» »

Kabelski internet - pohitritev

Kabelski internet - pohitritev

«
1
2

Rekec ::

Zdravo!

Kaj je mogoče kakršnakoli možnost, da bi pohitril kabelski internet? (brez naročanja na nov paket!).
Trenutno mam paket 1024/256 kbp/s. Prek arnesa v mariboru (oz. prek KKSonline-Triere)!:)

Edelweiss ::

Hmm.... :D
Bi se dalo,če poznaš koga tam oziroma če poznaš tistega,ki ti pride na dom vseskupaj nardit (vtičnico, 10m koak.kabla ..). Na podstrešju oziroma kjer na hiši imate dovod v omarco se "baje da od omarce pa do uporabnika" nastavit oziroma povečat pretok ... itd.Se spomniš,če si bil doma,ko so to delal je imel aparaturo v roki s katerimi dela meritve? no tam on nastavlja koliko ti spusti po standardu,da imajo vsi enako.Saj pravim,razen da ga poznaš.Samo nisem pa prepričan,da bi to bistveno spremenilo hitrost.

PrimozR ::

Jest mam od Telemacha (gorenjska:D ) 512 kilo paket pa mi gre skor do 1024. Pride tm do 100kb/s, pa še to morš res nekej hudga dol vlečt. Če bi pa s kkšnga FTP-ja (microsft al pa kej) vleku, bi pomojem ršu do 1024.

Slowenc ::

Edelweiss: Ne klobasaj neumnosti. Tista aparatura, ki jo je imel možakar s seboj, ko ti je montiral modem, je zato, da izmeri jakost signala, da ni prisoten kakšen šum noter, ki bi kvaril kvaliteto.

Hitrost katera je tebi dodeljena in zanjo plačuješ, je nastavljena v glavnem strežniku, ne pa pri tebi doma.
Skiny gate.

Edelweiss ::

Slovenc; stvar je sledeča,da nisem trdil,da tisto bistveno vpliva na hitrost. Za šume 8-O !! Ne vem od kot ti ta ideja. Ja , šumijo gozdovi domači....
Sem pogledal,pa nisem zasledil,da bi trdil da hitrost nastavljajo doma v omarci.Normalno,da ti na strežnikih otpirajo "ventile" .
Kako lahko sploh rečeš,da je meni kdo kaj montiral,če sploh ni govora bilo o meni,ampak je nekdo to vprašal,točneje Rekec.
Vse je od signala odvisno,tako je! Original nastavitev 69.7 lahko pa ti navije na 78.4.
Je pa res,da s tem ne moreš iz 512 priti na 1024.
P.S
Klobase delam mimogrede na WC-ju :D
Konec debate..............

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Edelweiss ()

Rekec ::

na na hodniku bloka v našem 5em nasdstropju je omarica- v stanovanju ni nič razen kabla!

Edelweiss ::

Ja seveda saj blok ima skupno omarico,kjer so pa stranke potem ločene.In ko ste se priklopili na NET vam je moral zgoraj nekaj nastavit plus tega si dobil malo srebrno škatlico,ki je razdelilec signala,ki se vtakne TV Out in potem ti razdeli signal,kateri gre eden na TV drugi pa na Modem,če se ne motim v MB - Thomson modem.
No,sedaj sem že zabluzil.V glavnem ti kot uporabnik kabelskega interneta ne moreš nardit nič,razen monter ti lahko na tvojo vtičnico spusti bolj močen signal,kar pa pripomore k boljšemu delovanju.
V omarci praviš v 8štuku pa so te morali ločit,ker potem bi če bi si nabavili ostali te zadeve imeli Đabe internet,ampak brez eMaila.
Sem slišal,da se modemi in te škatlice male srebrne,ki jo imaš nameščeno v stanovanju na vtičnici dobijo baje v Avstriji za kupit.In prav zaradi tega tud monter zgoraj v omarci ....itd.
Vglavnem za drastično spremembo moraš spremeniti paket,ki pa sedaj točno ne vem kako se imenuje,se mi zdi da neki 500 al kva.
KLIK!

Slowenc ::

Če pa ne veš kaj pomeni šum v signalu ti pa ne morem pomagati. Si mogoče že slišal za popačen signal?

Original nastavitev 69.7 lahko pa ti navije na 78.4.

Če si tolk brihten pa povej o kakšnih številkah si govoril tukaj. Verjetno imajo enote. Še nisi slišal zanje?

Rekec: glede tvoje pohitritve - toliko kolikor boš plačeval, toliko bo lahko dol vlekel.
Skiny gate.

slawc ::

Kaj bi rad, da vohamo v katerih enotah si govoril?
Ce ze pametujes, bodi vsaj dosleden. Kako mocen je signal lahko podas tudi v recimo milivoltih (in tisti dB so normirani, zato ne povejo nic, ce ne podas celotne slike).
LP, Slawc

robio ::

Hitrost penosa podatkov se nastavi v modemu, zato tudi obstajajo razni tweek programčki za navijanje modemov. Poznam pa tudi primer, ko je kolegu serviser (ki ga je seveda poznal) Pred njem odprl modem (Nemo) tko da mu namesto 50k zdej čez dan vleče 100k, ponoči oz proti jutru pa tud do 300k.

