» »

Linux suse 9 problem z instalacijo

Linux suse 9 problem z instalacijo

P_i_r_a_t ::

pozdrav vsem
Sem povsem nov v linuxu in sem snel linux suse 9 iso. Spekel cd in restartal z njim masino.
Zadeva je mlela in zagala kakih 20 minut (enkrat vmes, bolj na zacetku je vprasala za jezik). Nato pa se je na ekranu pojavil zaslon podoben tistemu pri win'sih ampak na masini so se vedno gorele lucke kot v vesolski ladji. Pocakal sem se kake pol ure, samo men se vse skup zdi, da se je obesilo. Po resetu se mi win'si nalagajo kot prej, od linuxa pa so le 4 datoteke "suselive" na D disku s koncnicami txt, 900, swp in usr. Tazadnji 2 sta po 104MB dolgi. Kje je error pri linuxu in kako naredim, da se bo izbiralo med winsi in linuxom ob zagonu.
Hvala

Skrat ::

Kako pa je s particijami?? A si naredil kaksno novo particijo ali ne? Tisti suselive pomoje nima veze, predvidevam, da je to za zagon live cdja, ceprav se verjetno ne bi smele znajti na d disku. Kaksen datotecni sistem pa imas na tem disku??

Aja... glede na to, da ti je zadeva zmrznila se ti suse ocitno ni nainstaliral :\
Free software is a matter of liberty, not price.

celk ::

Pozdrav,

Glede na to, da drugega kot Live Suse (ki ga poganjaš direkt s CD-ja) uradno niti ne moreš zdownloadat s Suse sajta imaš lahko le-to verzijo, ki je NE moreš instalirat. Nekaj datotek pa SUSE live Linux vseeno pusti na disku ob zagonu. To so tiste si jih omenil v sporočilu. Namenjene so hitrejšemu delu, vanje pa se shrani tudi nekaj tvojih nastavitev.

Če želiš preizkusiti namestitev Linuxa bosta zate primerni distribuciji Pingo in Redhat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Advanced user anketa [REZULTATI OBJAVLJENI] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
16215001 (10083) Eru
»

ntfs in linux? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1006485 (5029) SkIDiver
»

Windows Starter Edition ne dela na najnovejših procesorjih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19812222 (8805) jype
»

Kateri Linux je najbolj primeren za prehod iz Winsow?

Oddelek: Operacijski sistemi
261898 (1497) Skrat

Več podobnih tem