» »

Kateri rami za NF7-S?

Kateri rami za NF7-S?

mamamia ::

Ok, zanima ce se Twinmos Twister 3500 cl 2.0 obnesejo na nf7-s in če ima kdo tale duet, naj pove kako se navijajo...



Če tema ni v pravi izbi prosim da prestavite.

lp

mato22 ::

Jest mam Twinmos Twister PC3700 in se super navijajo.

TribesMan ::

Jest mam tud Twisterje PC3700. Tudi meni grejo tam do 240MHz, sam mam en kurčev napajalnik in mi taki visoki FSBji delujejo samo z nizkimi CPU frekvencami... Drgač jih gonim na 2.8V in z 2-2-4-7 timingi pri 232MHz.

mato22 kakšne timinge pa ti prakticiraš?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mato22 ::

Moji so 11.4.2.2 pri 2,8V grejo pa tud čez 250 FSB.

TribesMan ::

mato22 lepo, kakšen napajalnik pa imaš, ker jest ga morem menjat in mal iščem kaj bi se splačalo kupit. Pa ker maš podobno kombinacijo kot jest bi mi prav prišla informacija.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mato22 ::

Zaenkrat mam Chieftec 360W in nimam nobenoh problemov z voltažami.

TribesMan ::

Nekako kolebam med Chieftec 420W in Antec 430W, vendar je chieftec 10 jurjev cenejši in bo najbrž to moja izbira, še posebej zadaj ko vidim da ima dost folka dobre izkušnje z temi napajalniki...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

pa še lepo 12V linijo nabiješ gor,pa si na konju

mloncar ::

za kolk pa lohka nabiješ 12v linijo?

original na 18A, kaj pa po modifikaciji?
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

boštjan ::

jaz sem +12V linijo nabil na 12,1,tako da zaj ko imam FSB na 225,mi pade na 11,92,prej pa mi je 12V linija padla na 11,80,pa sem mel le 180FSB

TribesMan ::

Zanimivo boštjan. Ti maš tud Chifteca? Kir modela pa? Pa se da volt mode delat na vsaki liniji posamezno tako kot pri Antecu, al so vse skupaj vezane? No upam da se bo tud pri meni toliko poznalo na stabilnih FSBjih...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

TribesMan,mam 420W dual fan s PFC. posebej modal nisem,sem ga samo oprl,in tisti trimer premaknil,posledično se mi je 12 in 5V linija zvišala,torej skupaj obe navijaš.pol pa je še en trimer not ua 3,3V linijo,samo kot kaže tako skrit,da ga jaz nisem videl. Upam da veš,da tole počneš pri prižganem rač.,ker v biosu spremljaš voltaže.

GUFY ::

V tej temi smo spreminjali voltaže pri tem chiftecu.
Drgač mam pa tud jest ta napajalc.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GUFY ()

mato22 ::

Evo sem šel še sam zdreti napajalnik in obrnil tiste trimerje in sedaj so voltaže naslednje:


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

DjTonic ::

TribesMan zgleda, da imama podobne namene glede nakupa napajalnikov. Jaz se bolj nagibam k Antecu 430W, ki je zelo dober PSU in se moda kot za šalo. Chieftec pa je mnogo cenejši, hmm. Verjetno bom šel v sredo na otvoritev trgovine JAE v celje malo pogledat.

Tic ::

Zaj mam Anteca 430w pa zadeva seka ;) Na vseh linjah volt mod (hvala TribesMan ;)). Zakon ;) Res pa je da je drag, vendar mislim da je to precej enkraten nakup. Vsaj za nekaj let ;)
persona civitas ;>

DjTonic ::

Nice, kak pa ti ga je zmodal? Jaz mam tudi v načrtu voltmode preko vsense linij (Bom odprl ohišje in kr na PCB zalotal in ven potegnil žičke, nekaj podobnega kot kaže prva slika >:D.



Principielna vezava KLIK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

TribesMan ::

DjTonic:

Zmodan je na isti način kot tvoj s to razliko da sem potenciometre "integriral" na kabel, ki gre na plato... tako so vsaj za moje pojme zelo lepo dostopni in ni treba odpirat kište za mod....

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

DjTonic ::

Ja tak imam jaz na enem starem 250W napajalcu, ki napaja P3 >:D. Drugi 400W PSU pa je eno poceni sranje (Nima vsense linij, po pcb-ju se pa mi ne da iskat), še sreča, da ga bom prodal.

alex32 ::

Zdravo,
dilema za nakup, ali
Twister 256MB PC3500 DDR CL2.0
ali
Twister 256MB PC3700 DDR CL2.5
Razlika v ceni je zanemarljiva.
Večina od vas ima Twister 256MB PC3700 DDR CL2.5
torej naj bi bil ta ram boljši ali se motim?

mare87 ::

Kupi Pc 3700, ker je bolj verjetno da bo šel več kot Pc 3500. Sam imam Twisterje Pc 3500 2x256 in grejo do 218 pri 2,2,3,7 in 2.6v. Pri meni je problem plata, ker do pri 220 Fsb-ja ne pomaga niti 2.9v rama in 2,4,4,8 timingi. Aja plata pa več ne zboota pri 225 fsb-ja.

alex32 ::

ej mato22, kakšno hlajenje pa imaš da furaš na 250 FSB?

mamamia ::

Ok bodo kar twisterji 3500 cl2 ali 3700 cl2.5, ki prodam svoje corsaire ki se mi ne obnesejo s plato.


zanima me se glede napajalnika nekaj... imam chiefteca 360w. Ima ta tudi tiste trimerje za povecat voltazo 12v linije?

Ce mi lahko kdo malo razlozi..

lp

mato22 ::

Sam sem zamenjal dvoje Corsair rame pa se niso ujel z mojo plato in potem kupil Twister PC3700 in zdej laufa super.


alex32: Hlajenje vidš v podpisu, SLK900U + 7 ventov v ohišju, pa saj itak temperatura ni odvisna od višine FSB-ja ampak od voltaže na kateri laufaš proc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

svejk ::

kako se pa kaj obnesejo sledeči rami 2x 512MB PC3200 DIMM TwinMOS,cena z DDV: 18.960 SIT,garancija: doživljenska, katere imajo trenutno v mlacomu v akciji ali je boljsi Corsair CMX 256A-3700 256MB DDR (s hladilnikom) za 18480 (jae)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svejk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Twinmos twister pc3700

Oddelek: Navijanje
451789 (1131) PlayTheGame
»

Kateri RAM?

Oddelek: Kaj kupiti
6752 (689) TribesMan
»

Corsair vs. Twinmos vs. Kingston

Oddelek: Kaj kupiti
151846 (1546) WhiteWolf
»

twinmos twister PC3700 C2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1077014 (5146) mare87
»

ktere rame naj kupim

Oddelek: Kaj kupiti
171297 (1072) TribesMan

Več podobnih tem