» »

Katero Gaming miško do 30€ (+/- 5€)?

Katero Gaming miško do 30€ (+/- 5€)?

«
1
2

Mitja358 ::

Pozdravljeni,
kupujem še eno miško, ki naj bi bila ergonomsko oblikovana da pade v roko in je namenjena gamingu. Cena, ko že rećeno 30€ +/- 5€.

Nekaj sem jih pogledal:
http://www.comshop.si/Article.asp?artic...
http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...
http://www.ceneje.si/CX00004AA4_-_logit...
http://www.ceneje.si/CX00001991_-_logit...

Katera od teh je najboljša?
Lahko pa poveste še kako drugo če veste.
Hvala.
  • spremenil: Mitja358 ()

djordjevic ::

LX7 odpade, to je miška za občasno deskanje, niti približno za hardkor gaming. Tisti sharkoon ni videti slab, vprašanje kakovosti sicer. Sam imam ravno par dni mx518. Nimam je sicer za igre, ampak se mi zdi kr ok miš.
No grave is deep enough to keep us in chains.

White&Nerdy ::

MX518, to je ZELOO dobra miška za svojo ceno... Priporočam! Filing je tko kot G5 (mislim da ji je tako ime).

flipr ::

Kupi Steelseries Ikari Optical(cena sicer okrog 50€) ampak nebo ti žal.


Lp!
Nejc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flipr ()

filip007 ::

Če boš nabijal špile po cel dan pol kupi najboljše...

drugače pa...mam že pol leta pa sem gor Mirror Edge obrnil...
http://www.ceneje.si/CX000A7420_-_gigab...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

bluefish ::

Glas za MX518. Seveda pa je jasno, da jo pred nakupom preizkusi.

Kauko ::

Desničar? Ja? Pol za do 30€ ni druge pametne izbire kot MX518. Kot info, razni top svetovni gamerji jo še vedno uporabljajo, pa je že kar nekaj let na tržišču. Tudi Intellimouse 3 je zelo solidna, samo jo je težje najt pri nas.

Levičar? Ja? Pol pa moraš pobrskat po kakem Razerju, do 30€ najdeš tega Kraita, morda tudi diamondbacka in copperheada pa morda še kaj.

Nad 30€ pa imaš toliko izbire da,... Samo pazi, 75% vsega je navadno "sranje" in jih MX518 poseka popolnoma. Imaš G5, G9, Deatadder, Lachesis, SS Ikari, Sidewinder,... te so solidne, vendar ti svetujem da ne posegaš po tako dragih miškah, ker razlike neke ni napram MX518.

Aja, pa za bolj točne informacije, bi bilo tudi fajn da poveš kaj, koliko in kako resno igraš. :)

Mitja358 ::

Desničar? Ja? Pol za do 30€ ni druge pametne izbire kot MX518. Kot info, razni top svetovni gamerji jo še vedno uporabljajo, pa je že kar nekaj let na tržišču. Tudi Intellimouse 3 je zelo solidna, samo jo je težje najt pri nas.

Levičar? Ja? Pol pa moraš pobrskat po kakem Razerju, do 30€ najdeš tega Kraita, morda tudi diamondbacka in copperheada pa morda še kaj.

Nad 30€ pa imaš toliko izbire da,... Samo pazi, 75% vsega je navadno "sranje" in jih MX518 poseka popolnoma. Imaš G5, G9, Deatadder, Lachesis, SS Ikari, Sidewinder,... te so solidne, vendar ti svetujem da ne posegaš po tako dragih miškah, ker razlike neke ni napram MX518.

Aja, pa za bolj točne informacije, bi bilo tudi fajn da poveš kaj, koliko in kako resno igraš. :)

Desničar sem. Igram pa NFS, COD 2, 4, 5 in prihajajočo 6, Crysis, Crysis Warhead, far cry 2 .... Igram cca. 3 ur ena dan, mogoče kaj več med počitnicami, igram pa pri cod4 redno mp.
Te G5, G9, Lachisis praviš da so tudi okoli 30e ali ne?
Kaj res je tale MX518 tako dobra?

bluefish ::

Pravzaprav je sinonim za igračarske miši.

