Ars Technica - Unreal Engine 3, osnova za igre, kot so Unreal Tournament 3, triologiji Gears of Wars in Mass Effect, serija BioShock, itd., je že dobro leto dni odlična izbira za garažne razvijalce ter študente. Epic Games, razvijalec pogona, je namreč oktobra 2009 izdal razvojni paket Unreal Development Kit, v katerem je mogoče brezplačno razvijati igre, s katerimi razvijalci nimajo namena služiti denarja. Preskok z nekomercialnih na komercialne projekte je preprost, saj je za začetek potrebno poravnati le enkratni licenčni znesek v višini $99, kar avtorji storijo, ko je razvit projekt prispe na tržišče.
Do nedavnega je bila to za razvijalce edina licenčnina, dokler z igro niso zaslužili $5.000, od koder naprej so morali nato Epic Games plačevati dodatnih 25 % od prihodkov. Pri Epic Games so ta znesek zdaj dvignili na kar $50.000, s čimer upajo, da bodo mladi razvijalski studii pripravili še boljše izdelke in bolje pripravili svoja mlada podjetja na zahtevnosti poslovanja. Višanje meje za vklop licenčnine gre z roko v roki z izdajo različice UDK-ja, ki deluje tudi na platformah iOS in Android, kjer so razvijalci običajno mnogo manjši, kot v primeru osebnih računalnikov, zaslužki pa vseeno lahko relativno visoki.
Kot primera uspešnih neodvisnih naslovov, izdelanih z UDK-jem, so pri Ars Technici izpostavili igri The Ball, sprva predstavljeno kot mod za Unreal Tournament 3, ter Dungeon Defenders, igro, ki je življenje začela kot Dungeon Defense ter je prerasla v naslov, izdan na več platformah.
Lepa poteza ni kaj. Sploh ker da manjšim razvijalcem možnost za prodor na trg. Ne da so sceni zavladali velikani. Čeprav je indie scena vseeno kar pestra ampak sedaj bo imela še napredno grafiko :)
O tem bi se dalo razglabljati. Osebno mi Unreal Engine 3.0 v vseh igrah deluje preveč plastično. Pa vem da artwork ni striktno pogojen z designom al pa grejo vsi razvijalci po najlažji liniji odpora...
Sploh če pogledaš Source Engine iz EP2 kjer je grafika res dih jemajoča še danes (vsaj meni). Tud v določenih situacijah sem si pri odsevih na kovinah reku samo holly fuck, ko je izgledalo tako realno. Ampak to je bilo samo tu in tam. Nasplošno pa ima Source Engine precej "matt" feel kar je vsaj meni osebno boljše. Če engine zna uporabljat shiny shaderje to še ne pomeni, da moraš to sranje nametat vsepovsod.
mislim da je unreal motor boljši od sourcejevega. tko, koliko sem igral igrice. in pa pozabili ste omeniti, da se pod ur3 pogonom pripravlja tactical ops
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
Editor, unreal script, visual AI Scripting, platform support... To name a few. Predvsem je UDK bolj up to date. Sta pa oba engine-a top-end, vrhunska, tako da končni izdelek zavisi predvsem od razvijalca.
Meni je Unreal Engine zelo všeč, ker ti kot uporabniku igre, narejene z njim, nudi polno nastavitev, s katerimi sem seznanjen že od UT99.
Potem Performance vs. quality. Na vsako igro, ki sem naletel in je bila narejena z UE, je bil performance zelo dober in konstanten. Če ne, si se pa z nastavitvami poigral in ker vem, katere prinesejo največ, z najmanj quality loss, je to moj najljubši engine. Pa tudi igre se da narediti zelo grafično lepe.
Tim Sweeney (šefe iz UE dev team-a) ter Carmack sta zame idola in redno berem, kaj imata za povedati.
info: UE4 se razvija z mislimi na next-gen konzole prvo, ter šele potem za PCje. Me prav zanima, kakšne notranje informacije imajo glede naslednikov x360 in ps3...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
Batman, Bioshock, Borderlands, Bulletstorm, Mass Effect, Mirrors Edge (hm...tale ni bla temačna),.. pa je to samo nekaj najuspešnejših špilov, sploh pa ni to poanta novice, fora je da bodo lahko tudi obični indie razvijalci imeli še cenejši dostop do profi orodja
UE3.0 v trenutni inačici je razred nad Sourcom, tu sploh ni debate. Je pa dandanes treba biti pri poimenovanju pazljiv, ker se generacije ne menjajo več na enak način kot prej; današnji UE3.0 je nekaj čisto drugega kot tisti ob nastopu UT3.