
vir: Financial Times
Po aktu o digitalnih storitvah (DSA) bodo preiskovali, ali velikani na svojih platformah storijo dovolj za zajezitev internetnih prevar. To je prvi korak na poti do formalne preiskave, ki bo sledila, če Komisija ne bo zadovoljna z odgovori podjetij. Preiskava se nato lahko konča z ugotovitvijo o kršitvah akta, čemur sledi izrek globe in obveznih ukrepov.
Komisija bo na primer preverila, kako Apple in Google obravnavata lažne in zlonamerne aplikacije na svojih tržnicah aplikacij. Drugi vir prevar so iskalni zadetki, kamor se lahko priplazijo povezave do škodljivih spletnih strani, kar bodo preverjali pri Googlu in Microsoftu. Booking Holdings pa upravlja stran booking.com, kjer ni tako zelo malo lažnih nastanitvenih oglasov.
Microsoft in Booking sta že potrdila, da bosta sodelovala s Komisijo. Google še ni dal izjave, Apple pa vztraja, da se sami zadosti borijo proti prevaram in da so napori Komisije nepotrebni in usmerjeni v napačno smer.
Komisija že preverja tudi, ali Temu in Shein prodajata nezakonite izdelke na svojih straneh.