» »

razdeljen ADSL

razdeljen ADSL

Zlatoroh ::

Ahojo!
Jaz in moj sosed sva se odločila da bova imela ekupaj en prilkjuček ADSL-a .On ima že priklopljen adsl, sedaj me pa zanima kako in s čim in za koliko bi se dalo razdeliti en adsl med dva uporabnika? Kolikor vem se za to uporabi svičer ampak jsz nimam veliko izkušen na tem področju. Čim več informacij !
Hvala.

Zheegec ::

Če ima (in bo imel) dinamični IP, potem switch, če ima statičnega pa router.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Caligula ::

Pa pol oba program netlimiter gor na masinah, da si lepo razdelita bandwidth tako, da bo obema ustrezalo.

Dead_Eye ::

Problem lahko nastane pri igranju iger po netu če komu laufa kak p2p program ki DRASTIČNO poslabša ping-e.....

Drugače pa raje switch (če nima statični IP), ker z routerjem je lahko problem pri komu je, pa če se obesi,...
The one and only

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dead_Eye ()

JustVi ::

Ce isto pri upotrabi limiterja naraste ping pri uporabi P2P enega uporabnika, se nisem nastavljal HUB-a (netlimiterja), potem je vsa zadeva neuporabna, ce kdo na mrezi zeli igrati online.

:\

maticm ::

Da ne bi nove teme načenjal!

Imam 2 PC ja (v kratkem 3je)
v čet. dobim ADSL

Kaj rabim če hočem (switch/router):????
*oba dva imet na ADSL priključena (kmalu 3)
*med sabo povezana-e + imet 1 tiskalnik v mreži

oziroma kateri switch(sem bral članek ethernet in zato ne želim imeti koncentratorja)/router priporočate - uporabniki

aja - pa da NI preveč dela z vsem tem

Gost ::

dojaja: Lahko si nabavis router s printer serverjem. Tako bos imel tiste 3 racunalnike na netu in se tiskalnik bos lahko uporabljal neodvisno od tega, katera masina je prizgana.
Lahko imas tudi switch, vendar potem bos moral imeti tiskalnik na enem izmed racunalnikov, ki bo pa moral biti prizgan, da bos lahko tiskal iz drugega racunalnika.
Koliko povezav ponuja Siol: mislim da v studentskih paketih do 2 racunalnika, v "nestudentskih" pa do 4. (Ker switch ne dodeli IP-jev racunalnikom, router pa po domace povedano naredi iz N racunalnikov en IP)
Mreza ti bo laufala v obeh primerih.

Koliko se bos moral ukvarjati z routerjem/switchem: ne prevec;) le na zacetku, da si vse vzpostavis, potem pa se ti naceloma ni treba dotakniti nobenih nastavitev.

Jaz imam LevelOne FBR-1403TX. Zaenkrat je vse lepo in prav.

maticm ::

Ali to glede povezav pomeni, da potem če imam switch ne bodo moral bit vsi trije na netu/oz z routerjem da??

Gost ::

Z routerjem bodo ziher lahko vsi trije gor, s switchem pa ne vem koliko tocno jih Siol dopusca (2 sta zagotovo).

JustVi ::

...in
ce moras imeti stalni IP (vcasih ze za Messenger) je router kar obvezen.

piskač ::

HY

Jaz bi si pa naštimal Wlan... kateri je najcenejši??? rabil bi sedaj dostopno točko in PCMCIA WLAN kartico

Ali se splača kupt tisto v BOFU, ki je 14990?? PCMCIA kartica 4990????

Ker imam statični IP in bi potreboval ROUTER.Najraje bi WIRELESS da bi bil še laptop na netu, ker se mi ne da kabla vlečt
Pa brez printer serverjem..
čisto nekaj osnovnega bi rabil


HVALA vsem

Nacek ::

A se ne bi dalo tudi tako, da bi imel na enem compu 2 mrežni in bi imel eno za ADSL, drugo pa za povezavo z drugim compom prek crosed-over kabla?

|SNap| ::

piskač: www.wlan-sat.com
nacek: seveda

[MYTiX] ::

Ce imas router problema sploh ni, tudi ce imas dinamicni IP. 100%.

boštjan ::

A se ne bi dalo tudi tako, da bi imel na enem compu 2 mrežni in bi imel eno za ADSL, drugo pa za povezavo z drugim compom prek crosed-over kabla?

a gre tako,da povežeš notebook in desktop comp brezžično in dostopaš na internet prek desktop compa,ki je že povezan z ADSL modemom-žično?

DjTonic ::

Ja saj to je podobno kot, če bi imel žično povezavo. Si pač nastaviš in skonfiguriraš ICS (Internet Connection Sharing).

boštjan ::

to sem hoto slišat.pa med notebookom in compom mora bit brezžićen ruter ali je dovolj povezava dveh wireless mrežnih kartic(notebook-centrino ali PCMCA,COMP-brezžična PCI lan karta)?

DimmniBurek ::

Kaj če je en ADSL preko routerja povezano več compov, pol se recimo 1megabit razdeli na tolk kolkr je compov?
There Is No Stronger Drug Than Reality

Gost ::

Dimmniburek: ja itak, le da je pri cenejših routerjih, razdelitev zelo primitivna, kdor rabi več dobi več, kdor prej pride prej melje,... tako nekako.

bbombek ::

No jaz mam v LJ v štud domu na topniški 1 Mbit študentski paket (dinamični IP), pa mam prkloplene 4 KOMPE pa zadeva laufa tak kak treba, vsi 4 preko switcha. Tak da mislim da ni panike, čeprav je tudi možno da je tu v domu kaka druga zadeva ker sploh nimam modema, je baje nekje v kleti??!! No sem pa probač prklopit 5 kompov, to pa ne gre več!! No adijo grem zaj spat
Boris Bombek


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548211 (402) Lonsarg
»

Switch ali router???

Oddelek: Omrežja in internet
333550 (2544) Ursus
»

Najcenejše domače omrežje

Oddelek: Pomoč in nasveti
281654 (1236) Senitel
»

switch, hub ali router??

Oddelek: Kaj kupiti
192353 (2037) Iztok Smolic
»

ADSL preko WLAN

Oddelek: Omrežja in internet
121408 (1252) cekr

Več podobnih tem