» »

Postavitev lastne www strani

Postavitev lastne www strani

Microsoft ::

Imam Win2kPro, pa gor imam instaliran IIS.

Nekako mi je ratalo postavit FTP stran. Do nje pridem takole: ftp://"IP"/

Sedaj bi pa se rad postavil stran, do katere bi dostopal takole: http://"IP"/. Nastavitve pa nevem, kako jih naj nastavim. Nastavitve spreminjam v MMC konzoli.

Še slikca:
ftp://win2kpro-main/ (Slika www.bmp) (Username: Jure, Passwor: jure)

Mi lahko kdo kaj pomaga pri tem, kako naj nastavim? Pa če lahko v MMC konzoli Internet Information Servce upravljam kar od doma, ker sedajle bom ta PC "zapustil" in šel na drugega.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

bradek ::

V IIS managerju si pac skonfiguriras web streznik, zadeva je enostavna, imas cel kup wizardov. Ce si FTP postavil v IISu ti tudi web ne bi smel biti problem.

LP

Microsoft ::

Ma finta je v tem, da ce na Default FTP Site kliknem "brwse", mi ofne IE, me vpraša za geslo (ker sem pač tak nastavil), ga vpišem, in dela.

Ko pa kliknem na "browse" na Default Web Sharing, mi pa odpre IE, pa napise "The page cannot be found".
Drgač mi pa odpre naslednje: http://win2kpro-main/, sam ne dela.

So kje kake nastavitve, kjer moreš obvezno kaj nastavit, da stvar sploh dela?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

bradek ::

Sploh te ne razumem, oprosti :)

FTP in WEB sajt odpiraj v browserju sam z ftp://tvojipnaslov in http://tvojipnaslov

FTP tece na portu 21, WEB na portu 80.

WEB usmeris v direktorij wwwroot ki se nahaja na disku v Inetpub, odvisno od verzije IISa in default nastavitev.

Saj ni tezko, izberes v IISM new - web page - skonfiguriras - preveris da imas v primeru uporabe firewalla porte odprte - to je to.

To so najosnovnejse informacije ki jih moras vedeti. Za vse ostalo pa pobrskaj po helpu. Naslednja stopnja je da ti s slikcami cel postopek opisem, to pa nekako ni v mojem urniku

lp
M:)

Ziga Dolhar ::

Brad3k, on je v IIS administraciji označil nek web oz. mapo, stisnil desni miškin gumb in dal browse.

To ti ni jasno ;).
https://dolhar.si/

bradek ::

omg.

JimiBtn ce si to naredil kar Ziggga pravi, tega ne pocni vec, ampak naredi tako kot sem ti povedal jaz.

LP
M:)

Microsoft ::

Zdej sm spet končno pršu do PCja.

Iskal sem, samo nevem, kako ti tole misliš:
Saj ni tezko, izberes v IISM new - web page - skonfiguriras - preveris da imas v primeru uporabe firewalla porte odprte - to je to.

Kje je ta IISM?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

bradek ::

Internet Information Service Manager

Microsoft ::

Kam pa naj potem kliknem, da bom lahko izbral New?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

bradek ::

na Web Sites.

Microsoft ::

No, zdele sm jst to "poslikal", pa me zanima, če mislim prav. Ker jst nikjer ne najdem Web site...:\

ftp://win2kpro-main/iis/


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Gandalfar ::

jah ... si bos mogu pa najdt kaksno domeno, ki jo tudi zunanji svet vidi..

wishmaster ::

Domeno pa dobiš na WWW.GAJBA.NET (brezplačno).Uporabiš dinamičen DNS servis.SE prijaviš (izpolniš svoje podatke) in ime domene xxxxxx.streznik.org.Na koncu si še dol potegneš programček DynDns (iz gajbine strani).V nega vpišeš podatke (svojo domeno in geslo).Vklopi še da se ti dynDNS zažene samodejno ob zagonu (servis).Ta program ti v bistvu preusmeri tvoj statični ali dinamični ip na xxxx domeno (katero si si dodelil).Prednost je pa da ti ni treba vedet ipja. Ti vtipkaš npr. jimibtn.streznik.org in si na svoji strani.Drugače imaš pa vse pojasnjeno na strani www.gajba.net.
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

bradek ::

najprej se nauci postaviti web stran, potem pa se igrej z dnsi. imo.