Edelweiss ::

Saj pravim,če imaš poznane se da marsikaj naredit,tud tisto kar drugi ne vedo da je mogoče.So nekateri,ki so maheri na svojem področju in delajo čudeže.

Slowenc ::

Edelwajs: sej ne da delam v podjetju, ki se ukvarja s kabelskim internetom :)
Skiny gate.

Rekec ::

kaj kdo ve kaj se da naredit z modemo (fizično)!

Caligula ::

Rekec bi mogu bit maskota Slo-techa :D

Rekec, tezka bo. To je tko k ce bi sprasvau kako nardit, da bo iz vase pipe vec vode hitrej prtekl v kuhni.
Tok k je bog dau, tok bos mau 0:)

DSmidgy ::

Šum je "signal" ki se pojavi zraven željenega signala in kvari željeni signal. Zato se tudi zviša tistile "69.7" na " 78.4". Samo to niso dB. Je pa nekej v dBm ali kej podobnega. Pa tale cifra ni rečeno da bistveno upliva na hitrost. Važno da se preseže meja, kjer prihaja do veliko napak (če recimo zmanjšaš pogostost napak iz 10^-6 na 10^-7 nisi prou velik naredu). Če ti Internet dela tako hitro, kot imaš deklarirano pol ne moreš zadeve pohitrit legalno.

Slowenc ::

Če smo čisto natančni glede enot. Enote so dBmV.

Kdo je zdej budalo?
Skiny gate.

miki133 ::

Če ste že tolk natančni je enota dBuV ( decibel mikro volt ) :)) Ne prime grške črke mikro ...

Rekec ::

kak je pa mogoče pohitrit zadevo nelegalno??:))

PrimozR ::

Preber celo temo (serviserja morš poznat)

darkolord ::

Edelweiss: moc signala nima veze s hitrostjo cist tko btw

Slowenc ::

Enote so mili ali pa mikro. Tudi predznak je zelo važen. Paziti morat, ker je tukaj v igri logaritemska skala.
Skiny gate.

Rekec ::

torej ni nobene šanse da sam pohitrim svoj download?

flipflop ::

Kupi si hitrejši paket...

Pancho ::

legalno do hitrejse povezave ne bos prsu... brez da bi vec placou.
I haven't failed, I just found 1000 ways that don't work...

AngelOfDeath ::

Slowenc
Delaš zunaj ali not ?;)

Rekec ::

El pancho- kak pa bi prišel ilegalno na večjo hitrost???? Sploh kdo ve kaj al samo bluzite?

ginekolog ::

Edelweis ne ga srat brezbeze. Sem admin kabelskega neta. Hitrost je omejena v configfilu, ki se pošlje modemu ob vsakem vklopu. Hitrost si lahko torej povečaš samo tako, da modemu pošlješ drug, tvoj config file z večjo hitrostjo. Kar pa boš izredno težko naredil. (če je ima oprater porihtano varnost)

Glede signala.. če bi bil signal res res slab (predvsem povratni pas, ker downstream je za modem tudi 30dbmV dobro), potem bi izbolšava koristila. Slab signal pa bi videl v tem, da imaš konkretno manjše hitosti in pingloss.

http://www.tcniso.net/
Divers do it deeper.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekolog ()

Rekec ::

hvala za link! Bomt i odpisal če bo kaj delalo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rekec ()

Rekec ::

ja polno je programov samo se ne znajdem. Kateri program mi predlagaš in če mi lahko napišeš par stavkov o poteku nastavljanja!

Hvala

ginekolog ::

Tako ti bom rekel: Če si na trieri, imaš verjetno thomsona TCM290/390, starega terayona ali pa motorolo 5100. Thosmona in motorole 5100 se 100% ne da "shekat". S kakšnim starejšim bi šlo, recimo motorola 4200/4100. Ogromno je namreč odvisno od modema... in pri novih nimaš šanse praktično, razen če imaš svoj CMTS (3mio sit).

Tako da v MB žal niamaš šans.. šlo bi pa mogoče v velenju (phazeri stari) ali kje drugje (nemo sistem).
Divers do it deeper.

Pancho ::

Rekec: nelegalno bi link lahko dvignu tko, da bi ti nekdo ki dela tam pipico odpru. to bi bil nateg tvojga ponudnika, zato je to nelegalna pot. brez da bi koga poznal tam, pa mislim da ti bo tezko uspelo. namesto da s takimi vprasanji cajt zapravlas, pejt rajs kej delat, pa tistga jurja zasluz, da lahko boljsi paket uzames
I haven't failed, I just found 1000 ways that don't work...

