CNet - Google namerava uporabiti brskalnik Chrome kot orodje za reformo omrežja s spodbujanjem uporabe tehnologije, ki bo po besedah podjetja zmanjšala zakasnitve pri pošiljanju podatkov.
Tehnologija False Start je sposobna zgolj z nadgradnjo brskalnika občutno zmanjšati čas komunikacije pri vzpostavljanju kodirane povezave med brskalnikom in strežnikom. Tako bo pri povezavi med Evropo in Kalifornijo mogoče prihraniti priblizno 0.15 sekunde.
Zdi se super, a obstaja problem. Ta popravek bo imel namreč težave z nekaj čez 100 tisoč stranmi. Google to vidi kot priložnost, da popravi tisto kar se mu zdi narobe s spletom.
Trenutni razlog počasnih komunikacij leži v spletnih straneh, ki še vedno uporabljajo že zastarelo tehnologijo SSL kodiranja. Na novo tehnologijo TLS bi morale preiti že 12 let nazaj. Google bo to vzel kot izziv in spremenil v načrt o reformi interneta. Naredil bo seznam spletnih strani, ki še vedno uporabljajo SSL in se s pomočjo tega seznama obrnil na skrbnike strežnikov in jim pomagal pri posodobitvah. Več.
Tale spisek je še precej nepopoln, če trdijo da naj bi bilo zastarelih strani 100.000, tukaj pa jih je komaj 674. Slaba reklama za Abanko, da so se prvi iz Slovenije znašli na sramotnem spisku
Zumba is a dance fitness program created by dancer and choreographer Alberto "Beto" Perez in Colombia during the 1990s. The program combines Latin and international music with dance in an effort to make exercise fun. Zumba classes are offered through licensed instructors in more than 60,000 fitness center locations in 105 countries and seven-and-a-half million participants
Glede na 20 letno tradicijo in 7,5 milijona "Zumbašev" gre za kar važno stran
Ima TSL kaj več kot samo gesla, če imaš recimo bedno geslo ga eni poštudirajo in pol nima veze pa če je zadaj 1024bit kodiranje.
TLS (in ne TSL ) je nadgradnja SSL in ne nekaj čisto novega. Verzije: SSL 1.0, SSL 2.0, SSL 3.0, TLS 1.0, TLS 1.1, TLS 1.2 Zadeva je v prvi vrsti namenjena avtentikaciji in poteka preko certifikatov. Tipična uporaba je, da se server identificira, klient pa ostane anonimen. Lahko pa se identificirata tudi oba, kot na primer pri bančnem poslovanju, v tem primeru moraš imeti nameščene prave certifikate, da lahko komuniciraš s serverjem. Gesla tukaj nimajo veze, so namenjena samo dodatni varnosti kienta. Geslo imaš ti samo zato, da kakšen nepridiprav iz tvojega računalnika ne ukrade denarja iz tvoje banke. Sama enkripcija prometa pa z geslom nima veze. Se pravi, enkripcija je taka kot jo določa standard TLS, ti se predstaviš z certifikatom, geslo pa imaš samo zaradi možnosti dostopa nekoga drugega preko tvojega računalnika.
Sam raje uporabljam (kot terciarni browser) ChromePlus&SRWare Iron.
Komurkoli je količkaj za varnost na računalniku se Chromea ne bo niti dotaknil. In dejstvo, da je toliko "popravljenih" verzij Chromea, drugih izdelovalcev, pove dovolj o tem kako je originalni Googlov Chrome v resnici varen.
Jaz sem ga probal že dvakrat pa ga vsakič hitro zbrisal. Večina varnostnih programov vključno z Firewallom in Antivirusom postane paničnih ob zagonu Chromea. Firewall je doživel živčni zlom, ko je Chrome hotel na sto koncev po celem internetu in prek različnih vrat razposlati neke podatke. Sicer vsak browser ustvarja nove datoteke, če ne drugega za cache, ampak edino Chrome se obnaša podobno kot virus in ob vsakem zagonu ustvari nekaj začasnih datotek, ki potem same zahtevajo dostop do interneta, da je brskanje sploh mogoče. Kaj takega noben brskalnik ne bi smel početi. Chrome je tipičen izdelek velikega brata, ki rad ve vse o tebi
Kolikor sem jaz opazoval povezave, Chrome za vsako obiskano domeno kontaktira njihov strežnik, da preveri, če je nevarna (odkljukaš Enable phishing and malware protection, če te to moti).
Poleg tega ti predlaga domene, med tem ko pišeš v address bar (odkljukaš Use a suggestion service to help complete searches and URLs typed in the address bar).
Ob zahtevi neobstoječe domene, ti predlaga podobne domene, če si se slučajno zatipkal (odkljukaš Show suggestions for navigation errors).
Potem lahko onemogočiš tudi prevajanje strani v tujem jeziku.
Na strani od Irona piše tudi to, da ne moreš nastaviti, da izbriše piškotke in podatke o straneh, ko zapreš brskalnik - očitno niso našli checkboxa, kjer piše "Clear cookies and other site data when I quit my browser".