DSmidgy ::

Res se ti pozna, da se veš kaj delaš (glede na to, da si napisal ftp://win2kpro-main/iis/). Pejd prvo na http://computer.howstuffworks.com/chann... in si poglej kako dela DNS in Web server.

Microsoft ::

No, zdej sm potegnu dol ta DynNDs, tak da mi preusmerja na nek IP. Če recimo napišem jimibtn.streznik.org mi preusmer na moj IP.

Zgleda, da bi zdej mogu še kej nastavt v IIS. Nikjer namreč ne najdem, da bi zdej kako to skupaj povezal.:\

DSmidgy, kaj bi blo bolje, če bi napisal takole: ftp://194.249.30.25 ?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

wishmaster ::

Če ti v windowsih laufa server je vse narejeno.Poskusi vtipkat v ie localhost ali pa Http://tvoj_ip.Če se ti tukaj prikaže tvoja stran potem imaš praktično narejeno vse.Če se ti ne prikaže nič poglej če ti laufa www strežnik.

Internet ponudnik ti dodeli določen ip ,potem ti ga dydns preusmeri v tvojo domeno.Tvoja stran je sedaj dosegljiva na aaa.aaa.aaa.aaa ko se boš ponovno prijavil na internet bo bbb.bbb.bbb.bbb (ip stevilka).Kolikor vem to strežnik v windowsih zazna in ti ni treba nič prčkat ,pravtako dyndns( to se izvaja avtomatsko ,ponavadi je potrebno počakat kakšno minutu da sploh tvoj ip prav preusmeri,nekaj casa pa porabi tud strežnik v windowsih .Mogoče se ti lahko zgodi da ko se prijaviš na internet in hočeš iti na svojo stran ,da ti napiše da stran ne obstaja.Takrat počakaj nekaj minut pa ponovno poizkusi dostopat na svojo stran.Če te bo to preveč jezilo poskusi z kakšnim freeware strežniku ,kjer imaš vse skupaj (apache strežnik,php,asp,perl,cgi itd..).Imena se ne spomnim ,lahko ti ga pa sporočim jutri.Pri določenih serverjih imaš čarovnika in zadeva je zelo lahka.Seveda moraš pa prej imeti pošlihtane pojme (DNS,domena,ip ,www streznik in še bi se kaj našlo).
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

Zgodovina sprememb…

Microsoft ::

Zdej če si mislil, da mi lavfajo serverji kot service, pol mi delajo:
ftp://194.249.30.25/iis/server_service.bmp
Pa mislim, da mi tudi www strežnik dela (čisto spodaj na zgornji sliki).

Če napišem v IE localhost ali pa http://"moj_IP"/, stvar ne dela.

Zdej mogoče je tole malo smešno, samo jaz še nikjer nisem nastavil, da bi naj to "klicalo" neko stran, ki bi jo naj jaz izdelal.
Ker mislim, da je nekaj narobe, ker nikjer nisem nastavil, kaj se naj zgodi, ko kdo vpiše http://"moj_ip"/. Nekje bi moral nastaviti, kaj nal "kliče".


by Miha

p.s.:Imam statičen IP.
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

bradek ::

Pa daj hudica no preberi si, vsi smo ti ze povedali kaj mors vedet in kako priblizno stvar deluje.

Tole ti bom napisal da ti bo malce v pomoc.

Na svojem racunalniku postavis WWW streznik tako, da v IIS Managerju ustvaris nov web site, mu dolocic wwwroot mapo, torej mapo, ki jo bo streznik prikazoval na http://tvojIP/ potem nastavis katero datoteko naj poisce v tem direktoriju in jo prikaze kot prvo stran (recimo index.htm, index.html itd) oziroma mu nastavis "browse folder content" kar pomeni da ti prikaze vsebino tiste mape, torej nekako kot da bi brskal po disku v neki mapi. Ko to naredis in stisnes gumbek PLAY (windowsi so res smesni) se stvar zazene. Kaj to pomeni. To pomeni da IIS izbran direktorij ponudi javnosti na tvojem racunalniku in portu 80 (torej http), kar pomeni ce nekdo vpise http://tvojIP/ (brez porta, ker je ta prednastavljen in ga ni potrebno posebej definirati) vidi vsebino ali pa prvo stran tistega direktorija, vse odvisno kako si prej to nastavil.

