Signal je sicer po mnenju mnogih trenutno ena izmed najboljših rešitev za komunikacijo z vidika zaščite izmenjane vsebine pred nezaželenimi vpogledi. Uporaba Signala je še eden izmed korakov ameriških državnih ustanov in agencij k večji zašiti osebnih in drugih podatkov svojih zaposlenih. Pretekli teden je ameriški senat po letu dni dela vendarle začel uporabljati enkripcijo oziroma https na svojih spletnih straneh.
Signal pa je vse bolj popularen tudi v Sloveniji. Po neuradnih podatkih je aplikacija postala standard tudi med slovenskimi policisti.
No, komaj čakam, da se bo nekdo v kakšni obveščevalni službi (FBI, CIA, NSA) spomnil, da je treba Signal razbiti in tako prisluškovati oz. vohuniti za "teroristi". Bomo videli kaj bodo vsi ti politiki, ki uporabljajo Signal, imeli za pripomniti k temu. Najberš bo ta obveščevalna služba dobila eno ogromno zaušnico.
Tisto ni bila lumparija, burna reakcija smrdljivih politikov, ki se imajo za nedotakljive, pove vse, kar rabim vedeti.
aja, a ni bla? jst sm se pa drgač vprašal: če se za enga koprivnikarja upajo it takole neke manevre izvajat, kako zelo lahko najebe en navaden državljan, ko ga na piko vzame kakšen drug prepotentni policaj ali policijska klika (in verjemi, da obstajajo).
Jaz tudi ne, samo vidim nesorazmernost med reakcijo, ko gre za enega od politikov ali navadnega človeka. Navadnemu pa lahko zarubijo bajto zaradi 100€, pa bodo vsi politiki modro prikimavali, dokler EU sodišče ne reče drugače.
Navaden človek bi tudi lahko opozoril na konspiracijo policajev. Ker problem in kršitev ni bila v tem, koga so ustavili, ampak da so se zarotili, da bodo izbrano tarčo ustavili.