» »

UPS in avtomobilski akumulator....

UPS in avtomobilski akumulator....

1
2
»

Azrael ::

Netman, hvala za link. Kot gledam, imam pravilno nastavljena DIP stikala, sedaj ko končno vem, čemu služijo. Še enkrat hvala.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

K0K0 ::

Da malo oživim temo.
Kje bi najceneje dobil 2 120Ah akumulatorja ?
Rabim za APC back ups 1400 :D

Azrael ::

Mislim, da ti ne ostane drugega, kot, da se obrneš na proizvajalce (TAB, Vesna) in uvoznike takih zadevščin in izbereš najugodnejšega ponudnika.

Bi pa svetoval, da poskusiš dobiti vsaj trakcijske, če že ne akumulatorje za rezervno napajanje in solarne sisteme.

Štartni akumulatorji, ki jih lahko dobiš v trgovinah z avto deli, za te namene niso preveč primerni - prekratka življenska doba in preveliko samopraznenje.
Nekoč je bil Slo-tech.

Phoebus ::

Če že daješ "navadne" akumulatorje daj ladijske, ki so namenjeni globokemu praznjenju- avtomobilski bo kaj hitro odpovedal in ne bo dal nič kaj dosti od sebe.

krneki ::

Jaz sem s TAB-ovim 90Ah VRLA AGM ceglom kar zadovoljen. Mi zdrži brez problema celo noč pri -5C, gor imam pa okoli 5A porabe (laptop, grelci, fotoaparat...). Samo polnil bi se lahko malo hitreje, ker v kolikor je totalno prazen traja 24ur.

Red_Mamba ::

kolk pa pride tak cegl v €?

jst bi rabu 24V da menjam za svoj server in če ne bo velike razlike v ceni dam rajš te akumulatorje gor kot pa original za UPC
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

krneki ::

Bil je 34k sit oziroma po novo 142€.

K0K0 ::

A bi bil tale akumulator vredu al mora bit zaprtega tipa ?

Brane2 ::

Če boš to imel v sobi, potem je bolje, če je aku zaprt. Odhlapevanje elektrolita bi ti znalo razžreti kako stvar v neposredni bližini, pa tudi zna imeti neugoden vonj. Ne toliko, da ne bi mogel stati zraven zadeve, vendar zelo nadležen za sobo, v kateri spiš.

Teoretično je lahko stvar tudi nevarna, ker se med polnjenjem in praznjenjem lahko razvija vodik.

V praksi ni verjetno, da bi prišlo do znatne elektrolize vode v celicah, razen če bi recimo tvoj UPS ponorel in začel filati aku z nekimi norimi tokovi dalj časa ali kaj podobnega.

Če imaša aku lahko na placu, ki je vsaj nekoliko ventiliran, potem bi tudi taki akuji morali delati.

V določenem smislu so lahko celo boljši, ker so pač odprti in odhlapelo vodo lahko doliješ...
On the journey of life, I chose the psycho path.

K0K0 ::

Pol bi blo najbolš da zvrtam 2 lukne za kable in jih dam vn. Kako je z polnenjem teh zadev, bo ups zmogel oz a je sploh primeren zato ?

Brane2 ::

Kolikortoliko spodoben polnilnik za svinčev akumulatro se ne bi smel sekirat zaradi velikega askumulatorja, izven tega da bo pač polnjenje trajalo toliko dalj.

Je pa treba pogledat kako poteka polnejnje in ga nastavit akumulatorju primerno. Tako kot avtomehanik lahko nastavi poljnjenje akumulatorja v tvojem avtu.
On the journey of life, I chose the psycho path.

K0K0 ::

A to se da v samem ups-u nastavlat al je treba dodak kako elektroniko ?

Brane2 ::

Po moje bi se moralo dati. ne me vprašat kako točno, ker s tem nimam izkušenj.
On the journey of life, I chose the psycho path.

piratko ::

najprej lep pozdrav sem

ne bom odpiral nove teme zato bom vprasal kar tukaj
in sicer stvar je taka imam APC Smart-UPS 420 ima COM port zanima me ce ga lahko na racunalnik na COM port povezem z navadnim 9pinskim kablom -od crnobelega monitorja- ali mora biti poseben kabl?
hvala za odgovor

Brane2 ::

NE, tisti od monitorja verjetno ne bo dober.