DNS ki si si ga ti nastavil pa pomeni da nekomu "na internetu" ni potrebno pisati tvoje IP stevilke ampak napise namesto tega ime, torej nekaj.streznik.org v tvojem primeru. Ce bi imel dinamicen IP bi ti tist programcek DYNDNS sporocal tvoj IP (ko bi zaznal da se je ta spremenil) na njihov streznik, ta pa bi poskrbel za to da bi nekaj.streznik.org kazal na tvoj novi IP.To je vsa fora DNS vnosov ki jo moras (zaenkrat) poznat.

Zdaj pa ti res srcno predlagam da si preberes na internetu kako stvari delujejo in kaj sploh je internet, ker ocitno ti osnove niso znane. Pa nic osebnega ne mislim s tem.

Upam da sem pomagal.

LP
M

bradek ::

Se nekaj.

Tisto kar imas pod "services" v windowsih nima nobene veze s tem kar hoces ti zdaj narest, tiste zadeve pusti lepo pri miru in se z njimi ukvarjaj ko bos vedel kaj tocno pomenijo, do takrat pa pusti da ti windowsi sami urejajo tiste zadeve.

LP
M

Microsoft ::

Na svojem racunalniku postavis WWW streznik tako, da v IIS Managerju ustvaris nov web site...
Ravno to mene matra. V celem IIS Managerju ne najdem nikjer, da bi potem izbral kak "jeziček", ki bi imel povezavo z postavitvijo nove web strani. Tako, da me prav zanima, kje lahko ti izbereš to, da bi postavil nov web page.:\
Zato te prosim, da mi poveš samo to, kam si kliknal, da si lahko potem med drugim imel na izbiro postavitve nove web strani.;)
ftp://194.249.30.25/iis/iis_manager.bmp

Za DNS sem si prebral tam, ko je nekdo dal neko povezavo, tako da nekaj vem o tem. Kolkor sem razbral, je DynDNS v mojem pirmeru nepotreben, če si le zapomnem moj IP, ker se ta s časom ne spreminja. Le nekolko tečno bi blo vpisovat ta IP, pa iz njega drugi ne bi vedeli, za katero stran gre.


by Miha

p.s.:Kaj mogoče za to potrebuješ FrontPage?
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Microsoft ::

Sm šel v Win2k Adv. Ser., pa sem tam takoj usposobil ISS, da prikazuje neko stran, če vtipkam htp://moj_IP/.
Samo so tam majčkeno drugačne nastavitve. Če z desnim gumbom kliknem na Default Web Sharing, se mi odpre New --> Site.
V Win2k Pro pa New --> Wirtual directorij.

Čeprav je bil sam izgled kar neka bela stran z imeni direktorijev, delalo je. Sam v Win2k Por pa mi ne rata. Damn.:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

bradek ::

Virtual directory je nekaj povesm drugega.

ZAKAJ enostavno ne odpres HELP in si preberes?

flipflop ::

Kaj pa v primeru da mam router? Verjetno je treba to nastavit v routerju,ne? Nimam pa nikjer firewalla. Pa IP pri dyndns verjetno vpišem tisti zunanji (od "interneta")?

bradek ::

Pac nastavis da ti port 80 forwarda na PC za routerjem.

Ne bit lenobe, jaz vam ne bom odgovarjal vec, mal se potrudte pa obiscite googla, se boste vec naucil.

freserovski ::

Jaz imam tudi eno vprašanje :)
trenutno imam poddomeno od cjb, pa me zanima nekaj, kako bi naredil (če se da) da bi vpisal samo domeno domena.cjb.net, da bi me vrglo na mojo domačo stran, sedaj moram napisat domena.cjb.net/index.html...
server je pa IIS
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

flipflop ::

Brad3k,tak kot si rekel.Sem preusmeril port 80 na moj računalnik in zdaj mi dela,vsaj mislim,bom jutri se od drugod pogledal. 8-)

DSmidgy ::

Cobra: probej index.htm namesto index.html (mogoči MS misli da je tisti L od Linux pa ga ne marajo).

bradek ::

Cobra v IISu med nastavitvami poisci default document in definiraj index.html pa bo.

Ohja.

