» »

GSM iz uvoza

GSM iz uvoza

ursula100075 ::

Spomladi mi carina zavrnila mobitel, ki je bil 50 eur brez poštnine.

Pred kratkim pa sem preko ebaya kupila mobitel za 4 eur in 35 eur poštnine. Sem se bala da ga bo carina zavrnila, ker ni imel oznake CE pa ga ni.

Na kaj moram torej paziti ko uvažam?

PS. Prodajalec je rekel, da ga je to rundo označil kot darilo, kar pa mislim, da ne igra vloge, ker moraš na carino tako ali tako poslati izpisek ebaya.

Pyr0Beast ::

Uhm .. tile mobiteli znajo v nasih omrezjih delat pravo zmesnjavo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ursula100075 ::

Zakaj?

Čist OK dela.

Pyr0Beast ::

Zaradi nestandardne konfiguracije (ce narocas iz USA/Kitajske).
Z mobiteli iz EU naceloma nebi smelo biti tezav.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ursula100075 ::

Ja saj, v glavnem so iz Kitajske in HK. Mogoče to povzroča težave operaterjem, ker na GSM zaenkrat brez problema dela na M Mobil kartico.

Pyr0Beast ::

Ahh, ce je pa M Mobil, potem pa kr ..[:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ursula100075 ::

že samo na kaj moram pazit pri uvozu, da mi ne bojo mobitela zavrnili

Pyr0Beast ::

Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

oton ::

Jaz sem carinil tako, da sem "lepo prosil" carinika. Za nakup na Kitajskem v vrednosti 64EUR sem dal cariniku 100EUR (brez računa). Če bi isti telefon kupil pri slo. operaterju bi plačal cca. 350EUR + 2 leti zvestobe.
Postopek "lepo prosil" poteka takole:

  • prideš na carinsno pošto

  • poštarki rečeš, da bi rad plačal DVOJNO CARINO
    reče, da malo počakaj

  • pride carinik, poštarka se umakne

  • cariniku v gotovini izročiš DVOJNO CARINO

  • carinik odobri uvoz in se umakne

  • poštarka se vrne, izpolni papirje
    plačaš še običajno carino in neke stroške pošti (za 64EUR je cca. 25EUR)


Na koncu smo bili vsi veseli. To je moj primer na Carinski pošti v Ljubljani. Lahko, da je drugje DVOJNA CARINA drugačna.

Vse skupaj se ni zgodilo, je le šala.
oton

TheHijacker ::

Danes dobil tole živalco:

http://www.dealextreme.com/details.dx/s...

Za takšen denar deluje čudovito s Tušmobil in Mobitel SIM hkrati.





MMS, SMS in WAP deluje brez problema.

Zadeva NIMA CE oznake.
http://www.google.si

WaterBoy ::

Sam tole pa zmaga:
Batteries: 2 x 2800mAh lithium ion rechargeable batteries (actual 800mAh) >:D

TheHijacker ::

Zaenkrat še drži baterija :)
http://www.google.si

;-) ::

sm mislo da boš res neki dober telefon kupo pol pa tole.

podreberek ::

mah js sem razmišlal o podobnem nakupu tut neki ljudi poznam ampak edina pot ki je je ta da svaku ki pluje na ladji na kitajsko rečem da mi ga kup pa mi ga prpele pa še treba njemu neki dat pa še da pride do mene pa sem na 300 če ne več EUR tak da to je pa že tolk da dam neki zravn pa tle uzamem telfon za 400EUR pa je slo meni garancija itd čeprav eng meniji mi niso roblem.

BladE_ ::

Je poleg ebaya se ksna stran za tele fejk aparate? Mogoče kšna kitajska ?

LP

Opkow ::

podreberek ::

BladE_ je izjavil:

Je poleg ebaya se ksna stran za tele fejk aparate? Mogoče kšna kitajska ?

