» »

BPFTP server in directory listing

BPFTP server in directory listing

«
1
2

Klemenn ::

torej, postavu bi si server (na računalniku mam ene slike) pa bi blo najbolj fino, k bi stvar delovala prek directory listinga ; da ti lepo izpiše seznam pač vseh datotek na serveru...

se da to naredit z bpftp serverjem ali...kako drgač=?

hvala :)

BaRtMaN ::

Misliš kaj takega? Če ja, si moraš postaviti web server.

Klemenn ::

yep!

s čim? bpftp ne bo kul? :8)

Gandalfar ::

glej WEB server


apache, iis, itd.. ja?

Klemenn ::

hm...eager to explain some more?

pač ne vem ..8-O

Klemenn ::

aja, pa tko...jz mam to doma na mashini..se da to pol tut tak postavt? :\

BaRtMaN ::

Google is your friend, Jebediah.
Apache.org downloads
Apache 2.0 docs

Kot prvo pa rabiš statični IP, če imaš dinamičnega uporabiš DynDNS servis (ali drugega), kjer namesto IPja piše 'yourname.dyndns.org'. Preko tega naslova bodo drugi dostopali do tvojih datotek, ki jih daš na razpolago z (Apache) web serverjem ali (Bullet-Proof) FTP serverjem.

Klemenn ::

em, mam dinamični ip...

torej, dyndns...prišel sem do sem;

http://www.dyndns.org/services/dyndns/clients.html

kaj downloadam? :\

Gandalfar ::

kaj pravs ... enga za WINDOWSE?!?! :>

Klemenn ::

vsaj 20 jih je za XP-je....

prosim...nov sem v tem...sm povej mi kaj, sej ni tolk težko :\

Gandalfar ::

sej ti pri vsakem pise kako deluje in kaj je njegov posebn ficr .. naceloma pa katerikoli, ki deluje na tvoji platformi..

Klemenn ::

em...

lej, jz ne vem o tem nič

ne vem niti zakaj to rabim, pač rekli ste da moram met to in pa BPFTP server (kar imam)

feature..ja, ko ne vem niti katero feature moram iskat...

mi prosim ti/krodkoli voljan poveš/najdeš kaj si naj snamem....res tistega, najbolj omejenega, ki mi bo služil le za to, kar mi pač mora (directory listing bi rad)

prosim? :\

BaRtMaN ::

Jao!

DynDNS rabiš zato, da boš na zunaj vedno dostopen pod enim in istim imenom. Ker imaš dinamičnni ip, se ti spremeni vsakih 24 ur, takrat ko te dol vrže. Ta servis DynDNS na nek časovni interval pogleda, kašen je tvoj ip in to posreduje naprej, tako da recimo 'jebediah.dyndns.com' kaže na ip 193.95.238.7 (na blef sem si ip zmislu) in ne več na starega, ker tvojega serverja ni več na tistem naslovu.

Odloči se, kakšen server hočeš. Če boš imel Bullet-Proofa, ki je FTP server, morajo do njega tvoji prijatelji dostopati preko FTP klienta (Bullet-proof ima tudi klienta, Flash FXP...). Če boš imel web (http) strežnik, bodo lahko prijatelji dostopali kar preko brskalnika - Internet Explorerja, Opere, FireFoxa... Nek osnovni dostop do FTP strežnika podpirajo tudi browserji, vendar imaš pri namenskem klientu veliko več nadzora.

Klemenn ::

od dyndns zastopm..sm še prosm povejte mi točn kaj nej downloadam, ker res ne vem kaj nej :\

rad bi da se bi dalo tut prek IE-ja dostopat, rad bi directory listing meu, tak da bom meu slike lahk...kot je goraj prikazano....sm to bi rad, NIČESAR DRUGEGA

vi pa povejte, kaj kako, zakaj, itd :)

Ziga Dolhar ::

Recap: Potrebuješ Apacha. Oz. Katerikoli drug web strežnik.
https://dolhar.si/

ali3n ::

Kaj tok komplicirate s temi apači - za enostavno uporabo - listanje po slikcah - se da do BPFTPja dostopat prek brskalnikov - ftp://username:password@IPFTPja:port/

