» »

Problemi pri postavitvi serverja!

Problemi pri postavitvi serverja!

Hair ::

Doma si košček za koščkom postavljam server, in se mi problemi kar kopičijo!

1. PROBLEM
Postavim Apache 2.0.52, vse nastavim, tako kot piše tukaj, pa mi noče odpreti mojega index.htm-ja.
Ko v iskalnik napišem localhost, mi odpre apchejevo stran. Da mi odpre moj index, moram vpisati localhost/index.htm, pa čeprav je v "DirectoryIndex" vpisan index.htm in nič drugega.

2.PROBLEM
Grem na http://www.dyndns.org/, se registriram in dodam "New Host". Avtomatsko mi zazna IP od routerja, česar pa nočem, ker mi potem, ko se odpravim na to stran, odpira routerjve nastavitve.
Kje naj torej poiščem sedanji IP računalnika? Moram kaj nastavit v routerju (Planet XRT-401D)?

Že vnaprej hvala za odgovore, zelo verjetno pa se bom oglasil še s kakim novim, zame nerešljivim, problemom!

Lp!
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Hair ::

"2. PROBLEM " se mi zdi da odpade, saj sem se odločil za statični IP.

A se da za to kje prek neta zaprosit, ali moram na Siol poklicat?
Če slučajno ve kdo cifro na pamet, da ne bom iskal...
Pa če lahko prosim še poveste kako dolgo taja od prošnje do pridobitve.
Imam ADSL.

Atos ::

ja, pol ko spremeniš nastavitve v httpd.conf moraš apacheja tudi restartat

Hair ::

Sem restartov, pa ne dela!?

Pa še tole; v kakšnem vrstnem redu naj postavim stvari?

1.
-> router -> PC, server -> laptop (samo občasno)
(ne vem če ima matična od serverja sploh možnost 2-h mrežnih)

2.
-> router -> PC, switch -> server, laptop

3.
-> server -> router-> PC, laptop

Ali obstaja še kakšna boljša možnost?

sash ::

Postavim Apache 2.0.52, vse nastavim, tako kot piše tukaj, pa mi noče odpreti mojega index.htm-ja. Ko v iskalnik napišem localhost, mi odpre apchejevo stran. Da mi odpre moj index, moram vpisati localhost/index.htm, pa čeprav je v "DirectoryIndex" vpisan index.htm in nič drugega.

Kolk sem se sam igral z Apache strežnikom je normalno da se ti ko ga nasloviš prikaže njegova default stran z končnico ..html . V kolikor hočeš da se ti prikaže tvoja stran jo je privzeto potrebno shraniti v htdocs in zamenjati default apache stran z tvojo, ki naj imakončnico .html.


Grem na http://www.dyndns.org/, se registriram in dodam "New Host". Avtomatsko mi zazna IP od routerja, česar pa nočem, ker mi potem, ko se odpravim na to stran, odpira routerjve nastavitve. Kje naj torej poiščem sedanji IP računalnika? Moram kaj nastavit v routerju (Planet XRT-401D)?

To da ti odpre konfig stran od routerja je normalno če imaš na routerju nastavljen port 80 za dostop do nastavitev routerja. Kajti do nastsvitev routerja prideš z lokalnim ip-jem na portu 80 in (če imaš omogočen web managment) tudi z globalnim ip-jem na istem portu. Tako da če boš hotel imeti web server na portu 80 boš moral spremeniti port za dostop do nastavitev ali pa spremeniti port web serverja. V routerju moraš še posredovat uporabljene porte na ustrezen lokalni ip - to lahko pri starejših modelih (xrt-401B) nareiš na dva načina ali s tem da omogožiš DMZ Zone in zraven pripišeš še lokalni ip, ali pa z uporabo UPnP funkcije, ki dejansko predstavna nekakšno posredovoanje portov na lokalne IP naslove.

Pa še tole; v kakšnem vrstnem redu naj postavim stvari?

Modem priključiš na WAN vmesnik routerja. Nato v router vpišeš potrebne podatke (up ime/geslo) in nato na LAN vmesnike (verjetno imaš 4) navežeš vso ostalo računalniško opremo - vrstni red ni pomemben ;)
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash ()

Atos ::

aha... ti maš nastavljen DocumentRoot na tisti direktorij, kjer maš svojo index.htm datoteko? ali pa je DocumentRoot nastavljen na privzeto vrednost... če je na privzeto sem vpiši, kje je tvoj www direktorij. Ker če se ti odpira default stran, pol je še vedno DocumetRoot nastavljen na default nastavitev.

Hair ::

LOL! Zaradi takih stvari "ne maram" računalnikov!

Vse sem imel nastavljeno, kot je potrebno, pa mi je še zmeraj odpiralo Apachejevo stran.
Potem pa sem (ne vem zakaj) pritisnil osveži...in hopsasa, mi pokaže mojo stran!

Sedaj mi jo vsakič bp odpre iz prve!

Modem priključiš na WAN vmesnik routerja. Nato v router vpišeš potrebne podatke (up ime/geslo) in nato na LAN vmesnike (verjetno imaš 4) navežeš vso ostalo računalniško opremo - vrstni red ni pomemben


Tole zelo verjetno ne bo šlo, ker lan kabel (samo en) od routerja do serverja poteka iz 1. nadstropja v klet, in dvomim, da bi uspel v tisto luknjo spraviti še en kabel.
Zato se bom verjetno moral odločiti med 1. in 2. možnostjo.
Kaj priporočate?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako na svojmu serverju spletno stran ???

Oddelek: Omrežja in internet
14988 (895) #000000
»

prikaz index.php

Oddelek: Izdelava spletišč
51209 (1173) nurmaln
»

Postavitev lastne www strani

Oddelek: Izdelava spletišč
432672 (1953) flipflop
»

Postavitev spletnega strežnika?!

Oddelek: Omrežja in internet
151732 (1537) Jackass
»

Vdor na strežnik

Oddelek: Loža
152083 (1798) poweroff

Več podobnih tem