» »

Kateri antiviru program in kaj menite o nortonu

Kateri antiviru program in kaj menite o nortonu

matrix2 ::

Zadeva je sledeča. Že dolgo časa požiram napake, spodrsljaje firme symantec dotičnega izdelovalca antivirusne opreme norton. Ker že menda ptički na vejah čivkajo, da je to vsesplošno najslabša antivirusna oprema-zaščita, ki sploh obstaja na tržišču, bi prosil za pomoč. Kaj mi svetujete? Kateri antivirusni program bi bil ta hip najbolj zanesljiv, hiter nasplošno in pa tudi pri nadgradnjah.

Lucio ::

NOD32, kratko in jedrnato

Dr_M ::

jest ze skos uporabljam mcafee virusscan (trenutno 7.03 verzijo) in morm rect da je to najboljsi protivirusni program kar sm jih kdaj vidu (pa sm jih ze kr neki sprobu). sploh ne ves da laufa, pa tut posodobitve so zelo redne... priporocam.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Maximus ::

Mi lahko prosim nastejes nekaj vecjih napak symantec-a.
Jz ga nucam kr neki casa + firewall in ti lahk povem da sm zadovoln.
Je pa res, da neki sistemskih sredstev pozre, sam za tisto load-anje k traja kako sekundo dve vec, pa bom ze pocaku.

LP!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Maximus ()

Dr_M ::

Je pa res, da neki sistemskih sredstev pozre,

ja neki vec ja...ce mas do comp tm okol 1ghz pa 256mb rama postane comp popolnoma neuporaben. ce pa slucajno ksn service ugasnes pa stvari nehajo delat, npr mail....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Vikking ::

nod32 vsekakor super dela, pa še poceni je!

Gutjerez ::

Nevem zakaj ste nekateri tako proti nortonu.
jaz mam nortona 2004 professional in do zdaj dela vse zelo uredu.
Mel sem 2002, 2003 sedaj pa 2004 ker me nobeden še ni razočaral.
Vedno si ga posodobim, in je zelo dober.
Daj kdo ni z njim zadovoljen naj pove kaj je ta zadeva v čem mislite da je norton slab?

Res da računalnik potem malenkost počasneje dela, samo to pa zato ker norton pregleda vse na računalniku. Torej je to dobro zadeva.

Poleg nortona pa imam še Ad-aware in vse enkrat na teden pustim skoz in je računalnik dober in neokužen.

matrix2 ::

Maximus hopla semkaj.. pazi Norton virus prihaja bummm:-)


Tega pa je še več in ne vem kako ti uspeva, da ne tarnaš, saj vsi moji računalniški kolegi in ni jih malo že zdavnaj ne uporabljajo več Nortona, jaz sem zadnji izumrli dinozaver, ki še to vlačim po mašini:D

NOD32 ni slaba reištev, ga že mrzlično testiram, prvi vtisi so ˝JE ODLIČEN˝!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matrix2 ()

Dr_M ::

witboy007: ti mas racunalnik zato da nortona gor poganjas al da ga uporabljas??

usi tezimo k temu, da bi mel cim hitrjsi comp in potem nej dajemo gor cpu killer in ram eater porgrame??!!8-O 8-O 8-O
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Gutjerez ::

Nortona mam za oboje.
Res da tud moji frendi ki vejo veliko o računalnikih pa teh zadevah ne uporablajo nortona. To pa zato kr upočasni računalnik.
Sam ne rečejo pa da je slab. Prav nasprotno.
Torej dajte povejte kaj vam je pri nortonu slabo?
A to da upočasni računalnik?
Kaj se pa tiče zaščite pa je zelo dober.

Če maš star računalnik pol itak se ne spala nortuna met.
Če pa maš mal bolšega pa ne opaziš razlike v delovanju računalnika na slabše.

In še nekaj je. eni bolj uporabljate druge protivirusne programe in zato ste se na njih navadili.
Medtem ko sem jaz poskusi dosti različnih pa mi je norton najboljši.
Torej kakor komu.

matrix2 ::

witboy007 zate extra, ker vidim da si frišni na forumu:D

klikni na povezavo POVEZAVA

Dr_M ::

matrix2: registreran mors bit...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Maximus ::

matrix2 naredi kratek povzetek.

Dragac odkar ga nucam, nism fasu niti enga virusa (se), pa sm ga tud stesteru na teh tanovih (crvi) ker so pac nekako najbl razsirjeni. Tud FW je ql, mam Win 2000, pa ko se je pojavu ms blast spoh "nism vedu" zanga, ker je FW vredu deloval, tko da za enkrat ne vidim nobenga minusa.