Rekec ::

ja thomsona TCM 290 mam..... :( pa sem upal, da so kakšne šanse

bastadu ::

A se da pri Thomsonu TCM 290 kje videti, na kakšno hitrost je trenutno nastavljen? Ker imam 5Mbit paket, pa mi vleče dol do 500KB/s, sedaj pa ne vem al linija ni več sposobna al oni nimajo kaj vredu poštimano...

Gandalfar ::

Mal se umirite pa bolj argumentirano debatirajte (za nekatere velja bolj kot za druge..)

ginekolog ::

Če imaš 5 mega paket, bi moral vlečt recimo 600kB/s. Ne moreš pa pogledat, kateri config file dobi modem.. oz je zelo komplicirano. Najlažje testiraš, da greš na hiter server in vlečeš 100M file dol. Je pa možno, da če si sredi blokov in polno naročnikov okoli, da je sam kabelski vod zafilan. To se rešuje z optičnimi otoki potem. Samo že če ti 500kB vleče, je čist gut imo...
Divers do it deeper.

Edelweiss ::

Ok fantje, priznam malo sem zajebo oziroma zabluzil.
Sedaj pa debatirajte prosim brez da me omenjate. Ok?

Zgodovina sprememb…

Witboy ::

ok eno tako offtopic vprasanje v zvezi z modemi, glede na to da ste strokovnjaki ;)
Kaki je prenos med Lancity modemom pa med Pcom?!? 10Full al 10Half duplex?!?

CaqKa ::

kak je pa mogoče pohitrit zadevo nelegalno??


če hočeš lahko zaklenem temo: Pravila

CaqKa ::

600 kBps se mi zdi kar dosti
teoretični max je 640kBps tako da ti odstopaš od njega 6-7%
sam imam 1,5mbit paket in dosega hitrost 172kBps kar je že čez 10%
pravijo da se do 10% tolerira
hitrost pa pretestiraj na njihovem ftpju. neki linux iso idi dol vlačit.

Rekec ::

ni treba zaklenit teme!

Kekec ::

Zanimivo branje za vaso debato je tale članek, ampak tko kot je že nekdo re, če si na trieri to ni mogoče ker imajo poskrbljeno za varnost!

Rekec ::

vedno so možnosti... od enega kolega sosed je uspe in ima download okoli 450 kb/s, samo noče razkrit kak mu je uspelo, je pa hacker in ne pozna NOBENEGA S TRIERE!

flipflop ::

Je sheku ja|O

Rekec ::

no tej pa se rajši vrnimo v bolj legalne "vode".
Kakšne so pa možnosti legalne pohitritve interneta, s tem nimam v mislih da bi vzel drug paket. Eni pravijo da se da kaj pohitrit eni da ne?

PrimozR ::

Brez da bi paket menju se NE da pohitrit

CaqKa ::

tak dragi rekec.. zdaj smo ti na vsa vprašanja odgovorili.. še kakšno?

vedno so možnosti... od enega kolega sosed je uspe in ima download okoli 450 kb/s, samo noče razkrit kak mu je uspelo, je pa hacker in ne pozna NOBENEGA S TRIERE!

to je ilegalno in se da.. nejeverniki kot flipflop lahko natolcujete kolko čete.. da se, vendar o tem tukaj NE BOMO govorili. poleg tega je azdeva neracionalna saj deluje samo do naslednjega reseta modema.
rekec.. temu sosedovemu kolegu povej da mu triera meri na deset minut natančno promet ;)

M-man ::

Da ne bom odpiral nove teme, bi kar tukaj vprašal, če obstaja kakšen program, ki bi kazal oz. omogočal spremljanje hitrosti uploada kabelskega interneta?

LP
M

KoReNJe ::

rakec, obstaja ena moznost da si pohitris internet. torej fukn tist modem stran pa pejt na siol adsl. glede na to da si na arnesu, si student al dijak tko da lahko vzames poceni studentski paket na siolu. bos mel 2x hitrejsi internet za isto ceno.

Smorny ::

Baje se da config fajl modificirat oz lahko ti nekdo, ki ima druge nastavitve dlja config, nato prinese modem k tebi, ga preko koaksialca priklopita in se en modem izdaja za operaterja in uploada config na drugega. To deluje na terayonovih modemin in telemahu 100%. Vendar obstaja velika verjetnost, da te operater dobi in ostaneš brez pipice. ;(
Terayon tj 715 ima tudi html vmesnik za pregled nastavitev, signala, ime cfg fajla, le da potrebuješ geslo >:D
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smorny ()

sylver ::

Jaz imam terayon kabel net 512 pa bi hotu 1x pohitrit....:\
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KKS > Triera > UPC > Telemach (strani: 1 2 3 4358 359 360 361 )

Oddelek: Omrežja in internet
180082595683 (1035) Han
»

Telemach hitrejši in cenejši (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
21023258 (12122) smash
»

Pomoč! ADSL vs CABL!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
515271 (4368) darkolord

navijanje kabel modema? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
584268 (3271) perci
»

Kater kabelski modem?

Oddelek: Kaj kupiti
201236 (1027) bastadu

Več podobnih tem