Mitja358 ::

Četudi vizualno ni najlepša in me vizualno mika tista sharkoonova v AGt-ju sem zdaj na 50/50% katero naj vzmamem. in tudi razerova je lepa. Sam če vse tako hvalite LT bom vzel njo.

__Devil__ ::

Pri miškah nad 30EUR skoraj ni razlike v kvaliteti pomoje, razen v DPI in teh zadevah. Drugače pa sem mel že prb. 15 mišk pa še nobena se mi ni pokvarila. Sicer pa tudi sam kupim miško za max 35 EUR.

Nasendnja je tale ko jo boš oz. jo hočeš kupiti Mitja358. iz agt.si

tilinho20 ::

Glas za Razer DeathAdder.

MTm2H37rqt7B ::

Razer Krait:) 29,90

Mitja358 ::

Razer Krait:) 29,90

proračun je omejen na 30€. Nevem zakaj bi dajal skoraj 50e za miško če pa je ta za 30e skoraj tako dobra oz. jaz razlike verjetno ne bom opazil. Raje prišparam denar in poleti kupim enega quada še zraven.... V ožjem izboru so razer, LT in Sharkoon. Glasujte!:D

Mitja358 ::

Sam nevem če ne vzamem Razer Krait ker jo imajo v lokalni trgovini za slabih 30€.
Ima kdo moogče slabe izkušnje s to razerko? In če je dosti slabša od tiste LT?
Sem slišak da tale krait nima laserja lai kako ...?

neres ::

Jaz sem bil zelo razočaran nad MX518. Nenatančen, hrupen kolešček s slabim oprijemom, debel in okoren kabel... edino kar jo loči od ene povprečne miške je solidna izdelava (3 leta garancije) in, baje, dober tracking.
Razer Krait mi deluje precej običajna miška, brez neke dodelane ergonomije, ampak je nisem imel v rokah.
Sharkoon je pač še ena od tistih mišk, ki jih izdeluje A4Tech. Solidna izdelava (napram Genius, Trust) ampak 30€ se mi zdi nekam dosti. In menjavanje uteži v miški se mi zdi totalno brezvezna funkcija.

Moj nasvet je, da če uporabljaš miško več ur na dan se splača dat malo več. Npr. za kak Deathadder ali pa Ikari. Če pa hočeš šparat pa kako A4Tech ali pa kako no-name, ampak za tako ne bi dal kaj dosti več kot 20€.

Mitja358 ::

Jaz sem bil zelo razočaran nad MX518. Nenatančen, hrupen kolešček s slabim oprijemom, debel in okoren kabel... edino kar jo loči od ene povprečne miške je solidna izdelava (3 leta garancije) in, baje, dober tracking.
Razer Krait mi deluje precej običajna miška, brez neke dodelane ergonomije, ampak je nisem imel v rokah.
Sharkoon je pač še ena od tistih mišk, ki jih izdeluje A4Tech. Solidna izdelava (napram Genius, Trust) ampak 30€ se mi zdi nekam dosti. In menjavanje uteži v miški se mi zdi totalno brezvezna funkcija.

Moj nasvet je, da če uporabljaš miško več ur na dan se splača dat malo več. Npr. za kak Deathadder ali pa Ikari. Če pa hočeš šparat pa kako A4Tech ali pa kako no-name, ampak za tako ne bi dal kaj dosti več kot 20€.

Pa se res splača dati 15€ več za tole razorko Deathadder napram Kraitu. Moj bratranec ka kraita in moram reči da se bolje prilega roki kot pa ven izgleda, sam tale deathadder pa je razred zase..

Mitja358 ::

Poglejte za kako ceno sem našel Deathadderco: http://www.makroteam.si/etrg/index.php?...
Samo 39€. Seveda če je cena resnična se splača.

Bleeh ::

Jest mam MX518 in dela brez problema že 2 leti se mi zdi. Oblika je ful dobra in jo priporočam.

neres ::

Mitja358: Sej pravim, nisem še uporabljal Kraita, tako da ne bom trdil. Mogoče da se lepo prilega. Najboljše je it v eno trgovino ki ima vse te miške, da jih primeš v roko pa malo preizkusiš.
Tista cena za Deathadder je že prava, ampak ima skoraj sigurno samo eno leto garancije, v AGTju pa ima dve leti.

