» »

Audigy 2 ZS VS. on board Soundstorm (Abit AN7-SL)

Audigy 2 ZS VS. on board Soundstorm (Abit AN7-SL)

glinik ::

Končno sem lahko naredil test med omenjenima sound karticama. Zdaj, ko sem si nabavil zvočnike in ojačevalec je to en pravi test. To sem opravil, ker sem bil tudi sam v dilemi, kaj je bolše, al eno al drugo?

Kratek zaključek, zvok med eno in drugo kartico se je razlikoval za 0.1%. Torej, razlike ni. Testiral sem na stereo zvočnikih, saj me neki suroundi ne zanimajo. Kdo pa uporablje 7.1 al kakšen podoben sistem, za tega pa je Audigy 2 ZS seveda nuja.

En problem manj na svetu. Za vse tiste, ki imate Abitovo AN7 plato, vedite, da imate čudovito sound kartico.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

zvery1 ::

Izkoristi najprej tisto kar ti kartica ponuja in sele nato ocenjuj.
Aja pa ne pravim da ima on-board kartica slab stereo zvok, samo z on-board kartico ki nima niti strojnega pospesevanja bi folk dost tezje obdeloval glasbo.
:\

LP

P.S. A tisti 0.1% si izmeril z instrumenti al kako?
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zvery1 ()

ganzi ::

kako si pa dobu ta rezultat?
Ka si pa sploh primerju?

Js sm mel audigy 2 pred kakimi 3 tedni doma na probi.. pa na nič posebenga.. (vsaj za to kar js uporabljam!!) tko da bo kr tale na plati čist dobra.

Aja pa mam 5.1 sistem pa ni nobene razlike, če ja na to zvočno priklopljen al pa na audigy2.
To mislim za povprečnega uporabnika. Verjetno bi kak zahtevenejši uporabnik našel kake razlike, ki jih js sploh ne opazim:D
LP

glinik ::

Jaz sem rekel, da sem testiral stereo zvok. Testiral sem po čisto kmečki logiki. Na posluh! Upam si trdit, da imam dovol kvaliteten sistem, ki bi morebitne razlike zaznal.

zvery1: P.S. A tisti 0.1% si izmeril z instrumenti al kako?
Nobena komponenta nima 100% identičnega zvoka, če seveda primerjaš enake modele med sabo.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Clone ::

Ne vem kako je pri sounstormu ampak jaz brez Creativovega Surround Mixerja sploh nebi preživel (kar se glasbe tiče), tolk sem se navadu na te zadeve, aja mam pa Live! 5.1 pa me na zvoku nič ne moti

glinik ::

Jaz imam itak samo stereo, tako da teh šnik šnak nastavitev ne potrebujem.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[5.1] Logitech zvočniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19626945 (14201) psytoma
»

[Hi-Fi] Zvočne kartice (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
18012218 (8106) OwcA
»

Vpliv 3D zvoka na izrisovanje slik (FPS) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zvočne kartice
597939 (6734) matjash
»

Zvočna kartica + PC + Ojačevalec... Katero?

Oddelek: Kaj kupiti
272416 (2134) Oblivion

Več podobnih tem