»

Test LCD zaslona

Modfactor - Testi monitorjev sicer niso tako popularni, kot na primer testi procesorjev, saj imajo vsake oči "svojega malarja", a vendar ... Na ModFactor so ™ vrgli na Samsungovega 17'' paličnega LCDja, imenovanega SyncMaster 172T. Preverili so vse, kar se monitorju praktično da stestirati ter se na široki razpisali o njegovih tehničnih karakteristikah. Če imate kaj odvečnega časa, klik!

1 komentar

Mega modifikacija

Sudhian - Med mojim (ne)običajnim jutranjim deskanjem po internetnih vodah in različnih forumih, sem naletel na modifikacijo, ki me je vrgla na noge!

Tip je priredil celotno originalno ohišje majhnega računalnika (Shuttle SS40G), da sedaj gosti poleg vseh komponent še majhen LCD zaslon ločljivosti 800x480 pikslov. Modifikacija je prav neverjetna, za več informacij pa si preberite vnos v Sudhianovih forumih. Za vse neučakance pa še slikica:

1 komentar

Upad prodaje LCD-jev

The Register - To, da kako so LCDji dobri za vaše oči, vas poskuša sedaj prepričati večina filmov, vsa podjetja, ki kaj dajo nase, zadnje čase pa še Univerza v Ljubljani, ki svojim zaposlenim daje po novem LCD zaslone [;)].

Vse lepo in prav, samo glavnino trga še vedno predstavlja majhen uporabnik, ki predvsem po zadnjih podražitvah okleva, če mogoče njegov star CRT monitor še vseeno ni za v smeti. In to se odraža tudi na prodaji. Prvič se je zgodilo, da je prodaja med četrtinama padla. Razlika med Q2 in Q1 letošnjega leta znaša v povprečju 16 odstotkov, poroča Register. Kljub temu pa ni razloga pa preplah, saj je na letni ravni neto prirast prodaje 130%, predvsem zaradi zmanjševanja cen, ki jim omogoča korejska industrija, in pa povečevanja diagonale. Levji delež prodaje še vedno pade na velika podjetja z gotovimi računalniki, torej HP, Samsung, Dell, Philips in Fujitsu Siemens.

LCD na vsak slovenski računalnik.....

4 komentarji

Osnove cinjenja

Alltechbox.com - Na AllTechBox.com so spisali kratek a poučen članek o cinjenju (ali lotanju kot temu postopku tudi rečemo). Avtor članka nam razloži in opiše dve vrsti naprav za cinjenje ter se omeji na eno od dveh metod lotanja. Opiše, kako na najlažji in najhitrejši način uporabljamo cinjenje pri modifikacijah elektronskih elementov kot so matične plošče in podobno. Opozori tudi na strupene pline, ki se jim moramo izogibati. Poučen članek, ki ga boste prebrali v manj kot petih minutah. Pricini me!

17 komentarjev

Čarobni LCD-ji

New Scientist - Se vam je že kdaj zgodilo, da ste gledali pomembne in občutljive podatka na zaslonu, ko sem vam je za hrbet priplazil brat/sestra/mama/oče in se začel zanimati za podrobnosti? Od sedaj lahko imate na računalniku celotno anatomsko zbirko, in jo gledati ob polni sobi, pa vendar boste edini, ki boste videli sliko.

Seveda le, če imate 2000$ preveč, in ne veste, kam bi jih dali. Podjetje Iizuka Denki Kogyo namreč razvija LCD zaslone za posebne potrebe. Kot poročajo na New Scientistu, lahko s polarizacijo svetlobe, ki prihaja z zaslona, le-tega naredijo praznega. Sliko vidijo samo tisti, ki imajo depolarizacijska očala. Sicer je sistem zelo preprost, pa je tudi zelo učinkovit, razen če imate doma doktorja fizike. Očal namreč ni tako lahko ponarediti, ker se zadaj skriva kar nekaj fizike.

Ste pripravljeni na novo poglavje zasebnosti?

4 komentarji

Za lastnike LCD ekrančkov

Overclockers Australia - Vsi tisti, ki ste si že izdelali zaslonček LCD in ga priključili na paralelna vrata, lahko preizkusite program LEDMeter. Program vam na zaslončku izpisuje obremenjenost procesorja, katere procesi trenutno tečejo na operacijskem sistemu in še marsikaj drugega. Programček in krajši opis lahko najdete na tej strani. Zaenkrat je LEDMeter namenjen bolj uporabnikom operacijskih sistemov Windows, čeprav je na isti strani tudi nekaj malega govora o podobnem programu, ki naj bi deloval celo na Linuxu.

1 komentar

NASA zopet preseneča

BBC - Da NASA ne zapravlja denarja za povsem nepotrebne stvari, lahko opazimo že pri zelo zanimivo zastavljenih projektih. Poleg takih cvetk, kot so razvijanje vesoljskega bombnika, s katerim bi bombardiranje dobilo povsem nove razsežnosti, se njihovi znanstveniki ukvarjajo tudi s takimi projekti, kot je izdelava najbolj natančnega 3D zemljevida in najbolj natančne karte zemeljskega površja. No, če je prvi zaenkrat še vedno v izgradnji, pa je drugi ravnokar končan. Za izdelavo le-tega so morali narediti kar 1000 satelitskih posnetkov, rezultat pa je kar lep, saj so se končno lahko znebili "podvojenih ozemelj", ki tako rada nastanejo ob robovih zemljevida, pri prenosu slike Zemljinega površja na ravnino. Več o vsem tem si lahko preberite tukaj.

2 komentarja

RAM-i

Dan's DATA - Dan (iz Dan's Data) se je napisal precej dober in podroben članek o RAM-ih. RAM-e je obravnaval tako teoretično, kot praktično (test s Quake 2). Ker so napočili najbolj vroči dnevi v letu je testiral tudi dva hladilna kompleta za pomnilnik. Dan ni opisal samo navadnih RAM-ov, ampak je pod drobnogled vzel tudi ekstremista - PC - 166 SDRAM. 166 Mhz ram je kot nalašč za tiste, ki ste obupali nad svojim Pentiumom III na 133 Mhz vodilu, saj ga boste končno lahko malce bolj navili. Skratka, če želite nadgraditi svoje znanje o RAM-ih, potem si članek le preberite. Ne bo vam žal.

0 komentarjev

Inštalacija Mandrake 8.0 linuxa

Little White Dog - Še kakšno leto nazaj je linux veljal za operacijski sistem največjih računalniških zanesenjakov, toda fanatična podpora množic ga vedno bolj približuje statusu uporabniku prijaznega operacijskega sistema. Toda domači uporabniki, vajeni Windows okolja, se še vedno počutijo preveč neprijetno in nedomače, še posebej ob prvem srečanju z novim operacijskih sistemom. Ravno takim je namenjen novi LittleWhiteDogov članek. Ta zelo obširen in podroben članek bo vsakega računalničarja s kančkom volje popeljal po inštalaciji Mandrake 8.0 linux distribucije. Članek je res spisan za začetnike in temeljito obdela vsaki korak pri inštalaciji, pomaga pa si tudi s kupom slik. Priporočljiv ogled!

11 komentarjev