» »

Prenosnik in poraba elektrike

Prenosnik in poraba elektrike

MaCoFaCo ::

A je možno, da prenosnik porabi samo cca. 10 W, ko uporabnik ne dela nič intenzivnega?

glinik ::

10W je skoraj premalo. Ampak če izključiš disk, monitor, bi lahko prišel do zelo male porabe ... vprašanje če bi bila ta dejansko tako majhna?

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

MaCoFaCo ::

To sklepam s pomočjo baterije. V nadzorni plošči mi piše da ima kapaciteto 19.36 Wh, baterija pa mi zdrži več kot dve uri. Sklepam prav?

milica ::

Si kar blizu resnice.

Azrael ::

Seveda, če disk in tudi ventilator miruje, kar pomeni, da na notesniku ne teče neka pozrešna aplikacija. aka igre, povsem možno, pravzaprav je 10W kar precej.

Primer, ki sem ga navedel v tej temi 04.08.2005 ob 16:52:12. Copy/Paste dela posta:

Notesnik Centrino 1.6 GHz, 512MB, 80 GB disk R9700 128MB, dual layer pečka, wide screen monitor...

Pravijo, da samo njegov CPU Pentium M kuri nekje 25W.

Akumulator je 10.8V 4 Ah, notesnik gre na polno (igre), brez varčevanja z energijo 3h. Sedaj računamo:

Ker akumulator zdrži 3h pomeni, da vleče iz akumulatorja tok 1.33A, kar da skupno moč 15W za celoten komplet. In brez upoštevanja, da je ta podatek previsok, ker akumulator pri tako hitrem praznjenju ima manjšo kapaciteto, kot je nazivna, ki je določena vsaj za 5h praznjenje, pri hitrejšem praznjenju se kapaciteta hitro zmanjšuje.

Torej celoten komplet kuri pol manj kot naj bi samo CPU!
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UPS in avtomobilski akumulator.... (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7614756 (3812) Assass1n
»

Kako ravnati z litij-ionskimi baterijami (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6020303 (16930) MrStein
»

Kako ponovno kalibrirati baterijo IBM notesnika?

Oddelek: Strojna oprema
113364 (3071) Pyr0Beast
»

Razvoj računalniške tehnologije dolgoročno

Oddelek: Znanost in tehnologija
332810 (2224) Yohan del Sud
»

kapaciteta polnilnih baterij

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
217215 (6827) door_man

Več podobnih tem