Kauko ::

Sam ti priporočam da kupiš MX518, ker ima vse kar imajo najboljše miške. Razlike v DPI med recimo lachesis ki ima 4000DPI in MX518 ki ima 1600DPI pa ne boš opazil. Opazijo jo samo "friki".:)

Je pa tudi Deathadder dober nakup, če ga dobiš pod 40€. Med tema dvema pa se odloči katera se ti bolj dopade na zunaj, v igri ne boš opazil razlike.

edit: glede kraita, to je specifična miš. Ergonomsko ni primerljiva z deathadderhjem ali mx518, kar je za pričakovat glede na to da je narejena tako za levičarje kot desničarje. Lahko da se ti bo dopadla oblika, lahko pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kauko ()

bluefish ::

Na splošno je tudi tako, da je MX518 primerna za malo večjo roko, Razer pa za manjše.

__Devil__ ::

ja najbolje, da vzameš MX518, če jo že vsi na veliko hvalijo. btw poročaj ko jo kupiš ;)

Kauko ::

No, da nebi mislili da neke favoriziram mx518. Sam je nimam, poznam pa marsikoga ki jo ima in vem da za to ceno res ponuja dovolj.
bluFish ima tudi prav ja. Razerji so bol mičkeni, razen deathaderja.

Mitja358 ::

Bom v lokalni trgovini vzel v roke mx518 in kraita in se bom na podlagi prilagajanja v roko odločil za nakup.

Mitja358 ::

Zdaj pa en velik problem z mojo miško ali matično ploščo ASUS M4A78 PRO.
Včeraj sem znova namestil visto in ko v windowsih kaj delam miška lagga ( ali kako naj rečem če miška ko jo premikam na zaslonu zaostaja in zadrguje). Danes sem znova namestil še 1x visto, ker sem milil da je v OS problem in spet isto.
Potem sem probal sedanjo lasersko miško nesti na drug računalnik in dela brez problema. Ko pa dam od prenosnika majhno miško ali iz drugega rač optično miško na moj rač pa tako šteka kot če bi gledal diapozitive.
Kaj je narobe?

Mitja358 ::

Zdaj sem resetiral komp in zdaj spet dela bp. Vendar čez nekaj časa bo verjetno spet laggalo kot vedno.

Evo spet ne dela. oz. lagga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

__Devil__ ::

miška je hin.

Mitja358 ::

miška je hin.

Če pa na drugem rač dela bp. In na mojem rač niti ena miška več ne dela. Vse laggajo.

Mitja358 ::

Dal sem, claer RTC oz. reset CMOS-ain zdaj dela brez lagiranja. Nevem kaj jo je pičilo :D

__Devil__ ::

Računalnik je hin. Al pa windows =) :))

EDIT: bil =)

Zgodovina sprememb…

Toxic ::

Glas za Razer DeathAdder.


+1

;-) ::

moje mišljenje o razerju.

Razer ma nižje tipko kot Logitech. Zakaj?

Ker razer temelji na tem da pri streljačini ko ti pride kdo iz ovinka v trenutku preneseš gib prsta (že od sklepa prsta)na gumb, Logitech pa klikneš komaj z koncem prsta skoraj z blazinico, med tem pa poteče nekaj časa. Razer prej zazna da si vstrelo ker kak trzneš butne.

Tak smo vsaj mi v šoli sklenli na konc pogovora.
Je tak al ni? Pa naj pove tak ko je že obe vrste uporabljal.

bluefish ::

Tudi na Logitechu je to možno. Odvisno pač od roke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

__Devil__ ::

drugače pa lahko pogledaš eno novo prispelo miško ki se imenuje "ICON 7" imaš Icon 7 Z500 in Icon 7 Z300.

Sem si jo mislim kupit, samo potem sem se odločil za genius navigator 535, in sem zelo zadovoljen z njo zaenkrat.
Imajo pa jo v ComShop-u --> Evropark --> MB.

Mitja358 ::

drugače pa lahko pogledaš eno novo prispelo miško ki se imenuje "ICON 7" imaš Icon 7 Z500 in Icon 7 Z300.

Sem si jo mislim kupit, samo potem sem se odločil za genius navigator 535, in sem zelo zadovoljen z njo zaenkrat.
Imajo pa jo v ComShop-u --> Evropark --> MB.

