» »

Nato Jets screaming over Slovenija

Nato Jets screaming over Slovenija

«
1
2

Vanich ::

Sploh nisem antinatovc. Ravno nasprotno.
Samo, a ne obstajajo kakšna pravila glede preletavanja
vojnih letal ? Sploh pa čez mesta ?

Ravnokar sem se vrnil iz Kranja, kjer sta se eno uro nazaj flegma prošetala - in to zelo v nizkem letu - dva - se mi zdi da F16. Po sred pizde mesta. Iz smeri Jesenic v smer Ljubljana. Si pač ogledujeta svoj novi teren.
A se samo meni zdi to arogantno ?:\

BigWhale ::

Zdej mas zascito pred sovraznikom! Bodi vesel namesto da se pritozujes!

WildTHink ::

samo teb:D
So... are you red or blue?

Caligula ::

To je cist fajn.
Dva ferarija na nasem nebu :D

Thomas ::

Rusi majo blazno proti. Pa naši hipiji tudi. Pa Hajmadinst na Koroškem.

To, da moram prenašat LDS in Združeno listo na oblasti, se mi zdi malenkost ob zadovoljstvu, ki mi ga ponuja članstvo v NATO.

Good!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Caligula ::

Politiki ste v neki drugi temi, ce se ne motim :|

Tukaj smo letalci :D

Smorny ::

Bomo probali s preostankom novoletnega streliva zbastlat eno mega raketo in čakat "taljančke". :D
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Caligula ::

Ne, dejmo se sparat na kaksnga 117 k je kao stealth pol ga pa k Srbis sesujemo pa isto recemo-Kaj nam niste povedali, da je neviden? Ce bi vedli, da je neviden, ga nebi sestrelili! :D

BigWhale ::

Dej bod pameten no... ;>

Caligula ::

>:D

BigWhale ::

Ti se najbrz tud sprasujes zakaj avionov ne delajo iz istega materiala kot 'crne skrinjice', a ne?

Redkvica ::

Letali sta prileteli, ker smo prelet naročili. Zračno obrambo imamo na outsourcingu, a ne. Plačali ju bomo pa tudi.

BigWhale ::

Mogoce bi blo dobr razmislit se o outsourcanju vlade... ;>

frenk ::

jest sm s kranja pa sm biu doma pa nč slišal:(...dejte mi drugič k bo prelet povedat da grem mal pogledat:))...pa če kj vidte tedva pilota jim rečte naj 20m nad mojo bajto(blokom) letita drugič>:D

cryptozaver ::

Obstajajo predpisi o minimalni visini preletov in letov nasploh tako vojaskih kot civilnih letal. Min visina nad naselji je 300m. Vcasih, najbrz zaradi hrupa ki ga letala povzrocajo, ocena visine "malo" odstopa od resnicne.
Nc bat ne bomo prav pogosto poslusali ali gledali NATOVE prestreznike nad SLO. Mogoce na zacetku, da malo "potipajo" teren potem manj.
Vceraj sta dva F16 simbolicno po dogovoru preletela Brnisko letalisce, Kranj pa je zelo blizu in je verjetno zgledalo kot da preletavata mesto.
Prve mesece stroske preletov krije NATO, nato bo posredovanja placevala SLO.

Vanich ::

zaver:
Vceraj sta dva F16 simbolicno po dogovoru preletela Brnisko letalisce, Kranj pa je zelo blizu in je verjetno zgledalo kot da preletavata mesto.

To bo, ja...
Čist po sred mesta so se pelal.
Skorej da smo skupej na semafor čakal na križišču, tok so bli bliz pa nizko.

Sploh se ne zajebavam.

BigWhale ::

men je pa to zanimivo za videt.. je pa res, da smo me letala vedno zanimala ;>

bradek ::

Al pa ce bi kdo mogoce gledal kak dnevnik in vidu da so naredl en kratek programcek za novinarje, par obratov pa cist nizek prelet, da so lahko posneli. Drugace bojo leteli na visinah ki so visje od tiste, kjer letijo civilna letala, tako da vas ne bo motilo, nic skrbet :)

cryptozaver ::

Evo mal clankov
mors
24ur
.
.
.

kuglvinkl ::

Mogoce bi blo dobr razmislit se o outsourcanju vlade...

