vir: Razer
Nekateri industrijski akterji so se očitno odločili pospešiti širjenje pretočnega igranja na Androidnih napravah, če se že na PCju takšni servisi še vedno radi občasno opotečejo. Po tem, ko v teh dneh spremljamo izid Logitechove konzolice G Cloud Gaming Handheld, so tudi pri Razerju povedali, da lahko v prihodnjih mesecih iz njihovih logov pričakujemo podoben izdelek, z nazivom Edge. To je, če se nahajamo v ZDA, saj odločitve o prihodu v druge dele sveta še ni. Da se pripravlja takšna naprava, smo vedeli že od lanskega leta, ko sta Razer in Qualcomm pokazala prototipno testno različico, prejšnji mesec pa so s končnejšo obliko podražili pri Verizonu, kjer bodo sicer ekskluzivno bdeli nad verzijo 5G. To obenem tudi ni prva Razerjeva naprava z nazivom Edge, saj so ga že pred slabim desetletjem nosile nekatere njihove igralne tablice.
Najnovejši Razerjev Edge predstavlja skupek mini tablice-poševnica-telefonskega zaslona velikosti 6,8 palca in pa kontrolerja Razer Kishi V2 Pro. Slednji je sicer nadgrajena različica kontrolerja za telefone Kishi V2, kateremu je dodan izhod za slušalke in sistem za preprost povratni odziv oziroma rumble. Kishi V2 Pro sicer zaenkrat ne bo prosto na voljo. V osrednji napravi tiktaka Qualcommov čip Snapdragon G3x Gen 1 Gaming Platform, toda zaenkrat še ni jasno, ali in na kakšen način se razlikuje od svoje osnove, Snapdragona 888. Vemo, da ima Edge aktivno hlajenje, kar bi lahko pomenilo navite frekvence. Bolj navduši zaslon vrste AMOLED, ločljivosti 2400×1080 pik in frekvence osveževanja 144 hercev. Pripojenih je še 8 GB Rama in 128 GB velika shramba. Osnovna inačica s povezavo Wi-Fi do standarda 6E bo v ZDA na voljo januarja, za ceno 400 dolarjev (brez davka), kar je petdesetaka manj od Logitechove naprave. Rahlo pozneje naj bi sledila omenjena izvedenka s 5G, katere cena še ni znana.
Sicer se šušlja, da za iniciativo, katere rezultat sta Razerjeva in Logitechova konzola, v prvi vrsti stoji Qualcomm, ki naj bi si želel oblikovati konkurenco Nintendovemu Switchu v Androidnem ekosistemu. Je pa vprašanje, kako veliko nišo si lahko takšne naprave zares izborijo, oziroma kakšno dodano vrednost lahko zares ponudijo napram telefonom. Dosti bo odvisnega od robustnosti nadzora, preprostosti delovanja in seveda ponudbe iger za pretočno igranje.