LP


http://www.chinavasion.com/

piše da pišilajo tut v slovenijo

BladE_ ::

Hvala obema... točno to sm isku :)

LP

LuGi ::

;-) ::

Zanimive stvari, preko podobnih sem že kupo ojačevalec za avto pa je bil slabši ko da maš zvočnike na radiu.

teleskop16 ::

živjo....sm novi član
zanima me če se najde kdo,ki je pripravljen zrihtati(nabaviti do slovenije) telefon in mi ga poslat...seveda prej dam denar za stroške in še neki za trud....
bi se najdu kak prjazen človk za to???



nj me pokliče na 031596590 pa se domeniva

Hardstyle ::

Obstaja kaka evropska stran oz. da pošiljajo iz eu? Pa da so normalne cene in ne nabite, kot do delajo prodajalci na ebayu.

teleskop16 ::

nevem...mam pa eno kitajsko http://www.alibaba.com/catalogs/7/Compu...
sam meni ni dobr kr se neda plačati po povzetju....a poznaš koga k bi lahko zrihtal tko k sm zgori napisu???

;-) ::

Se sploh pri keri taki "mednarodni" da plačat ob povzetju?

da ne rabiš pay pall

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

teleskop16 ::

mislim da ne...sj zato pa pravm če je katir tko prjazn pa da to naroči oz plača in mu potem povrnem stroške?? a poznaš koga?

Hardstyle ::

teleskop16 je izjavil:

nevem...mam pa eno kitajsko http://www.alibaba.com/catalogs/7/Compu...
sam meni ni dobr kr se neda plačati po povzetju....a poznaš koga k bi lahko zrihtal tko k sm zgori napisu???


Tega ti nihče nebo naredil, povsod moraš nakazati vnaprej. za chinavasion ti lahko potrdim da ni problemov, tudi z vračilom denarja.

Drugače pa en uvaža iz chinavasion pa prodaja pri nam, ampak ima oderuške cene, www.sprostise.com recimo n97 windows mobile stane 226EUR, če uvoziš pa 140EUR(kitajska) in 160EUR (eu)

Zgodovina sprememb…

teleskop16 ::

jah morda bi se najdu kdo....drugače pa je tm ga dobi za 50 evrov tle ga da pa za 3 krat dražje....

sprostise ::

Lep pozdrav vsem uporabnikom in članom tega foruma.


Dovolite nam, da na začetku pojasnimo nekaj osnovnih stvari.
Tukaj smo omenjeni kot spletna trgovina s tehničnimi izdelki, ki jih uvaža iz Kitajske v Slovenijo.
To sicer drži, vendar...

Opažamo mnenje in očitke, da izdelke kupujemo po 50 EUR in jih po 150 EUR prodajamo naprej. To pa žal NE DRŽI.
Naj podamo primer...

Izdelke, katere ponujamo nabavljamo pri Kitajskih proizvajalcih, ki pa so hkrati tudi dobavitelji že omenjenim kitajskim spletnim trgovinam.

Mi blago dobimo po drugačni ceni, saj je namenjeno uradnem uvozu v EU.
To seveda prinese določeno prednost pri carini zaradi pravilne in popolne dokumentacije, ki pošiljko spremlja. Torej pri nas zavrnitve na carini praktično ni. Temu primerni pa so seveda tudi stroški.

Pri vsakem izdelku morate k nabavni ceni prišteti najprej strošek pošiljke. Cena je med 40-60 EUR za manjše tehnične izdelke. Nato še nekaj odstotkov CARINSKE DAJATVE, ko pošiljka prispe v SLO. Nato pa na vse skupaj še 20 % DDV!

Hitro si lahko preračunate, da nabavna cena več ni 50 EUR, ampak min. 130 EUR. K temu prištejte še 5 EUR poštine do vas in si izračunajte našo provizijo!

In s to provizijo mi garantiramo za garancijo in morebitno vračilo blaga na Kitajsko!!!
Med drugim pa nudimo nasvete in informacije o izdelkih pred in po nakupu, kar pa tudi nekaj šteje...


Skratka; upamo, da smo vsaj malo popravili vtis oderuških cen.



Administratorju se opravičujemo za poseg v forum s to vsebino.
Nikjer tudi ni našega linka, zato upam, da lahko naš odgovor pustite.

