» »

Policija in kontrola prometa

Policija in kontrola prometa

dzinks63 ::

s6c-gEL ::

Da policaji random ustavljajo (kontrola prometa), brez da bi voznik naredil karkoli narobe, ni kogar ne moti ?
To je relikt Sfrj mentalitete.

Zgodovina sprememb…

Cervantes ::

s6c-gEL je izjavil:

Da policaji random ustavljajo (kontrola prometa), brez da bi voznik naredil karkoli narobe, ni kogar ne moti ?
To je relikt Sfrj mentalitete.

To je res navadna svinjarija.
Je pa res, da te še par (deset) let nazaj v Angliji policaj ni smel ustaviti, če nisi bil v očitnem prekršku.

Zgodovina sprememb…

mihyu ::

Meni se pa zdi prav, da obstaja naključna kontrola. Kako veš, da je človek trezen? Kako veš, če ima vozniški? Kako veš, etc.. Avto ni hec.
Sicer je pa ta debata že izven teme.

Evo, da se vrnemo v varne vode mikislovja. Miki obljublja 9mm Turinku

Zgodovina sprememb…

s6c-gEL ::

V Nemčiji, Avstriji in povsod na Zahodu tudi ...

Jaz je v DE in AT nisem doživel.

Preko meje pa kmalu v Jesenicah.

Zgodovina sprememb…

ulemek ::

s6c-gEL je izjavil:

V Nemčiji, Avstriji in povsod na Zahodu tudi ...

Jaz je v DE in AT nisem doživel.

Preko meje pa kmalu v Jesenicah.


V Nemčiji non-stop ustavljajo na avtocestah. Ob meji s Poljsko (100 km in več v notranjosti) so v civilu border police in non-stop ustavljajo na random ljudi. Še mene so. Skratka, po mojih izkušnjah v zadnjih 10. letih postajajo policijska država.

V Avstriji jih ne veliko, a ustavljajo tudi na avtocestah vse povprek, nekoliko raje tujce.

Zgodovina sprememb…

leiito ::

mihyu je izjavil:

Meni se pa zdi prav, da obstaja naključna kontrola. Kako veš, da je človek trezen? Kako veš, če ima vozniški? Kako veš, etc.. Avto ni hec.
Sicer je pa ta debata že izven teme.

Evo, da se vrnemo v varne vode mikislovja. Miki obljublja 9mm Turinku


Ma seveda, pa ne samo v prometu, tudi na ulici bi morale biti spet redne kontrole. Dokumente in pregledat žepe in vsa možna skrivališča, če ima orožje, mamile, subverzivno propagando ipd. Če nič ne skrivaš, se itak nimaš česa bat, bolje cavity search za 100 nedolžnih, kot en sam psiho prosto gibajoč se med nami.

V normalnih državah te tudi med vožnjo ne morejo kar pre-emptivno ustavljat, mora obstajati t.i. probable because. Npr. da ustrezaš psihodemografskemu profilu. Pri nas npr. bele capri hlače ali trenerka, flip-ons, zlata ketna nad 250gr, oversized sončni špegli, račun z deponije odpadnih kovin...

Zgodovina sprememb…

driver_x ::

V nemčiji pa bi moral biti visok, svetlolas in plavih oči, da te ne bi ustavili. Čakaj, od kje mi je že to znano?

Zgodovina sprememb…

papak ::

Probable cause 1.: voznja ob 2h zjutri cez eno malo nemsko mesto.
Probable cause 2.: cobra 11 pregledu stevilke sasije ipd., medtem sm pa sendvic jedu - nc vprasal kam, od kod, kaj delam ... tko da mozno da je bla kaka akcija okol ukradenih avtomobilov.
3. Kolona ... ustavljali vsak avto, preverjali dokumente, celo imeli podatek, da sem par let nazaj izgubil osebno.

Tako da ... nimam pojma kaj se to z Nemci dogaja. So pa naceloma veliko bolj prijazni in korektni od nasih. Bi prej pricakoval napakonv postopku ali pa gnjavazo od nasih ko od njih. Pri nas.mam vedn tak cuden obcutek. Zgleda je njihov attitude relikt milice.

Zgodovina sprememb…

Matako ::

Naši policisti si podzavestno želijo, da bi te lahko jebali v prostem slogu po "tastarem", ampak kaj, ko to ni več možno.

Rezultat so frustracije.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

Cervantes ::

Nič čez naše.
Kar se mene tiče, vedno fer.

Zgodovina sprememb…

mihyu ::

leiito je izjavil:

mihyu je izjavil:

Meni se pa zdi prav, da obstaja naključna kontrola. Kako veš, da je človek trezen? Kako veš, če ima vozniški? Kako veš, etc.. Avto ni hec.
Sicer je pa ta debata že izven teme.

