» »

Tihi zvok pri filmih

Tihi zvok pri filmih

sexmagnet ::

Pri nakaterih filmih imam zelo tihi zvok. Moram dat do konca glasno zvočnike samo pol tak šumi noter ;(( Ma kdo kako idejo kako to popravit?

Malner ::

Pejd u Programs -> AC3Filter -> AC3Filter Config pa izberi preset loud.

kajzer ::

Če ga ni?!?!:\

BigWhale ::

Ja, jest sem imel pod Win isti problem... Glej filme v Linuxu :P

noraguta ::

poizkusi pogledat zadevo z
http://www.videolan.org/vlc/
ima pa malo ćudaški interface.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Malner ::

Ponavad je AC3. AC3 je zmeri tih al je pa bedno zripan in ni povečana glasnost, preden je pretvorjen u MP3.

CaqKa ::

kot je malner nad mano povedal.. in pri tem ti noben linux ne pomaga.. ampak filter ki poveča glasnost.
idi na Doom9.net - The Definitive DVD Backup Resource in si pod downloads dol snami dedynamic in ga inštaliraj. pa navodila ki so priložena si preberi.

Matev ::

al si pa v control panelu zvok viši naštimaš

Stayerc ::

Pri meni je pa problem, da vse kar se v ozadju dogaja je normalno glasno, ce pa se ljudje v filmu pogovarjajo je pa full tiho. Kaj bi pa bilo tukaj narobe?


Lp

CaqKa ::

tu je to narobe kar je malner povedal: Ponavad je AC3. AC3 je zmeri tih al je pa bedno zripan in ni povečana glasnost, preden je pretvorjen u MP3.
poleg vsega pa je tukaj še efekt holivudarjev ki so samo "režiserji" o tehniki pa nimajo pojma.. tako se pač zgodi da je zvok iz centra PRETIH, basi pa nabiti do konca. (v stilu: "važno da bobni in se vse trese")
pri tem morš v ac3 filtru center nastavit glasneje od ostalih.

Vanich ::

Lepo.
Mene pa zanima, če ima gdo kakšen primer nastavitve AC3 filtra , kjer pojačaš (po)govor.

Ali pa kakšna navodila. Podrobna.

CaqKa ::

Vanich daj si še enkrat preberi moj post zgoraj.

Vanich ::

A poj praviš, da je dost če daš samo centralca malo močneje ? Pomoje pa to ni čist vse. Sploh mi grejo pa na kurac tiste nastvitve u AC3 za posamične zvočnike, ko moreš ene številke v ene tabele pisat.
Tega jest ne štekam tud po kurca ne.:\

CaqKa ::

potem pa si preberi navodila.
ja potem more delat ker je govor ponavadi na centru. (zato ker režiserji nimajo dovolj domišljije da tudi govor lahko prihaja iz leve ali pa desne... [ali pa tudi od zadaj >:D ])

Vanich ::

Sem malo pregledou navodila, samo jest še kar nič ne štekam. A bi bil kdo tako prijazen, pa povedou kako naj bi približno zgledale nastavitve za 5.1 zvočnike + Audigy kartica ???:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AC3filter for dummies - nedelujoči center zvočnik

Oddelek: Zvok in slika
3511210 (5018) Sarimner
»

divx-suround

Oddelek: Zvok in slika
71016 (872) Blue22
»

center na 5.1 ne deluje 8RDA+

Oddelek: Zvok in slika
13853 (665) CaqKa
»

AC3 glasnost

Oddelek: Zvok in slika
142141 (1926) TallCezar
»

AC3 težave

Oddelek: Zvok in slika
422477 (1415) franc3e

Več podobnih tem