» »

Nova škatla

Nova škatla

Poly ::

Zdravo fantje!
Rabim pomoč. Kupujem računalnik + monitor nekje za 200.000 sit (več ne). Računalnik mi pomaga pri obdelavi slik, predstavitve... Lepo bi bilo, če bi mi kdo konkretno napisal kaj, kje in zakaj kupiti.
Najlepša hvala

Matek ::

Glede na to, da ne boš ukvarjala z obdelavo slik, moraš biti pozorna predvsem na kvaliteten in velik monitor. Omejila si se 200 tisočakov, zato si preveč dobrega LCDja ravno ne moreš privoščiti, priporočam Samsung 959NF , ki ima sicer katodno cev, je pa izredno kvaliteten in ga uporabniki večinoma hvalijo. (62 tisoč)

Če ne boš uporabljala 3d aplikacij in igrala igric, lahko dosti prihraniš z izbiro grafične kartice. Kakšen ATI Radeon 9200SE bo kar pravšnji. (13 tisoč)

Pri osnovnih ploščah spet ni treba preveč zapravljati, kupi recimo Asrock K7S8X, spariš pa jo lahko s procesorjem Athlon XP 2200+ in 512 megabajti rama (10 tisoč + 20 tisoč + 28 tisoč)

Kot optično enoto predlagam TEAC DW-548D, kombinacijo med pekačem in DVD predvajalnikom, za zvočnike pa bodo dobri kakšni TEAC Powermax 300W (15 tisoč + 6 tisoč).

Za trdi disk izberi naprimer MAXTOR 120GB (25 tisoč).

Vse skupaj stane 180 tisočakov, 10 jih odštej še za ohišje z napajalnikom po izbiri, 10 pa za tipkovnico in miško.

Mater sm tole leposlovno napisal :P .
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Gandalfar ::

Dober post MadManMato :)

Caligula ::

No ja, da se se boljse:

Procesor naj bo Barton 2500 (23.000 SIT na recimo mimovrste.com, ker je XP 2200 se iz stare serije in se greje-vsaj mislim ,da je tako.
Gandalfar predlagaj ji eno Via plato, ker jih jaz ne poznam. Racunaj tam okoli 15.000 SIT.

DVD / CDRW combo vzames Sony za 13.000 SIT na www.enaa.com ker je Teac malo kilav ratal zadnje case.

Disk vzames na Bolhi (www.bolha.com) ali pa tudi v oglasih tukaj na Slo-techu najdes NOV Hitachi 7k250 (moras pazit na to oznako) bodisi z 80 Gigabajti za 14.600 SIT ali pa 160 gigabajtni za 22500 SIT.
Verjetno se dobi tudi 120 gigabajtni za nekje vmes.

Monitor bi jaz vseeno svetoval LCD pa das tistih 100.000 SIT. Benq ali LG se dobita za ta denar 17 incna in sta dobra. Za fotografije in prezentacije pa sploh pa se oci ti bodo hvalezne. Pa nobenih glavobolov. Zdravje je pomembno.

Rama vzames 512 Mb-v Mlacomu dobis Twinmosa za manj kot 20.000 SIT.

Ohisja z napajalniki so po 10.000 SIT. Izberi si takega, ki ti je vsec.

Monitor probaj vzeti na obroke. V Harveyu majo Benqa za cca 104.000 SIT in dajo eno leto kredita brez obresti. Se pravi manj kot 9 jurjev na mesec za monitor.

Gandalfar ::

To predpostavljas, da ima voljo porabit en teden za zbiranje komponent skupaj in potem sestavljnje doma.

Caligula ::

To bo morala v vsakem primeru, ce hoce poceni cez priti, ker imajo povsod nekaj drago nekaj pa poceni.
To bi morala tudi, ce bi delala kot je predlagal on. Skratka te ne razumem cisto dobro. :\

Drugace pa itak ni povedala kaj misli s tem, a obdeluje slike.

Kaksne stvari tocno ti pocnes Poly?

In s katerimi programi?

Ker mozno je, da bi bil njej ze dost kak sestavljen Celeron za 80 tisocakov iz JAE.

Skratka odvisno sploh kake programe uporablja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

računalnik za okoli 100.000sit??

Oddelek: Kaj kupiti
282125 (1729) Jan987
»

Ocenite mi racunalnik!

Oddelek: Kaj kupiti
331638 (891) NobelMan
»

Kako se vam zdi tale računalnik... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
663483 (2638) Eru
»

Pomoc pri Konfiguraciji za vsesplosno mletje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
573990 (3252) Zheegec
»

DILEMA za 550.000sit

Oddelek: Kaj kupiti
311673 (1001) Heisenberg

Več podobnih tem