Evo, da se vrnemo v varne vode mikislovja. Miki obljublja 9mm Turinku


Ma seveda, pa ne samo v prometu, tudi na ulici bi morale biti spet redne kontrole. Dokumente in pregledat žepe in vsa možna skrivališča, če ima orožje, mamile, subverzivno propagando ipd. Če nič ne skrivaš, se itak nimaš česa bat, bolje cavity search za 100 nedolžnih, kot en sam psiho prosto gibajoč se med nami.


Ker je dosti hudih nesreč, kjer pešec pod substancami, npr. z ukradenimi čevlji, pohodi drugega do smrti? Dej mi povej, kako naj se ugotovi, če ima voznik dovoljenje, če ni pod vplivom in če je avto njegov? Verjetno taki vozniki omenjene podatke izobesijo na zadnjo šipo?

leiito je izjavil:


V normalnih državah te tudi med vožnjo ne morejo kar pre-emptivno ustavljat, mora obstajati t.i. probable because. Npr. da ustrezaš psihodemografskemu profilu. Pri nas npr. bele capri hlače ali trenerka, flip-ons, zlata ketna nad 250gr, oversized sončni špegli, račun z deponije odpadnih kovin...


Lej, če ne ločiš prometne kontrole od osebne...

Zgodovina sprememb…

ulemek ::

Točno to na koncu mihyu, leiito tega očitno ne loči. Pa še pri slednjem se v večini Z držav potem policisti izgovarjajo, ko do nečesa pač že eskalira, da je šlo za varnostni pregled. To je sicer problematično, a zdaleč ne v takšni meri kot bi nekateri želeli prikazati.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Nadzor tekočega prometa ima namen najti tudi razne nepravilnosti na vozilih in voznikih, ki na zunaj ne kažejo prizadetosti ali pomanjkljivosti.

Vozniki brez dovoljenja
tehnična izpravnost vozila
vožnja pod vplivom nedovoljenih substanc
ukradeno vozilo
......

Vse to spada pod preventivno varnostne ukrepe in se imenujejo kontrola prometa.
Kako bi sicer, kadar promet poteka normalno, sploh našli kakšno od nepravilnosti, ki lahko v bližnji prihodnosti povzroči katastrofo?

Ob normalnem postopku, ki traja po navadi minuto ali dve, se ne kršijo nikakršne ČP, kadar pa postopek ni normalen pa je na voljo pritožba na obnašanje policista in se rešuje drugje.

Meni kot uporabniku javnih površin, je interes, da policisti opravljajo delo čim manj moteče in v okviru etičnih norm in sem jim celo hvaležen za vsakega odstranjenega bedaka iz dogajanja na cesti.
Sam sem bil v podobnih postopkih v svoji vozniški karjeri in prevoženih km, nekja stokrat in niti enkrat se mi ni zgodilo, da se miličnik, policaj, žandar, policioto......., nebi obnašal vljudno in nemoteče. Velikokrat so mi celo za nekaj časa popestrili nadaljne kilometre, kadar smo izmenjali kakšno hitro šalo (velikokrat celo na njihov ali moj račun).
Če si normalen človek, tudi oni nimajo ravno želje, da se nebi obnašali do tebe, službi primerno, kadar pa uradno osebo najprej napizdiš, kako je ravno zate našel čas, da ti teži ali se celo počutiš večvrednega od organa, pa pač ne pričakuješ normalno obravnavo.

Ob prijaznem dober dan, dober večer, kakšen prijazen kompliment, tudi organ ne bo našel vzroka, da bi ti težil in te spravljal v podrejen položaj.

Ob izjavah tipa - kaj pa bi spet radi, nimate drugega dela, kot da se spravljate na poštene državlane, a vas še ne mislijo ukint, saj samo zgago delate na cesti, spravte se kej pametnega delat, ne pa men težit in to brez kakršnega koli pozdrava, pa je verjetnost, da bo šel postopek v neželjeno smer, nikakor ni majhna, sploh, če pogledate, kako je vrednoteno njihovo delo (enako velja za vse uslužbence v JU, ki imajo vsaj srednjo šolo in opravek s strankami).

Vedno dobimo nazaj tisto, kar od drugih želimo. Tudi kelnar ne bo prinesel pijače, če ga bomo najprej napizdili, poslali v tri krasne in potem naročili pijačo ali hrano.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

leiito ::

@solatko, za liberalce so vs tovrrsni posegi brez probable causa relikt totalitarizma, ampak morda utegneš imeti prav.