Hvala za razumevanje in ugodne ter sproščene nakupe vsem skupaj.



SPLETNA TRGOVINA - sprostise.com

Hardstyle ::

Izdelke, katere ponujamo nabavljamo pri Kitajskih proizvajalcih, ki pa so hkrati tudi dobavitelji že omenjenim kitajskim spletnim trgovinam.

Mi blago dobimo po drugačni ceni, saj je namenjeno uradnem uvozu v EU.
To seveda prinese določeno prednost pri carini zaradi pravilne in popolne dokumentacije, ki pošiljko spremlja. Torej pri nas zavrnitve na carini praktično ni. Temu primerni pa so seveda tudi stroški.


Zanimivo je to, da imate enake akcije,popuste itd. kot jih imajo na chinavasion, drugod pa ne,tudi enake opise in slike.
Izdelki, ki jih vi prodajate nimajo CE oznak in brez te oznake lahko mirno napišem, da švercate tako kot vsi ostali. Če aparat,polnilec,baterija in vsaka tehnična roba nima CE oznake potem jo švercate saj se nebi smela prodajati v Sloveniji tako, da pazite kaj pišete...

sprostise ::

Hvala za komentar.
Naj ponovimo dejstvo, da imamo enakega dobavitelja. Slike in opis sta res ''sposojena'' iz drugih strani, saj gre za identične izdelke.

Vsi naši izdelki pa imajo CE oznake, plačano carino, DDV, pisne CE certifikate za vse izdelke...
Torej, lahko tudi mi mirno odpišemo, da imamo vse po zakonu.

Naš namen ni bil nič drugega, kot pa obrazložit izračun cene kupljenih izdelkov iz tujine. Mimo carine in plačila DDV pa se ne more!
Če pa poznate kakšno pot uvoza, pa z veseljem pričakujemo vaš odgovor.

LP

Lonsarg ::

Pa dobro kdo rabi CE oznake:P Mene zanima, zakaj se ne pojavijo kakšni fejki, cloni whatever, pač cheap kitajski telefoni, ki imajo PRAVI android gor. Glede na to, da je android prosto dostopen, če so lahko N97 clone spacali z pravimi windows mobile, zakaj potem ne z android, kjer bi lahko celo legalno naredili, tam sem prepričan, da za windows mobile licenco niso plačali:D

Gre za to, da je glavna pomanklivost teh clone telefonov ravno OS, ne hardware.

kmetek ::

Ima tale fake N97 vse isto kot prava?

LuGi ::

Ma kaki..drug hardware seveda =)

Kamera je ponavadi samo 300k in bolje da o drugih stvareh ne govorimo =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

XPSISTEM ::

Zdravo
tudi sam sem brskal in izbrskal super gsm za hčerko, predn pa sem šel kupovat sem poklical mojega dostavljalca Tnt za kitajsko . In glej ga šmenta.

citat. Vsak teden jih stolčemo z kladvom 2, 3 komade. Možnosti mate 50 % da gre skozi. Po zakonu pa ste tudi vi v prekršku saj je ta roba kraja intrelektualne lastnine, sloveniji preganja (posebaj za aple - Odvetniška pisarna xxxxxx)
Tko da nav nč. Če ma kdo kake druge variante pa na plan z njimi...
l.p.

p.s. Če ma aparat CE je vse ok...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XPSISTEM ()

Hardstyle ::

sprostise je izjavil:

Hvala za komentar.
Naj ponovimo dejstvo, da imamo enakega dobavitelja. Slike in opis sta res ''sposojena'' iz drugih strani, saj gre za identične izdelke.

Vsi naši izdelki pa imajo CE oznake, plačano carino, DDV, pisne CE certifikate za vse izdelke...
Torej, lahko tudi mi mirno odpišemo, da imamo vse po zakonu.

Naš namen ni bil nič drugega, kot pa obrazložit izračun cene kupljenih izdelkov iz tujine. Mimo carine in plačila DDV pa se ne more!
Če pa poznate kakšno pot uvoza, pa z veseljem pričakujemo vaš odgovor.

