» »

Novi racunalnik, igre ne delajo ostalo vse normalno...

Novi racunalnik, igre ne delajo ostalo vse normalno...

Realman ::

Konfiguracija:
Plosca GIGABYTE 7VT600-1394, graficna Gainward Geforce 5600 128Mb.
Ram Infinion 1 palcka 512Mb.Pa se disk 120GB in napajalec 400W.
Pa se XP2600+ v navezi z bakrenim hladilnikom.
ZAdeva dela normalno, lahko tudi dva dni skupaj laufa.Sandra lahko testiram ni problema.
Problemi se pojavijo pri 3Dmarku 2003 in pri igrah, vcasih dela normalno,
vcasih pa ven vrze ali pa resetira racunalnik.Poskusal sem ze vse zivo, dvignil voltazo na AGP vodilu, menjal bios... Nic ne pomaga.Tezava je da se stvar pojalvlja za vsako cisto drugace.Ce ima kdo kaksno pametno idejo, se priporocam

ZA vse odgovore se vsem vnaprej zahvaljujem.

delfinus ::

ideja je tale. Preslab oz. presvoh napajalec, ki mu nihajo napetosti, oz svoh amperaza na 12V liniji ali kje drugje. Meni je metalo ven, ko sem imel 360W Chiefteca, zamenjal sem ga z novim Antecom 480W od takrat je mir v hisi in dela vse stabilno tako v 3DMark kot v igrah.

lp, D.

Caligula ::

Lahko probas tudi malo odviti RAMe oz sprostiti malo timinge.

Realman ::

O napajalcu sem ze jaz razmisljal, samo 400W se mi zdi nekako dovolj, ceprav je neki noname, lahko da se motim.Bom probal dobit se enega mocnejsega za probo.Rami so pa cisto odviti, oz. se se igral s timingi samo nic ne pomaga.Burn-it na sandri lahko laufa tudi par ur skupaj brez problema na high.Samo igre ga pa zjebejo.

kajzer ::

En program si inštaliri pa poglej mal padce napetosti ob polni obremenitvi. Pa boš videl če je napajalnik kriv.

delfinus ::

Tudi meni je vse v 2D normalno delalo s Chieftecom 360W napajalcem, ki je imel 17A na 12V liniji. Pa je bilo premalo ko sem nabavil novega Geforca 5900. Zavedaj se, da so ti novi Geforci, ki imajo napajanje soka zeljne kartice, celo bolj kot Radeoni. Poglej koliko Amperov imas za posamezne linije in porocaj. Poskus z boljsim napajlcem, ki ima na 12V liniji 20A ali vec je vsekakor modra odlocitev, ki ti jo svetujem preden gres v nabavo novega, ce je seveda to vzrok. Glej seveda tudi, da v Biosu ni overclockanih nastavitev, ki se samo dodatno pijejo sok napajalca.

Imel sem to Gigabajtko, ki je sicer super plata, ce se clovek ne gre overclocka. Procesor 2600+ bi ti moral delovati na default voltazi za CPU, default voltazi za ram in default voltazi za AGP. Sploh to AGP voltazo ti svetujem, da jo ne povecujes nikoli.

Sam sem celo uspel naviti bartona 2500+ na FSB 192 pa nisem poveceval nobene voltaze, seveda zadeva je bila potem na PCI/AGP cisto zunaj specifikacij, kar pa vcasih na zacetku ni postalo. Ce pa je prislo v Windowse pa je delovalo stabilno. Potem sem se pa odlocil prodati plato, saj sem si zelel stabilen overclock, ki ga zagotavljajo Nforce2. Drugace pa je delovalo.

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

kihc ::

burn-in -> obremeniš samo procesor, pri igrah pa procesor in grafično kartico. Zelo verjetno, da ti grafična spravi napajlnik na kolena.
x

globoko grlo ::

pa, pa noname 400W napajalci imajo lahko tudi 360W outputa, sicer bolj redko, se pa zgodi

Realman ::

Fora je bila v tem, da ko sem dvignil voltazo na AGP je zadeva delovalo malo bolj stabilno.Sem mislil, da sem ze resil tezavo, pol pa se je zopet sesul.Napetosti mi kaze kar ok, nobena veja ne odstopa niti 5%.Seveda ce pa da 400W, to je pa ze drugo vprasanje.Linija je pa 20A na 12V.
Burn-it vem da samo cpu obremeni, samo ga pa do konca.Koliko hudica pa potem vlece en tak Geforce 5600, ta ne bi smel biti tako pozresen.Bom testiral se z drugim napajalcem, ko ga dobim pa bom videl.

Silvo ::

Mogoče dolgočasno,ampak ali imaš pravilno inštalirane gonilnike,ter zaporedje le teh?

delfinus ::

Do 75W za geforce.

xabre ::

Pravilno zaporedje?
OS- čipset- grafika-ostalo

KoReNJe ::

enhance napajalniki so dobri ka se ne grejejo, so tihi in stabilni in majo dobr izkoristek


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater PSU za hard OC (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
59728721 (17267) LittleDevil
»

zakaj mi vn meče v špilih

Oddelek: Navijanje
421651 (1298) Primoz78
»

Chiftek 420W spreminjanje voltaže (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
806989 (5601) BigSexy
»

Kateri rami za NF7-S?

Oddelek: Kaj kupiti
241546 (1200) svejk
»

Koliko je se varna temperatura za zracno hlajenje?

Oddelek: Navijanje
463007 (2134) schurda

Več podobnih tem