The inquirer - Na vsem dobro znanem CeBIT-u, ki se ravnokar odvija, je Zalman predstavil nekaj izdelkov, ki mu jih ne bi ravno pripisali. Množicam so pokazali monitorje, zmožne realističnega tridimenzionalnega prikaza slike. Tehnologija ni nič novega, gre za že neštetokrat viden trik s polariziranimi lečami, ki pa kljub vsemu do sedaj v računalništvu še ni bil pretirano uporabljan.
Zaenkrat bosta na voljo zgolj dva modela, 19 in 22 palčni, s povsem standardnima ločljivostima (1280 x 1024 ter 1680 x 1050), uradnih cen zaenkrat še ni, po besedah sejemskih mož pa se bodo trudili, da bodo cenejši od konkurence, ki načrtuje podobne izdelke. Izvorna novica.
gta san andreas nvidia stereo driver in papirnata očala (red blue ) deluje zelo kul v 3 dimenzijah dejansko vidiš primerjavo velikosti med tankom in avtom
deluje že samo po nekaj minutah gledanja v ta monitor so se mi v glavi začele dogajati čudne stvari. Seveda najbol presenetljivo je bilo to da ne pootrebuješ posebnih očal. ampak kake uporabnosti pa še ne vidim.
zraven dobiš dvoje in opravljajo svojo funkcijo izjemno.. sem bulu notr 10 minut in je zares zanimiva izkušnja... daleč da bi povzročala kaksnen glavobol
Dve vrsti 3D tehnologij: anaglifna in polarizacijska
Pri poustvarjanju prostorske globine - 3D, se uporabljata dve metodi:
ena izmed njih * anaglifna metoda izkorišča hkratno prikazovanje dveh polpodob v kontrastnih barvah. Gledalec z uporabo očal z rdečim in modrim stekelcem doseže, da s posameznim očesom vidi le ENO od dveh polpodob, obe pa možgani združijo in tako ustvarijo "PRIVID" večrazsežnosti (3D). Rezultat je slika, ki ji manjka ostrine in barvnega kontrasta, gledalca pa pogosto mučijo glavoboli ali vrtoglavica.
Če bi prebral novico, oziroma vsaj pogledal sliko bi videl, da zadeva uporablja polarizacijo in ne rdeče modro kombinacije (za katero v bistvu ne potrebuješ nobene strojne podpore).
pri polarizacijski 3D tehniki se polpodobi, ki ju projektor pošilja na platno, razlikujeta v smeri polarizacije svetlobe. Očala so v resnici par pravokotno postavljenih polarizacijskih filtrov: vsaka leča prepušča določen tip polarizirane svetlobe (eno stekelce prepušča horizontalno, drugo pa vertikalno polarizirano svetlobo). Tako spet vsako oko "vidi" samo eno od polpodob, možgani pa poustvarijo 3D, globinsko stereopodobo.