:)

freserovski ::

uf, ja, hvala, saj tam sem nastavljal, sem komaj zdaj ugotovil da je neko zaporedje in lahko dokumente prestavljaš gor in dol..., ne vem, prej ni delalo zdaj pa :D
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

flipflop ::

Kak je zdaj to. Men dela stran samo v mreži, od zunaj pa je ne more videti noben. Mam router LevelOne FBR-1405TX,nastavil sem stvari pod special applications,virtual server in se pod port forwarding. Še vedno ne dela. Zdej pa al sm jst kaj narobe nastavil? Je lahko to da triera blokira porte pod 1024? V IIS sem nastavil da ima stran port 2000.

Skrat ::

flipflop: kompliciras! Sory, ampak dokler ne bos _tocno_ vedel kaj delas, prosim pusti default nastavitve v IIS in naj ti http lepo tece na portu 80. In tega na routerju fwdjaj na notranjo IP. In na tej masini naj ti tece IIS na portu 80.

Ko ti to uspe, potem se pa igraj in zaradi mene nastavi svoj homepage na port 12345 :D
Free software is a matter of liberty, not price.

flipflop ::

Ja prestavljat sem ga sel zato,ker tudi na default 80 ni delal.

Naj se omenim,da je firewall izklopljen na routerju in v xp-jih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flipflop ()

Skrat ::

Tezava je v port forwardingu ;) Sory, ne poznam tega routerja, tko da ti tle tezko pomagam, ampak poglej se enkrat nastavitve!
Free software is a matter of liberty, not price.

flipflop ::

Ti bi pomagalo,ce nalepim screenshote na forum?

Skrat ::

Ne obljubim... lahko pa probas.
Free software is a matter of liberty, not price.

flipflop ::





Tu so slike teh nastavitev,upam da kaj pomagajo.

lp

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Tody ::

Pa si naštimal da maš ti statični lokalni ip ? Ker če nisi ti računalnik ob vsakem resetu lahko da drug ip...In pol fowardiraš naslov od neobstoječega računalnika

flipflop ::

DHCP je vklopljen,na tem mojem računalniku kjer je stran pa imam vedno isti IP. Pa če jst vpišem v browser ime.domene.com pride na to stran (pac ena slikca je not in mi jo prikaze). Od zunaj je pa nobeden ne vidi.

Tody ::

heh lej DHCP je prtokol ki določa notranje ip številke računalnikov iz tvoji screnov je razvidno da si ti forwardiral port 192.xx.xx.100 torej more imeti računalnik z takim ip dvoje:

1.) laufat more spletni strežnik (iis ali apach)
2.)v routerju moreš naštimat da ti DHCP skos da isti IP

Če odpreš port 80 to še ne pomeni da zdej pa kr vsi vidjo vse... Če pa si prow naredu potem pa za testne namene dej računalnik v demiliterized zone in probi izven mreže pridit do svoje domene.

Še ena stvar jest ne morem do svojih serverjev tako da napišem todyev.streznik.org ampak morem lokalni ip vpisat...

Skrat ::

Ok, prva slikca je kljucna! Port Forwarding: port range je pri tebi, ce bos laufal samo web server 80-80 in to je to.

Kaj je posebnega pri drugi slikci mi ni cist jasno :\ ker zato naj bi poskrbel ze port forwarding. Lahko probas tko kt mas, sam hudica, obkljukej Enable Virtual Server.

Pa vrz ven 443 (to ni nevem ampak https) iz Trigger port (slikca 3)
Free software is a matter of liberty, not price.

flipflop ::

Tudi to ne pomaga,sem dal tako kot si rekel in ne dela. A je mogoče krivo to da triera blokira porte pod 1024?

Tody:DHCP mi da vedno isti IP,DMZ pa ni med nastavitvami,firewall ima samo opcije enabled/disabled,jst sem jo dal na disabled.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flipflop ()

Gandalfar ::

fliplof: seveda je to krivo :]

flipflop ::

Ja,sva s Skratom sedaj usposobila to zadevo in res je bila kriva triera.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flipflop ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Group Policy; kako nastavit GPO za OU?

Oddelek: Operacijski sistemi
382781 (2453) Microsoft
»

Win2kAdvSer; kako postavit novo domeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
614798 (4026) Microsoft
»

VPN

Oddelek: Omrežja in internet
71412 (1256) arch5
»

Internet Information Services

Oddelek: Programska oprema
241754 (1408) andrej
»

Remote desktop connection

Oddelek: Programska oprema
323131 (2719) CaqKa

Več podobnih tem