če maš domeno, potem namesto IPja vtipkaj domeno; več piše v Help fajlu BPFTP...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Klemenn ::

tole ni tole
;//

:\

no, kaj pol točno nej naredim:

-bpftp server
-dinamični ip

to mam..kaj rabm še? :\

Gandalfar ::

sej je dost..

postavi vse to in ti bo delal

Klemenn ::

tole ni tole

ali3n ::

..hm - v čem je problem? saj si reku, da bi rad "listal" po fotkah - jaz na IPju vidim vse slike - z mozillo... za več reda naredi poddirektorije (morje, hribi, xxx) in dovoli uporabnikom listat po subdirih (ena kljukca).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Klemenn ::

Ziga Dolhar ::

A se lahko derem? Hvala!

JEBENTI JEBEDIAH POSTAVI WWW STREŽNIK!
https://dolhar.si/

mare_ ::

uh...tle mas sam en program na izbiro....mrbit bo lazje... http://gajba.net/dynip.php
ce sem te prav zastopu, da bi rad domeno, namest tipkanja ip-ja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mare_ ()

Klemenn ::

ce sem te prav zastopu, da bi rad domeno, namest tipkanja ip-ja...

ne, ne in ne!

rad bi tak directory listing, da bi se slikice pokazale na tak način kot so na uni strani zgoraj!

webserver...v bistvu, če mi noben ne ve povedat kaj točno nej naredim in kako naprej...ne bo nič iz tega, ker ne ver...nič ;/

Gandalfar ::

Klemenn ::

sej...vidm da tle ne bom nix dosegel, pa tut nekej je res na tistih linkih...

ampak, dejte primozu rect, pa bo naredu skripto, pa ko boš hotu vnest temo, nej ti sm naslov teme vrže v gugl, pa to bo to ;((

kuglvinkl ::

Jeba: za to imamo temo Vaši predlogi...
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

perci ::

Jeba: Tvoja vprašanja so tako splošna, da je na njih nemogoče v parih stavkih odgovorit na drugačen način kot so ti ze odogovorili.

Če pa misliš, da ti bo folk traktate pisal; v katerih bo v slovenščini razloženo vse v stilu pojdi na start/control panel in pritisni tisto, potem pa pojdi v administrative tools in klikni na ono; se hudo motiš

Skratka:
-nauči se angleško
-nauči se slediti linkom, ki ti jih folk da

dr_gee ::

Glej ti moraš downloadati in namestiti en strežnik, za začetnika priporočam IIS, je v vsakem OSju. Pol ga inštaliraš in nastaviš direktorij kjer bodo te tvoje slikce. Nato inštaliraš še ftp strežnik in nastaviš tisto mapo kamor boš slike uplodal tam kjer si nastavil v programu za DocumentRoot ali nekaj podobnega.

Zdaj razumeš???

dr_gee ::

Na internetu je pravzaprav tudi nekaj člankov o tem, celo v slovenskem jeziku za tiste, ki ne morejo niti ene strani tutoriala v angleščini sami prebrat...

root987 ::

Apache v Widowsih: Odpraviš se na eno lepo in prijazno stran, ki se imenuje teta apache.org, klikneš na http server, poiščeš Win32 Binary installer, ki je označen kot 2.0.49 verzija, klikneš na ta link, določiš, kam ti naj datoteko shrani, nakar jo najdeš na disku in jo zaženeš.

Izberi še direktorij, kamor bi rad apache namestil, počakaj da malo pomelje in to je to. Ko si s tem končal, odpreš httpd.conf(mislim da je tako) in poiščeš dve vrstici, pred katerima piše, da se tu določa, od kod naj apache bere datoteke. Trenutno nisem doma, tak da ti ne morem povedat katere vrstice, a se bom kasneje morda celo potrudil in namesto tebe, ki bi lahko to našel na googlu in v osnovenm FAQ, sam naredil.

