Štirje koraki za namestitev - izbira povezave, sprejetje pogojev, vpis v račun ter zajem profilne slike z vgrajeno kamero
vir: engadgetSinhronizacija zaznamkov med Chrome OS in brskalnikom Chrome
vir: engadgetPrenosnik, ki ima le po en VGA, USB in zvočni priključek, poleg napajanja
vir: engadgetTipkovnica z namenskimi gumbi za iskanje ter za upravljanje s sistemom namesto vrstice F1-F12
vir: engadgetUdeleženci prireditve so bili deležni namestitve celotnega operacijskega sistema Chrome OS, ki je trajala vsega minuto in zahteva le štiri korake. Vse bistvene nastavitve za uporabnike Googlovih storitev operacijski sistem potegne kar iz oblaka (gesla, zaznamki, in podobno iz brskalnika), ko se opravi prijava v Googlov račun, ki pa zanimivo ne bo nujen za uporabo Chrome OS. Namestitev bo v tem primeru verjetno morala potekati ročno ter nekoliko dlje od minute. Sistem podpira več uporabniških računov vključno z dodatnim, namenjenim gostom, ki teče v načinu Incognito ter tako ne hrani podatkov ter zgodovine. Prav vsi podatki uporabnikov so že od samega začetka uporabe prenosnika kriptirani, to pa pomeni, da ne bo težav s krajo podatkov, če vam prenosnik odtujijo.
Mnoge je skrbelo, če bo Chrome OS brez internetne povezave sploh uporaben. Google je za uporabnost poskrbel na dva načina, saj so dodali možnost uporabe brez povezave ter obenem poskrbeli za skorajda stalno povezljivost na splet. Najboljši primer je Google Docs, ki bo v primeru izpada povezave spremembe na splet shranil, ko se bo povezljivost povrnila. Google Docs je le eden izmed prvih primerov z offline načinom, ki se bo razširil še v druge, tudi aplikacije v Chrome Web Store (slednje morajo način brez povezave posebej podpirati s HTML5 offline). Vsemu temu se lahko izognemo na preprost način tako, da povezave ne izgubimo. A ker imajo mrežni kabli omejeno dolžino, WiFi omrežja pa omejen domet, bo Google sodeloval z mobilnimi operaterji po spletu. V ZDA je že zdaj to vlogo prevzel Verizon, ki omogoča brezplačno 3G povezljivost. Prav vsi računalniki s Chrome OS bodo dobili brezplačnih 100 MB podatkov mesečno za prvi dve leti od nakupa, obenem pa bo možno kupiti dodatne pakete, npr. neomejen dnevni dostop za 10 ameriških dolarjev. Kot kaže nobeden izmed paketov ne bo vključeval vezave. Mednarodni paketi bodo sledili kasneje, najverjetneje z začetkom mednarodne prodaje prenosnikov.
Čeprav je na Googlovem prenosniku že vključen en USB priključek, ta skorajda nima funkcionalnosti. Zaenkrat namreč podpira le USB miške in tipkovnice, a razvijalci pričakujejo, da bodo že kmalu dodali podporo pomnilniškim medijem, fotoaparatom, mobilnim telefonom in drugim napravam. Vseeno bodo vedno obstajale omejitve, saj npr. tiskalniki ne bodo delovali, za to namreč poskrbi oblačno tiskanje Google Cloud Print, ki omogoča tiskanje dokumentov na domačem tiskalniku ne glede na vašo lokacijo v svetu (ali vesolju).
Čeprav prenosniki še dolgo ne bodo na voljo, le-te uporablja že na tisoče zaposlenih pri Googlu. Gre za referenčni model s kodnim imenom Cr-48 (izotop elementa krom), 12-palčnik s procesorjem Intel Atom, polno velikostjo tipkovnice, velikim trackpadom, vgrajeno 3G povezljivostjo, za kar je poskrbel Qualcomm z modulom Gobi, podporo obema frekvencama WiFi omrežij n (2,4 in 5 GHz), vgrajena baterija pa zadošča za do 8 ur uporabe oz. do 8 dni stanja pripravljenosti. Prenosnik ne uporablja običajnega trdega diska temveč se zanaša na bliskovni pomnilnik oz. pogone SSD. Manjkajoča je tudi tipka Caps Lock, ki jo je nadomestil namenski gumb za iskanje. Ob tem so se Googlovci pošalili, da lastnoročno izboljšujejo komentarje na spletu.
Izdelovalec prenosnika ni znan, saj gre pravzaprav za testno platformo, ki je bodo večinoma deležni le zaposleni pri Googlu. Javnosti je namenjenih nekaj kosov, do katerih so upravičeni le prebivalci ZDA. V t.i. pilotni projekt se lahko prijavijo na posebni spletni strani, prenosnik pa bodo dobili le, če se bodo žiriji zdeli primerni za testne zajčke.
Ampak ponovno je med državami na izbiro celoten svet...