» »

Kater kabelski modem?

Kater kabelski modem?

bastadu ::

Zanima me, kater modem mi priporočate za proklop v kabelsko omrežje Triera (bivši kks-online)?

boštjan ::

a tisti ti ni fajn,ki ga dobiš zraven?

VASkO ::

tisti, ko je zraven, bo ziher najbolj kompatibilen

ce pa hoces priti ceneje skozi tako, da kupis kaki rabljeni modem, pa preveri, da je kompatibilen s sistemom, ki ga ma tvoj ISP

bastadu ::

prosim, če nekdo tale post zbriše...:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

bastadu ::

Problem je v tem, da bom to naročnino sklenil do julija, potem pa prekinil, ker se moram izseliti iz doma... Torej ISPji ponujajo kao modem zraven, če si npr. 24 mesecev naročnik...

Aja, na njihovi strani ponujajo podporo za naslednje modeme:
- Bay Networks Cable Modem 100
- E-Tech Ice-200
- Terayon TeraJet
- Thomson RCA
- Toshiba PCX2600

Torej, katerega izmed teh? Je pa pogoj, da ima zadeva možnost povezave preko etherneta, da se lahko kasneje priklopi na router...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

NetCom ::

Vprasanje pa je tudi ce ti bo modem delal pri tebi doma. Modemi so zelo obcutljivi na sum in zato se nocejo postavit.
Imam ze 2 leti Thomsona.

VASkO ::

poklici jih in vprasaj, kateri standard mora modem podpirat, ce mislis kupit kakega rabljenega. drugace bos itak pri njih kupil modem, ker v prosti prodaji pri nas ni skoraj nic na voljo.

jaz mam terayona DOCSIS 2.0, samo nisem na trieri
kolega na trieri ma Thomsona
oba delata kot trebata - modem kot modem

kupi, kaj je najcenejse (in KOMPATIBILNO z njihovim sistemom) za taksen kratki rok
ce pa se v novem kraju mislis uporabljati tvoj modem, se pozanimaj, s cim mora biti tam kompatibilen

jurcy ::

jst mam pa toshibo pcx2600 in sem presrečen>:D

bastadu ::

Koliko se pa kaj gibljejo cene teh modemov?

jurcy ::

ej to pa nebi vedu jst sm dal turnšku 20 jurjev pa še prkiklučit so pršl(še kabl so prpelal...)>:D malo si pa zamudil akcijo so mel decembra za 10 jurjev priklučnina >:D

bastadu ::

Ja sam pri teh akcijah si pol vezan na 24 mesecev sklenjene pogodbe...

tiborrr ::

Ce imas DOCSIS ali DOCSIS2 sistem, potem poskusi najti rabljenega Terayona T730 (mislim, da je pravi model).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

VASkO ::

modemi so od 20-35 jurjev

sem pa ziher, da ga v prosti prodaji ne mores dobit, razen kakega rabljenega. to prodajajo samo kabelski operaterji, ker so skoraj pri vsakem razlicne omejitve.

bastadu ::

Ja na njihovi strani piše:
uporaba kabelskih modemov, ki ustrezajo standardu Docsis
...ja, namen imam kupiti rabljeno zadevo, bom jih pa še danes poklic in vprašal kako in kaj...

Edelweiss ::

Predlagam,da vzameš ta modem ki ga dobiš zraven (Thomson). Jaz sem na kablu že malo več kot eno leto in ti povem,da ni problemov, razen od začetka ko sem imel star comp in naložene Win 98 se mi je povezava med Downloadom samodejno prekinla,kasneje sem naložil Win ME pa se to ni zgodilo nikoli več, sedaj ko pa imam XP pa dela ko bomba,pa še download so nam pred kratkim povečali tako da ni frke.
Da pa lahko postaneš naročnik na KKS oziroma zdaj TRIERA, kupiš si pa svoj modem tega pa še nisem slišal in dvomim,da je to mogoče,saj je bila takrat cena 19.900, ki je zajemala : Modem Thomson RCA , 10m kabla , namestitev modema in inštalacija ter majhna škatlica,ki se vtakne (razdelilec) v kabelsko vtičnico in pa dve leti naročnik.
Ker če bi bilo to tako,da bi si lahko sam kupil modem recimo v Avstriji, potem bi ljudje zlorabljali te stvari edino eMailu bi se moral odpovedat,za strežnike pa bi vprašal nekoga ,ki to že ima in bi se avtomatsko priklopil na kabelskega.:D :D

bastadu ::

Ali bo modem Thomson TCM290 vredu? Ima kdo ta modem in kako se obnese? Ali je to kao Thomson RCA?

NetCom ::

Da. Taksnega imam jst :)

bastadu ::

Katerega ponudnika imaš? Imaš mogoče deljeno povezavo med več računal - si imel kakšne probleme?

NetCom ::

LJ KABEL ;) Imam router masino (star komp) doma postavljen + win xpji. Z mreznimi karticami povezano, dela super !

Highlag ::

Ja men tud dela OK že skoraj eno leto.
Pomanjkljivost kar se mene tiče je le da nima OFF stikala. Lahko samo prekineš promet. Če ga hočeš ugasniti moraš izvleči adapter.

Tud LJ kabelski sistem.
Never trust a computer you can't throw out a window

bastadu ::

Pomanjkljivost kar se mene tiče je le da nima OFF stikala...
To mene nič ne ovira, ker bo non-stop prižgan...8-O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KKS > Triera > UPC > Telemach (strani: 1 2 3 4358 359 360 361 )

Oddelek: Omrežja in internet
180202639347 (11665) delavec44
»

Občasni nekajminutni izpadi Arnesa preko kabla?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
533974 (3019) bastadu
»

ADSL ali cabel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
534451 (3471) cbelica
»

Kabelski internet - pohitritev (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
545679 (4086) Soprano
»

Rad bi programsko resetiral modem

Oddelek: Omrežja in internet
201715 (1385) MArko

Več podobnih tem