Zamenij plato, ker je ta kura*:D

Zcoolar81 ::

A kdo mogoce ve kje bi na podlagi cifre biosa, v mojem primeru 2A69KD1KC-00 izvedel ktero plato imam, da bi nato lahko poiskal update. Ali pa ce je mozna se kaksna druga varianta

Dr_M ::

pa si ti sigurn da mas abitko??

men je google
tole vn vrgu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

TribesMan ::

Dr_M neverjamem da ma on tole plato... ker to je plata za strežnike... še SCSI ma integriran...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

TribesMan: sej men se tut mal cudn zdi, sam po tisti kodi ki jo je dau, dubis to plato :) :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zile ::

Downloadi program aida32, pa boš zvedu vse, pa še marsikaj več. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tihi diski (120-160GB) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575790 (3942) Grimlord
»

160gb sata disk: WD, Maxtor ali Seagate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
634775 (3347) Jaffa
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310061 (7246) Keyser Soze
»

120GB Maxtor ali WD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
503461 (2636) mamut
»

Disk in graficna?

Oddelek: Kaj kupiti
241218 (963) San

Več podobnih tem