LP


Zanimivo, sedaj pa kar naeenkrat vidim na vaši spletni strani Chinavasion wholesale electronics =)

Glede nato da imate urejene vse papirje CE ter dokument o skladnosti me zanima ali te papirje posredujete tudi ostalim npr meni? Rad bi sam uvozil neko napravo pa dvomim da so vsi papirji urejeni, CE nalepko ima ampak električni kabel ni pravi (izolacija) prav tako dvomim o dokumento o skladnosti.

Glede nato, da s tem vi nimate dobenih dodatnih stroškov bi vas prosil če se lahko obrnem na vas za papirje, še preden naročim.

sprostise ::

Hvala za komentar.

Naj obrazložimo nedavno potezo povezano s Chinavasion.
Ogromno ljudi se je na nas obrnilo s prošnjo o ureditvi carinskega in uvoznega postopka, zaradi zavrnjenih pošiljk. Torej izdelkov, ki so jih videli v naši spletni trgovini in s pomočjo iskalnikov našli pri tujih prodajalcih, tudi Chinavasion-u po polovičnih cenah...

Ampak, kot ste tudi vi ugotovili pride hitro do težav s carino in uvozno dokumentacijo. Kar nekaj krat smo kontaktirali Chinavasion o težavah NJIHOVIH kupcev in prišli do zaključka...

Njim se splača blago uspešno dostavit v našo državo in tako tudi obdržat kupnino, kot pa reševat težave z vračilom denarja. S pomočjo sledilnih piškotkov pa ni bilo težko izslediti od kod se je kupec znašel na njihovi strani. In res, več kot 60 % NJIHOVIH kupcev je prišlo iz naše strani.

Tako so nas kontaktirali in ponudili partnerstvo pri prodaji in uvozu v našo državico, glede na to da imamo 100 % dobavljivost.

In tako smo pristali na dogovor o določeni ponudbi enakih cen kot oni. Je pa treba dodat v večini primerov 30EUR; poštnine do SLO, nato 4% carine in na vse skupaj 20% DDV.

To je EDINI razlog, zakaj tudi oglašujemo njihovo stran, da si lahko NAŠI kupci ogledajo njihovo ponudbo ter jo preko nas USPEŠNO naročijo in tudi dobijo.


Hvala in lep pozdrav.

Zgodovina sprememb…

SaXsIm ::

Zagotovo je 60% vsega njihovega traffica prišlo iz vaše strani, da.
SaXsIm

Hardstyle ::

Sem že naročal iz chinavasion pa so en izdelek zavrnili na carini, izdelek so poslali nazaj, kupnino pa so mi vrnili in ni bilo težav saj sem jim povedal vse kar so meni na carini, ponarejeni papirji,napačne oznake itd. Tako da težav z vračilom nisem imel.

Mi lahko prosim odgovorite še na vprašanje glede papirjev? Se jih da dobiti preko vas?

In zakaj se poslužujete samo DHL dostave, ko pa nudijo tudi EMS ki je cenejši in pravtako zavarovan? Večini strank verjetno ni težko počakat tisti teden dni več da pride izdelek do njega.

sprostise ::

''Zagotovo je 60% vsega njihovega traffica prišlo iz vaše strani, da.''

Se opravičujem za površno izjavo.
Gre za 60 % kupcev iz Slovenije, ki so imeli težave na carini!


Kar se tiče vsega ostalega pa na kontakt preko naše spletne strani, kjer je naš e-naslov.

Furbo ::

ursula100075 je izjavil:

že samo na kaj moram pazit pri uvozu, da mi ne bojo mobitela zavrnili


Odvisno je od sreče. Včasih se vtaknejo, včasih pa ne.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup iz kitajske

Oddelek: Loža
102793 (660) fikus_

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27094054 (70919) Tilen
»

Naročil mobitel pri Chinavasion

Oddelek: Pomoč in nasveti
386451 (4966) podreberek
»

King Kobra 7 - Car Multimedia Center

Oddelek: Kaj kupiti
131384 (1202) Okapi

Več podobnih tem