» »

DVD komponenta vs TV-OUT + Zoomplayer

DVD komponenta vs TV-OUT + Zoomplayer

stosw ::

Zaenkrat gledam DVDje na naslednji način:

1. V windowsih zaženem Zoomplayer, odprem DVD
2. Z kombinacijo tipk ALT+F5 (kartica ATI, overscan vklopljen) pleklopim na TV
3. Potem z pomčjo Zoomplayer-ja sliko razširim čez cel zaslon TV-ja
(odrežem robove levo in desno tako da zgornji in spodnji rob slike sega do roba TV-ja,
oziroma v primeru, da so podnapisi zunaj slike - povečam sliko toliko da so le ti še vidni,

Seveda pri tem zgubim, kar je ob robovih filma vendar to za gledljivost filma meni ni pomembno.

To pa storim zato ker je TV je formata 4:3, večina DVD-jev pa 16:9 - v primeru da gledam
DVD na TV-ju nepovečan (brez uporabe Zoomplayer-ja) je slika v veliko primerih premajhna (včasih tudi 8 cm črnega roba zgoraj in spodaj), posledično so tudi podnapisi veliko premajhni.

Ker je zgornja procedura za moje pojme veliko prekomplicirana (posebno če bi DVD rad gledal kdo drug od družine in mene ni blizu) me zanima ali DVD komponenta (lahko poveste tudi znamko) omogoča zgoraj navedeno - namreč da sliko razširi (avtomatsko ali ročno) tako da slika sega od spodnjega roba zaslona do zgornjega roba.

Na netu sem dobil navodila za Pioneer DV-360 S, kjer piše da se da omenjeno stvar vklopiti (Pan&Scan) vendar, zraven piše tudi da veliko DVD-jev te nastavitve sploh ne upošteva.

CaqKa ::

torej ti iščeč komponentno ki pan&scan forca ne glede na nastavitve na dvdju?

stosw ::

Ja.

CaqKa ::

preglej tule

CaqKa ::

link>>> nekaj takega želiš?

stosw ::

CaqKa, hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21159188 (14336) BaRtMaN
»

Pretvorba DIVX v KVCD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11928336 (7772) LexLuthor
»

DVD v DVD

Oddelek: Zvok in slika
131688 (1416) digitalc
»

mov v avi

Oddelek: Zvok in slika
71556 (1504) moj_nick
»

DVD komponenta in PAN&SCAN

Oddelek: Zvok in slika
6958 (819) Law_Enforcer

Več podobnih tem