Tko kot Iračani? ;)


Sicer pa ja, nikol nisem dojel zakaj za vraga bi morala RS nabavt F-16 denimo. Ta keš bi lahko dal denimo v helikoptereje, ki bi jih uporabljala policija in reševalci.
Your focus determines your reallity

cryptozaver ::

S tem da je cena letala samega samo del strahotne vsote, ki zajema: solanje pilotov in mehanikov, zaloge rezervnih delov, izgradnjo hangarjev, zaloge orožja, vzdrzevanje ...

Zmotla me je ena pripomba novinarke RTVSLO vceraj pri dnevniku. Namrec a smo sploh ravnali prav ko smo izbrali obstojeco varijanto nasproti tiste, ko so nam Nizozemci ponujali obnovljene F16 "skoraj zastonj". No tale skoraj zastonj bi mogla mal podkrepit kot prvo. Ce bi se pa odlocli za drugo, bi pa novinarji spet zagnali cirkus kako razmetavamo z denarjem.
Moje osebno mnenje je, da financno stanje SLO ne dopusca nakupa bojnih nadzvocnih letal.
V tem kontekstu je NATO in kolektivna zascita cenejsa alternativa.

Microsoft ::

Ma ta dnar naj dajo v kej bolj uporabnega, kar nas bo res zaščitlo. Pismo, a bojo z reaktivci streral na lopove, kriminalce, posiljevalce,... po mestu?! Pa denar naj gre za "obrambo" na mejo pred ilegalci, pa za zaščito pred "uvozom" dorge.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Avenger ::

>>>Moje osebno mnenje je, da financno stanje SLO ne dopusca nakupa bojnih nadzvocnih letal.

Moje osebno mnenje pa je, da zdrava pamet ne dopušča, da bi v Sloveniji imeli (vrhunski) zračni arzenal.

O pepcini kosti pa ne bi nič kaj rekel. NATO je bolj nujno zlo, ki se ga skoraj ne čuti in je povrhu vsega nekajkrat manj aroganten in zoprn od naše vladajoče koalicije.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Vikking ::

JimiBtn,,, pozabljaš kako je blo z začetki Slovenije! en dan smo praznoval imel ognjemete se veselili, druga dan je bila vojna, nad nami so letala letala! s čim smo jih lahko sklatili? s kamenjem al pa zračnimi? pozabljaš kako hitro se lahko vojna začne,,, primer kosovo! par dni nazaj, kako vroče je tam doli hitro ratalo! v enem dnevu. Svet ni varen, nato nam jo "zagotavlja", kulker jst vem smo skregani z skoraj vsemi sosedi okoli nas (politika) pa veš da se enmu dripcu sprdne pa je vojna! (bush),,, kaj češ, bolje biti z velikimi in se jim prilizovati kot pa biti samsvoj pa se ne zmenit za grožnje pa mislit da nič ne bo!

mene fascinira vse kar je vojaškega! letal pa res bolje da nismo kupoval, boljš da kupmo tistga prek ebay-a za miljon pa da ga bomo lahka vsake tulk cajta iz hangarja dal pa pokazal!

perci ::

mah, kaj nam bodo letala proti teroristom - F16 ne zna najti bombe na železniški postaji

Zheegec ::

Da bi sami kupovali neka latala nima smisla, pa še premajhni smo za kaj takega.
Šengenska meja je že kar dobro varovalo, EU mora varovati vsako državo znotraj EU ki je napadena, mislim da so GB, Italija, Nemčija, Francija in ostale države že dovolj, z NATO pa pač pridobimo še ZDA in Kanado, kar pa itaq ni važno.

