» »

Win2k in XP pravice

Win2k in XP pravice

yankee ::

Rad bi navadnim userjem preprečil instaliranje katerega koli programčka (najdi.si toolbara, razne druge toolbare ki se naselijo v IE in Outlook, xxx dialer, Gator,... in podobno)

Razlog!
Računalnik je precej važen za uporabo poslovnega programa, uporabnikov je vsaj 10 na istem računalniku, Preklop med userji ni mogoč zaradi hitrega dostopa do aplikacije, z prej omenjenimi programčki pa se računalnik zapacka v 1 mesecu da je normalna uporaba nemogoča. Uporabnikom pa se ne da dopovedati naj tega ne delajo :)

Probaval sem že z LocalSecuriti Policy v Administrative
Toolsih pa mi ni uspelo. iskal sem tudi kakšen Twake programček pa brez uspeha.

Ali imaste kakšno rešitev za ta problem
Se pravi word, excel, maili, IE in poslovna aplikacija - normalna uporaba, vse ostalo PREPOVEDANO (nobenega installa)

Hvala Marko

alesrosina ::

hm, mal se igraj z Security v win explorerju .... naj imajo vsi uprabniki dovljenja samo do njihovih dokumetov (c:\documents and settings\user\), za program files jim daj samo write access (sevda dodaj userje v eno grupo userjev, s ketero potewm probavas) ... potem pa pojdi mal probavat, ce kaj ne dela. Drugace pa uprasaj se ne MS support, verjetno je se kaksna bolj elegantna opcija.

zlobcek ::

hm sej se da nastimat guest userje. Isto je blo pri mojih sestrcah, k sta vse, kar je explorer zamoril z "ali zelite shraniti ta program na disk - da - ne" naklikale da:). Zdej pa na svojih kompjutrih nimata več admin pravic:D in sta kisti po enem letu kot novi.

Mogoce je to to?

LP Primoz

Microsoft ::

Mislim, da bi z GPO to moralo jet. Dej kreiraj uporabnika in ga potem čisto uklesti. Potem se pa logiraj z tistim uporabnikom, pa poskušaj, kaj vse lahka in kaj ne.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet Explorer 9 prihaja v marcu

Oddelek: Novice / Brskalniki
349304 (7262) amigo_no1
»

Windows Server 2003 - mnenje ? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Operacijski sistemi
47028412 (11846) darkolord
»

Slovenija: Firefox prevzel vodstvo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
13118816 (12831) poweroff
»

Microsoft opozarja na Internet Explorer 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
617903 (6025) njok
»

Kako varen je Microsoftov požarni zid? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
535451 (5451) gumby

Več podobnih tem