» »

ADSL preko WLAN

ADSL preko WLAN

grmek ::

Ali je mozno narediti naslednjo kombinacijo:

ADSL modem preko crossover kabla v HUB, nato na HUB prvi PC preko navadnega UTP kabla v mrezno kartico ter RAS PPPoE klient za povezavo. V drugo vticnico na HUB-u pa bi bil priklopljen WLAN Access point. Ta bi ponesel signal 100m preko ulice, kjer bi bila v drugem PCju WLAN kartica.


Torej, ali bi bilo mozno (predpostavimo, da iz radijskega stalisca ni problema) na drugem PC-ju (z WLAN) instalirati RAS PPPoE klienta, mu kot mrezno kartico 'podtakniti' WLAN kartico, WLAN kartica in Access point pa bi poskrbela za povezavo med HUB in drugim PCjem tako, kot da bi bil med njima fizicno navaden UTP kabel?


hvala in lp!

bosstjann ::

jest bi na tvojem mestu kupu ap z routerjem pa se znebiš huba cena je pa pomoje ista


100m je kr velka razdalja(mam sam čez cesto s sosedam)

Relic ::

Seveda je.

Uporabil sem Wireless LAN Access Point, Level One 8port Switch in USB Wireless LAN adapter (vse znamke Level One).

Moj comp, ADSL modem in access point sem priključil na switch, USB LAN adapter pa v prenosnik, instaliral Enternet na laptop in zadeva je takoj delovala.

~Panter~ ::

Mislm da ne bo težav, sam jest bi na tvojmu mestu tud raj acces point z routerjam kupu, ker se tako znebiš ene naprave. Točno kako bo delovalo lahko sporočim jutr k mi pridejo ADSL prklopt :D mreža pa dela brez problema.
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

grmek ::

Za delujoco radijsko povezavo bom ze poskrbel, ker je to moja specialiteta :-)

Router z Wlan ne pride v postev zato, ker sta ADSL modem in hub na popolnona drugem koncu hise in ker je razdalja med hisama dokaj velika, bo moral biti AP na tocno doloceni tocki da bo radijska povezava sploh delovala...tako da je najlazje potegnilti le en UTP kabel do prostora, kjer bo AP in to je to...
Poleg tega AP in kartice ze imam, routerja pa ne...

Pri vsem tem me bolj zanima konfiguracija tako WLAN kartice kot Access pointa. Kaksne nastavitve naj nastavim na AP? Dinamicen ali staticen IP, gateway, subnet, DHCP, etc? Pa potem, ali naj na WLAN kartici nastavim IP od AP ali naj pustim dinamicen IP (za ADSL)?

lp!

cekr ::

Mora delati brez problema.
Za brezžično povezavo si misli, kot da je kabel.
Seveda imaš še za nastaviti "brezžične" parametre, ostalo pa ne bi smelo biti problem.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

~Panter~ ::

Hm, IP ma wireless mrežna pac svoj, pomoje, tko kt navadna mrežna. Gatewaya pomoje ni treba štimat če boš meu tko, kt si opisou, tam moreš pomoje isto naštimat kot na računalniku k bo direkt na hub prkloplen. Jest se glih ubadam z routerjam pa mi zaenkrat še ni ratal najbol naštimat. Zdej sosed laufa prek moje sharane povezave SiOL:8) se bo treba zvečer še mal pozabavat.
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

~Panter~ ::

Aja, ti sam na AP pa Wlan kartici naštimej isti kanal, lahko se tud kej z DHCP pozabavaš sam ni nujno. K boš enkrat meu vzpostavleno povezavo z drugmu računalnika,more adsl delat normalno, brez problema. Bo isto k da bi bla povezana z žico.
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

pivmik ::

Kaj tolko silite v ta qrčev router???
Žive smeti. Sami problemi z raznimi programi emule/irc/dcc/messaging programi...
Imaš HUB/SWITCH ki ti samo "razdeli " ADSL priključek, tako da kot da imaš dva različna ADSL priključka(ki si delita bandwidth) in direktno dostopaš do neta, vsak računalnik ima svoj IP v internetu.

Naredi tako kot si sam napisal bo šlo.....
LP, Gregor GRE^

~Panter~ ::

Ja samo problem se pojav ko rabš met 6 mašin naenkrat na netu, a ne? Vsaj men se zdi da bi takrat router pršou nekak do veljave.
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

grmek ::

Relic: a mi lahko pustis tvoj mail ali pa pises na grga18@email.si?


tnx!

lp

pivmik ::

Če imaš 6 mašin doma pol pa si dovolj bogat da si omisliš kaj več kot ADSL :D
Ali pa vsaj ADSL s katerim lahko zaprosiš veliko število statičnih IPjev.
LP, Gregor GRE^

cekr ::

Če imaš do štiri mašine, je navadni switch 10/100 popolnoma dovolj.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezžični ruter - doseg?

Oddelek: Omrežja in internet
92456 (2236) pivmik
»

Sheranje interneta preko WLAN povezave?

Oddelek: Omrežja in internet
192469 (2232) ABX
»

WLAN in Statično omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
5978 (854) Matri[X]
»

WLAN rešitev

Oddelek: Strojna oprema
201491 (1198) CCfly
»

wireless LAN (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
734555 (3308) pujsek_

Več podobnih tem