Če nas napade naprimer Izrael (ne vem od kje mi ta primer), potem nam NATO ne bo pomagal, ker bodo ZDA vložile veto na resolucijo povračilnih ukrepov:)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Microsoft ::

perci, ta je bla dobra, ja!8-) Vsi še nekrat prebrat to, kar je napisal.:P

Vikking, tista vojna je bla pred 13 leti... Zdej smo 2004, in kmalu bomo že 2005...

Po moje bolš, da kupjo par hamviju, pa jih postavjo na južno mejo. Zdej, če bi nas italjani, avstrici ali pa mađari napadl, pol bi mogla slovenija narediti mnogo res __OGROMNIH__ napak, da bi se to zgodilo.
Za hrvate pa je že malo bolj možno. Sej se še ja kr kregajo za tri ribe v enem usranem zalivu... Sam če bi že pršlo do vojne z hrvati, pol bi tu definitivno stopla na pomoč evropa...

Mim grede, so kake raziskave pokazale, za koliko je manj mrtvih v španiji, ker so člani NATO?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

cryptozaver ::

Mislim da SLO dolgorocno ni resno ogrozena. Razen v primeru da pride do resnih konfliktov znotraj EU ali NATO. To pa ne bo dokler so vecje drzave dost bogate.

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

Hehe .. eni predlgate razpustitev NATOa in kapitulacijo pred Alkajdo?! Jih bomo potem prosili, naj nas ne tepejo več?

A Jimi?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

cryptozaver ::

Al pa ce se kar prklucmo al kajdi? 8-O

Microsoft ::

Thomas, jst pravim, da nek ultra F16 ni glih prava rešitev v boju proti bombam, nastavljenim na železniški progi.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Thomas ::

Seveda da je. Vsaj bil bi lahko. Ne samo za neposredno opazovanje (snemanje) domačih tal (opcija), pač pa za prelete nad Alžirijo in nad drugimi džamaherijami. Njihovih Migov se potem tudi ni treba bat.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Pa tudi hummmer je traparija... ;> Juzna meja je v vecini za oklepnike slabo prehodna... Vse kar nucamo je A-10 ;> GAU-8 all the way! :P

Microsoft ::

A zdej bomo pa mi v Sloveniji letalo kupl zato, da bo pol lahka preletaval Alžirijo pa opazoval kamele?!?!8-O

Mim grede, nism si mislil, da ima Bin Laden v načrtu napade na Slovenijo...

BigWhale, za hummmerja sem mislil bolj tak. Ne vem, katere stvari so zdej kej že v vojski, samo s tem sem hotel povedat, da bi mogl denar vlagat bolj v to, da se zagotovi varnost na lokalnem nivoju (naprimer SLO-HR meja), ne pa na globalnem (da bi mel nadzor nad Avstralsko obalo).
BTW, kaj je A-10?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

ali3n ::

- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: ali3n ()

Microsoft ::

Hmm, tamle pod letalom vidim Piran in Ptuj.:D Pismo, tole je ja ornk vlka zadeva. Kaj bomo s tem?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

cryptozaver ::

Big tko rad brises poste: a bi lahko kdaj se kasnga svojga?

Hummer ni oklepnik. Je navadno civilno terensko vozilo "Ameriskih" dimenzij. Verjetno si imel v mislih HMMWV ki je vojaski derivat tega terenca, pomeni pa High-Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle. Dalec od oklepnika torej.


LINK.

Izbrisan (prosim glasujte zame :O )

Microsoft ::

cryptozaver, ja jst sm te mislu. :)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

BigWhale ::

crypto:
eh, vem kaj je hummer...

Jimi:
A-10 ni tko zlo velika zadeva, je pa precej okretna, trdoziva in ima precej velik firepower... Pa tudi precej stara... ;>

Thomas ::

Vrsto oborožitve, taktiko in podobne reči, bi jest kar prepustil generalom NATO.

Kanede!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Ce bodo odlocitve podobne tistim, kot so jih nekateri delali v vietnamu.... ;>

Thomas ::

Ne bi bilo Vietnamske vojne, bi bila pa Tajska. Nekaj let pozneje.