Kakšne prijazne komplimente pa ti običajno daš organu? Ali morda kak primer "hitre šale", ki ste jo izmenjali in ti je za nekaj čas popestrila naslednje kilometre, kot omenjaš.

Zgodovina sprememb…

driver_x ::

Jaz sem bil do organov vedno prijazen in vljuden, tako da z njimi nisem nikoli imel tržav. Sem se pa enkrat kot sopotnik znašel v marici zaradi skrajno arogantnega in nevljudnega šoferja.

Zgodovina sprememb…

leiito ::

Kaj pa komplimente jim daješ, organom?

driver_x je izjavil:

Sem se pa enkrat kot sopotnik znašel v marici zaradi skrajno arogantnega in nevljudnega šoferja.


Vedno je kriv nekdo drug. Včasih se je treba posuti s peskom in priznati napako.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Včasih je dovolj če omeniš, da sta si našla dobro senco za opravljanje kontrole, če je dama, pohvališ njen izgled, skratka malo humorja in prijaznost dela čudeže, tudi kadar ga kaj posirješ.
- Sem ga malo polomil, saj ne boste preveč strogi, ker sem po navadi čisto vzoren voznik, kar preverite, da nimam kaj dosti kazni.
- Sem bil poreden, obljubim, da ne bom več.
- Danes mi gre pa res vse narobe.
Prijazen obraz in umirjen glas, da policaju vedet, da se zavedaš prekrška in ga tudi obžaluješ, pa tudi če nisi, po svojem mnenju, naredil nič narobe, zbudiš v organu kanček pomembnosti, kar pa vsakemu gode.

Včasih sem na mejnih prehodih, na vprašanje carinika, če imam kaj za prijavit, enostavno odgovoril - vse. Največkrat je pomignil naj odpeljem, le redko mi je bilo potrebno odpirat prtljažnik. Mejo sem prečkal tudi večkrat dnevno, večino pa vsak dan.
Nikoli mi niso opravili pregleda vozila, kar se je mojemu sodelavcu, ki je na splošno do organov aroganten, dogajalo vsaj enkrat tedensko.

S prijaznostjo in dobro voljo, boš dosegel to, da ti malih prekrškov sploh ne bodo oglobili, pri večjih pa po navadi prideš skozi bolj ugodno, z aroganco in zadiranjem pa to, da boš plačal tudi manjkajočo žarnico v kompletu, prekršek pa bo šel po najvišji tarifi.
Kazanje nekulture ob kontroli prometa pa največ pokaže o splošnem obnašanju človeka in predvsem o spoštovanju dela drugih.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

leiito ::

"Sem bil poreden, obljubim, da ne bom več."

To bo moj moto.

Zgodovina sprememb…

Malajlo ::

Če te pa ustavi policajka, pa lahko predlagaš. Ni nujno, da ona tebe >:D

Zgodovina sprememb…

Cervantes ::

Enkrat sem policistu, ki me je ustavil zaradi prevelike hitrosti v naselju, rekel (bila je ravno Velika noč) :
"O, Gospod, kakšen je moj greh?"
Policaji se začeli prav prsrčno režat in mi namesto par sto EUR in nekaj pik, zaželeli srečno vožnjo.
Kakor v goro vpiješ...:)

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Sicer se strinjam, da je potrebno biti vljuden in da nekaj humorja ponavadi ne skodi. Pa ne samo pri policajih ampak pri kakrsnikoli komunikaciji. No, jasno, se ne bos delal humorista, ko te ustavijo v 30 coni, ko si peljal 90km/h.

kljub vsemu,

solatko je izjavil:

če je dama, pohvališ njen izgled


pa tega raje ne pocnite. :)

solatko ::

Seveda ne, bolje da jo pošljete za šporget.
Nekaj srečanj s policistkami imam kar v lepem spominu. Seveda ne smete bit vulgarni, če pa omeniš, da si bolj vesel, da te ustavlja dama, kot njen kolega, si ji pa že v štartu dvignil njen del ženskega ega.
Delo krepa človeka

[D]emon ::

Pomanjkanje kulture v medsebojnem komuniciranju ponavadi najbolj obcutijo osebki, ki se potem veselo zgrazajo nad usluzbenci MNZ-ja.

Kancek vljudnosti te pripelje dlje kot pa poln tank nesramnosti.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Policija in zaskrbljujoč nagovor! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8211382 (6832) PrimoZ_
»

Pihanje 0,0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
768989 (6452) destroyer2k
»

Neprimerno verbalno zelo grdo obnašanje Policaja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35549915 (40187) tryhard
»

Kako zaustaviti vozilo ob policijski kontroli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13525308 (20047) bajsibajsi
»

Policijska zaustavitev brez utemeljenega razloga (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7113526 (4226) Yugos

Več podobnih tem