NE spomnim se razporeda pinov za te zadeve in stvar bi mogoče lahko celo delala, lahko pa kaj skuriš.

Jaz se ne bi hecal in bi dal teh parsto SIT za dober kabel, oziroma po novem mogoče kak EUR ali celo dva.
On the journey of life, I chose the psycho path.

piratko ::

hvala za odgovor
se pravi da se da dobiti com kabl za povezavo ups-a?
kje se ga da dobit- racunalniska trgovina?
hvala in lp
se to
ali gre kabel iz COM porta- ups- pin1 na pin1 COM port racunalnika oz pin2 na pin2 in tako dalje ali so mesani -upam da je razumljivo
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: piratko ()

Brane2 ::

ne se hecat s samogradnjo, raje nabavi gotov kabl. Stal te bo ene tolk kot konektorji in kos žice, če bi se spravil v samogradnjo.

Dobiš ga verjetno v TechTradeu, Remisu pa še kje.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Azrael ::

Škoda,ker sem spregledal to temo. Uporabnik piratko, prosim in želim, da v prihodnje odpreš novo temo, saj sledeče vprašanje ne sodi v to temo.

>imam APC Smart-UPS 420 ima COM port zanima me ce ga lahko na racunalnik na COM port povezem z navadnim 9pinskim kablom -od crnobelega monitorja- ali mora biti poseben kabl?

Z navadnim serijskim podaljškom lahko v nekaterih primerih skuriš COM port ali UPS (mnogo bolj redko).

Malo si oglej to stran (ne skrbi ruščine ni veliko in je tudi brez znanja azbuke več kot dovolj razumljivo, drugače pa Google Translate) in poskusi ugotoviti ali ima tvoj UPS na pinu 8, 9 polnega konektorja napetost približno 24V. Če je tam prisotnih 24V nikar ne priklaljal običajnih podaljškov, če hočeš sebi, matični in UPSu dobro! V tem primeru boš kabel moral narediti sam, po shemah, ki so na tisti strani, saj je originalni verjetno precej drag, če ga sploh uspeš dobiti.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

bosto ::

@piratko:
za apcje si poglej tale projekt: apcupsd, sheme kablov mas v dokumentaciji.

Drgac pa se da stare apcjeve upse dobit poceni na radioamaterskem sejmu v pordenoneju, tik pred prvim majem :), star apcjev ups brez baterij se da vcasih dobit tudi za 10 eur :)

kriko07 ::

Zdravo nekaj me zanima. Doma imam UPS Trust. Vendar ko priključim gor pumpo za centralno, pumpa kar čudno deluje,ko sem jo priklopil nazaj na elektriko je po 15 minutah začela spet normalno obratovati,kaj bi lahko bilo narobe?

Invictus ::

Poglej kak sinus ti daje UPS ven. Ponavadi gre za slabe približke.

Poglej dokumentacijo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Assass1n ::

Črpalka rabi čisti sinus, te pa dajejo ven kvadratnega in ni ok. Rabiš inverter kateri daje čisti sinus ali pa ups prav za centralno.


PS: če ne veš kaj to je google hitro vse najde :)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Assass1n ()

kriko07 ::

https://www.mimovrste.com/ups-brezpreki... sepravi takšen bi bil primeren?

Potreboval bi mogoče malo močnejšega okol 500W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko07 ()

kriko07 ::

int47 ::

Oblika "modificiran sinus" ni OK.

MadMax ::

Ne že spet s temi "sinusi" in "sinusi", ker so vsi zgolj neki približki, črpalka pa skoraj vse prebavi...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Assass1n ::

https://www.akumulator.si/katalog/524/r...

Najbolje, da vprašaš direkno v trgovino. Škoda, da kupuješ novo pa potem ne bo OK. Tam nekaj piše, da moč vseh črpalk ne sme biti višja kot 180W pri deklarirani moči 600W zaradi zagona črpalke...
Pokliči strokovnjake pa kupi kot se zagre, tukaj tako vidiš da vsi samo nekaj pametujemo :)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamenjava baterije na UPS-u (močnejše baterije)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
232929 (2524) int47
»

Nakup ups (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23628245 (12527) ender
»

APC SmartUPS v okvari, kaj je lahko narobe?

Oddelek: Strojna oprema
221010 (765) Redneck
»

Predelava računalniškega UPS-ja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
173641 (2991) Azrael
»

UPS in aku

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111413 (1225) LordTado

Več podobnih tem