Precej so se naučili iz nje. Pa še vedno se učijo.

Nevarnosti so pa seveda zdaj prav tako prisotne, kot so bile takrat. So drugačne, vendar še zmeraj so. Bistveno podobne so, kot pri prodiranju barbarskih narodov v Rim.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Thomas, se strinjam ampak... Vsak bo rekel, 'a glih jaz sem moral bit ta nesrecni guinea pig' ;>

Warafare is an art... ;) Ampak s tem se najbrz ne bos strinjal :P

Thomas ::

> Warafare is an art... ;)

Po moje je bolj znanost, kako vsiliti svojo voljo, narediti iz sovražnika zaveznika in pri tem pobiti čimmanj svojih, pa tudi čimmanj nasprotnikovih ljudi.

Tko jest razumem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Caligula ::

Pilatusa v vsako vas :D

OK res bi mogoce lahk mel plovila, ki bi lahko vsaj obracala nad Slovenijo brez. F16 to ne more. To je k da bi dzipa vozu po dnevni sobi >:D
Hrvati bojo skos note posiljal, k Italijani se obrnt nad Slovenijo ne morjo, k je premejhna.

Mogoce bi mogl met jadralna letala z bombami:)

Se najbolsi bi bli kaki tisti uiber predimenzionirani ruski helikopterji.
Pa Zeppelini >:D

frenk ::

BigW: a ti bereš moje misli?:))...tale warthog bi bil idealen za slovenijo...sploh pa izjemna strojnica na nosu z usiromašenim...>:D

CCfly ::

10 raket dolgega dosega z nuklearnimi konicami, pa smo za kakšno desetletje varni >:D. Sej a se ne dobi na bolšjaku v Ukrajini.

m_z ::

tole o obračanju F16 se mi zdi pa kot prvo-aprilska šala...
...kao da nista mogla obrnit v Cerkljah in sta obrnila nad Zagrebom...

oprostite moji laičnosti, a sem mnenja da bi vsak pilotek z lahkoto obrnil (sicer enega najbolj okretnih in vodljivih letal) F16 v radiju 3,4km... razen če nista letela brez zamljevida Slovenije(ker ga še nimajo) in sta le gledala skozi okno; ko pa sta zagledala eno veliko mesto sta vedela da ziher nista več v SLO in sta obrnila...

Zakaj tako mislim? Bil sem že na prenekaterem AVIO-SHOWU, tudi na tistem pred mojimi domačimi vrati v Cerkljah in lepo smo bili priča kako "šestnajstke" obračajo pri 900km/h v radiju, ki je daleč od tistega "premajhna Slovenija" ! Obračali so v radiju max 4km.
Ko prvič vidiš takšno zverino na tleh si še skeptičen, ko pa je v zraku so vsi dvomi odveč...

Ne vem s kakšno hitrostjo sta letela, a pravgotovo ne s takšno, da ne bi mogla v SLO obrnit...
ne rečem da pride do spopada,pa se furajo s hitrostjo > 1 mach in jasno je da se pol radiji zavojev povečajo, sm pr teh miroljubnih hitrostih pa...

res stežka verjamem da letala niso sposobna...

LP

Microsoft ::

Ma itak, da se lahka tak letal ubrne v Sloveniji! Jst sm bil pred leti na takem letalskem šovu v Levcu, pa so delal razne akrobacije.

Da zdej tak letalo ne bi mogle obrnat v Sloveniji je prvoaprilask. Še kak konkretn avijon to nardi bp.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

BigWhale ::

> OK res bi mogoce lahk mel plovila, ki bi lahko vsaj
> obracala nad Slovenijo brez. F16 to ne more.

Dej ne bluzi, res.. ker pojma nimas o cem govoris...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dovoljenje za lovca F22? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810176 (7444) mn
»

SV nakupuje (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
929632 (7549) sid911
»

Aje res SV hotla kupet F16

Oddelek: Loža
443117 (2198) BigWhale
»

Pilatusa prestregla F-16 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
655803 (4509) Gh0st

Več podobnih tem