» »

DVD komponenta in PAN&SCAN

DVD komponenta in PAN&SCAN

sparc49 ::

Kupil sem DVD komponento Pioneer DV-350 in ko gledam sirokozaslonske filme na 4:3 TV-ju
vedno dobim temne pasove zgoraj in spodaj, kljub preklapljanju med LETTER BOX in PAN&SCAN nacinoma. Med tema dvema nacinoma ni prav nobene razlike (preverjeno na dveh filmih).
Prodajalec trdi da je to normalno, meni pa se
zdi da bi moralo biti tako kot v PowerDVD-ju.

Kaksne so vase izkusnje s komponentami in PAN&SCAN nacinom?

LP in hvala za odgovore.

Han ::

Nimam komponente, uporabljam pa WinDVD in nekateri filmi imajo kljub Pan&Scan še vedno črni pas. Malo sicer poveča sliko, vendar če je film posnet v WideScreen formatu, se črnemu robu skoraj ne moreš izognit.

Za PowerDVD pa vem, da sliko še dodatno poveča in popači...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Han ::

No, zdaj sem tudi sam nabavil Pioneer DV-360, ki prav tako ne podpira Pan&Scan - funkcija nima nobenega efekta, kljub temu, da je vključena. Poleg tega je predvajalnik preglasen, ko vrti plošče... V ponedeljek nesem komponento nazaj v trgovino. ;((

Han ::

Hmm, od 30 filmov, kolikor sem jih preizkusil, samo Brodolom (Cast Away) deluje v Pan&Scan načinu (slika je lepo raztegnjena čez cel ekran, v pravem razmerju). Res čudno, glede na to, da predvajalnik podpira tudi zoom (žal le fiksnega, 2x in 4x).

Smaug ::

Jaz imam tudi Pioneerja in je isto. Zgleda, da film povozi nastavitev playerja, če je ta nastavljen na pan&scan.
True Multitasking = 3 PCs and a chair with wheels!

Han ::

Mislim, da sem prišel zadevi do dna. ;) Pan&Scan je dejansko odvisen od filma samega. In ker 99% filmov tega ne podpira, je zelo zaželjeno, da predvajalnik podpira 1,5× zoom, ki ravno prav poveča sliko. Pri tem je pomembno tudi to, da ostanejo podnapisi nespremenjeni, da se med brskanjem po poglavjih (chapter) zoom ne izklopi, in da na ekranu ni napisa ZOOM...

Law_Enforcer ::

Hvalabogu, da imam zmoddanega Xboxa, kjer lahko sliko razteguješ poljubno (zvezno) in nisi vezan na neke vnaprej določene vrednosti.8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri DVD/(DiVX) predvajalnik do max. 25000 SIT?

Oddelek: Zvok in slika
133964 (3666) Han
»

DVD v DVD

Oddelek: Zvok in slika
131688 (1416) digitalc
»

DVD komponenta vs TV-OUT + Zoomplayer

Oddelek: Zvok in slika
5899 (844) stosw
»

Kaj namesto BSPlayerja

Oddelek: Zvok in slika
374911 (4054) KTr1sk
»

micro DVD

Oddelek: Zvok in slika
191303 (965) Kaiser

Več podobnih tem