Bo dovolj jasno?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

ali3n ::

Predlagam, da se root987-u dodeli naziv "Potrpežljiv" :D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Klemenn ::

root in ws-freak, sta edina k sta se tolk potrudila, res hvala

sej mogoče sem mal len, veste, sm če bi jz tolk že vedu o tem, da bi sm prašal kater program nej izberem, pol še neb reku, glede na to da pa o tem ne vem še nič...hvala no

perci ::

Jebediah, ti si brezupen primer. A čevlje si sam zavežeš al ti je to tut treba vsakič sproti razložit? Naredi zanko, ovij z drugo stranjo, povleci skozi.....

root987 ::

ali3n, ubistvo sem bil takrat ravno dobre volje zaradi mat. kenguru tekmovanja, kjer sem bil med dobitniki bronastih priznanj.

back to topic:

spremenit moraš ti dve vrstici:
#
# DocumentRoot: The directory out of which you will serve your
# documents. By default, all requests are taken from this directory, but
# symbolic links and aliases may be used to point to other locations.
#
DocumentRoot "D:\domaca_stran"

IN, še to, kot ti piše

#
# This should be changed to whatever you set DocumentRoot to.
#
Directory "D:\domaca_stran"
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

dr_gee ::

LINK: Slo-Filesharing Vodiči
Maš opisane inštalicije serverjev, php, mysql in celo BPFTP. Neverjetno, pa še v slovenščini :)) !!!

Klemenn ::

neki sem ustvaru...

torej, ko vtipkam noter svoj ip stvar deluje, če pa proba kdo drug iz drugega računalnika...stvar ne deluje

kaj je tle narobe?

btw...grem pa help brat, sm če kdo ve...mogoče :\

mare_ ::

odpri port 80 v firewallu. ce mas windowse xp in vkljucen built-in firewall gres start>nnastavitve>omrezne povezave>desni klik na adsl>lastnosti>dodatno>nastavitve>klukca pred>spletni strežnik>v redu>v redu

Klemenn ::

torej, recimo mam eno mapo, v kateri je še več map. Kak lahk naredim, da se da dostopat sm do določenih podmap? do določenih pa ne? :\

Gandalfar ::

kaj si zdej postavu, web ali ftp streznik? Katerega?

CaqKa ::

ofnaj si port... če odzunaj nimaš dostopa.

Klemenn ::

apacheja...

sem že zrihtal tole, glede portov...
tak da server dela, sm to me muči:

torej, recimo mam eno mapo, v kateri je še več map. Kak lahk naredim, da se da dostopat sm do določenih podmap? do določenih pa ne?

Gandalfar ::

Notr postav prazne index.html datoteke..

dr_gee ::

z BPFTP...

Klemenn ::

...prek bpftpja...kak? :\

CaqKa ::

nehaj z bftpjem.
zaj če si apache inštaliral daj pač prazne datoteke index.html noter v dire ki nočeš da se vidiji
zaradi mene lahko v index html noter napiše, da nimajo pravice videt teh dirov.

dr_gee ::

JEBEdiah: a ti nisem zgoraj linka dal in povedal da je tam tud članek o BPFTPju???

Klemenn ::

aha, ne me zdej narobe zastopt, tak kot sem jz vas: jz sem razumu, da se da z bpftpjem nekak naredit, da si ne bi mogli tistih dirov ogledat (ki so na apache strežniku) o

ok, ni panike, sm da vem...

tenx!

Klemenn ::

drgač pa bpftp deluje pri meni že ...dolgo časa...to je pa ja enostaven programček :D

pingec ::

'yourname.dyndns.org

jest sm se prjavu na dyndns.org pa sm napisu moj name tam pa mi napise update client host not foung a kdo ve zakaj ?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322245362 (20027) miko22
»

DNS

Oddelek: Omrežja in internet
232675 (2285) kyusss
»

Problem z domenami na Apache

Oddelek: Omrežja in internet
261634 (1261) Ice-Heki
»

Postavitev web serverja na domači mašini z WinXP

Oddelek: Omrežja in internet
143019 (2684) Gwanaroth
»

Problemi pri postavitvi serverja!

Oddelek: Omrežja in internet
61741 (1656) Hair

Več podobnih tem