Ja kolega, ki je po poklicu citer v cod2 ima icon7 http://www.comshop.si/Article.asp?artic... :D in pravi da je dobra, samo nevem če je priznana znamka...

mag3 ::

mitja vsi ne igramo slabo kot ti

Mitja358 ::

mitja vsi ne igramo slabo kot ti

Jaja, rajše malo slabše kak pa citer.

__Devil__ ::

vedno več jo podtavljajo v reklame koliko vidim.

Mitja358 ::

vedno več jo podtavljajo v reklame koliko vidim.

Ja sam vprašanje je če je boljša npr. od razer krait ali LT MX518.

__Devil__ ::

To res nebi vedel. Jo moram enkrat osebno preizkusit =).

Naslednja miška bo ona sharkon al kak je iz agt ali pa tale Icon 7 Z500, ker se mi res dopade, posebej zaradi tega, ker ima tisto podlago na miški, da se ti roka ne poti. Ker to res ZELO sovražim, da če igram kako igro in malo bolj "hitro" igram ter kar nekaj časa držim miško v roki in zašvicam FuŁ.
To res sovražim ;((

Pol pa še se ti tak lepi vse gor roka 8-O

Hexx ::

Js imam Razer Krait in je odlična miška(1600 dpi!!), za odlično ceno(30eur)!
 pa še žična(žica 3m) je, tko da nimaš probleme z baterijo

pa še žična(žica 3m) je, tko da nimaš probleme z baterijo

Mitja358 ::

Mi lahko nekdo prosim razloži kaj ta tabela pove?

Mitja358 ::

Js imam Razer Krait in je odlična miška(1600 dpi!!), za odlično ceno(30eur)!
 pa še žična(žica 3m) je, tko da nimaš probleme z baterijo

pa še žična(žica 3m) je, tko da nimaš probleme z baterijo


In si zadovoljen? kaj pa natančna je in ergonomska je tudi (tako da se fajn prilega desni roki in ob večurnem igranju te ne boli dlan??)

matej_jack ::

Prikaže rezultate iz benchmarka ESReality MouseScore 2007.

Mitja358 ::

http://www.mimovrste.com/artikel/225001... Tukaj pravijo da krait ni za igre ker je baje nenatančna, jaz pa ko sem jo imel par min v roki se mi zdi dobra.

Mitja358 ::

Prikaže rezultate iz benchmarka ESReality MouseScore 2007.

In kaj to pove? oz. na čem test temelji kaj testira od miške?

__Devil__ ::

G1 je bolja od G5? čudno

matej_jack ::

Gre za kar precizen test :)
Picking out the best mouse is a tricky business because we have to combine different benchmark scores. It's like judging cars where each one has a 0-60mph time, a top speed, and different suspension. A Formula 1 car might be perfect for racing at Monza, but won't do so well in a cross country rally. I've combined all of the mouse results by taking them as a factor of the top performer. For example, the mouse with the most resolution is the Creative Fatal1ty 2020 with 2700 DPI. Therefore the Logitech G1 with 800 DPI has 30% of the maximum resolution. Then I weight each factor by their relative importance in gaming, with the figures... KLIK!

;-) ::

Js imam Razer Krait in je odlična miška(1600 dpi!!), za odlično ceno(30eur)!
 pa še žična(žica 3m) je, tko da nimaš probleme z baterijo

pa še žična(žica 3m) je, tko da nimaš probleme z baterijo


In si zadovoljen? kaj pa natančna je in ergonomska je tudi (tako da se fajn prilega desni roki in ob večurnem igranju te ne boli dlan??)



Zdaj sem jo prisiljen uporabljat, ko je moj razer diamondback bolan malo:) Če imaš manjšo roko je ok, sicer pa nimaš ka v roko primet jer je hudo mala. Boli me roka če igram cod2 z njo pa niti ni primerna ko ma samo 3 gumbe.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero miško?? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16538133 (30205) ShowDown
»

Razer copperhead ali Razer diamondback

Oddelek: Kaj kupiti
111496 (1382) deadbeef
»

Miška do 40eur

Oddelek: Kaj kupiti
272075 (1585) ;-)
»

Microsoft ali razer? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
586002 (5118) mihajlo carr
»

katero boljšo miško

Oddelek: Kaj kupiti
181627 (1358) tris

Več podobnih tem