LP!

matrix2 ::

maximus, če si prebral odzivni čas po tabeli je symantec na dnu z 27urami to pa je že zaskrbljujoča zadeva, priznaj če bi bilo samo to je že dovolj velik alarm da nekaj preokrenem.

Pa ni bilo samo to naslednji dogodek, nekega jutra prejšni teden mi je norton sam od sebe izbrisal Donkey exe. prepoznal jo je kot trojanarja vsi moji kolegi in pa tudi širšo občinstvo iz foruma je to doživelo, ker sem prvo mislil da se mi sanja:D

To pomeni napaka firme, ker so poslali napačen upgrad in so potem čez par dni poslali zopet popravek z opravičilom. Naslednja cvetka, če si malo brskal po symantec strani si zapazil zopet nekakšno opravičilo in tono popravkov za tiste, ki frišno nameščajo Norton 2004. Upam da te nisem preveč prestrašil, vendar jaz jim ne zaupam več.

Dr_M ::

EDINA dobra stvar od nortona je biu Commander za dos in win. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Maximus ::

heheh, me nisi prestrasil :) ni pene. Sicer pa sm na 2003-ki in se ne nameravam preiti na novo razlicico.

LP!

Wolverine ::

Dolgo časa sem uporabljal Nortona in sem za foro probal NOD-a. Razlike?
1.mašina je veliko hitrejša(sicer barton 2500+,512 rama razlika se pozna), 2.zelo redni updati(vsak dan), kar pri nortonu ni bilo, včasih celo 4-5 dni, 3.ko ga daš 1x (NOD-a) gor praktično pozabiš da ga imaš inštaliranega, medtem ko je Norton mlel za vsak file, ki je prišel na disk...
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

Cokolesnik ::

Ker se ravno pogovarjate o Nod32, kot dobri alternativi...

Kaj pa storitve v primeru, da ga sami uporabljate in da ga po vašem priporočilu uporablja še 10 prijateljev, katerim ste vi namestili omenjen program in ko se naenkrat lahko zgodi, da "sposojeno" uporabniško ime/geslo za popravke ne deluje več?

Imate potem kar naprej nevšečnosti z iskanjem pravih podatkov za dostop?

Kater antivir pravzaprav ne zahteva up. imena in gesla za popravke?
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

OceanMan ::

Jaz uporabljam Symantec-ov Norton Antivirus Corporate Edition. Porabi zelo malo sistemskih sredstev, pa tudi dokaj hiter je. Bom pa sprobal malce tega NoD32...
--Everything is in our hands--

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OceanMan ()

matrix2 ::

upam da bo tale delovala Norton 27ur

Dr_M ::

Kater antivir pravzaprav ne zahteva up. imena in gesla za popravke?

mcafee virusscan :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jst ::

Na moj prenosnik sem inštaliral vsega sranja potrebnega za delo. Poleg vsega pa tudi Norton Antivirus 2003. OK. Vse lepo in prav. Delalo je počasi, za kar pa nisem krivil NAV. Potem sem pa tukaj prebral, da je nod32 boljši in sem odinštaliral NAV.

Moji zaključki: računalo res dela hitreje, odziva se hitreje, compila hitreje, programi se hitreje zaganjajo in tudi ugasne se hitreje. Nisem verjel, da je lahko tako opazna razlika.

Upam da je nod32 za kaj, ker se mi zdi sumljivo, da je njegov file z opisi virusov velik par MB...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

kockish ::

Tisti odzivni cas je bull...
Prvic, povprecen uporabnik kvecjemu updejta definicije na 24ur, da ne govorimo o dial-up uporabnikih (npr. cca. 8mb definicij za f-secure). Virus redko pride tako hitro, drugace pa tudi odzivni cas 6ur ni dovolj.
Predvsem pa, gre samo za 4 viruse... Brez problema je lahko nek AV z dobrim odzivnim casom slab na tistile lestvici in obratno. Tako kot je ze vsak AV dobil FAILED na testiranjih http://www.virusbtn.com/...

To ne pomeni, da govorim v prid nortonu, saj je za moje pojme najslabsi AV. Prav smesno je videti, koliko bolje dela pc, ko ga uninstallas =)

Eleven ::

Če maš samo firewall in antivirus inštaliran ne dela nič počasneje drugo je če maš systemworks...

Maximus ::

anti vir + FW od symanteca, malenkost pocasneje. Nc resnga.

TylerDurden ::

Kaj pa PC cillina nima pa nobeden. Jaz sem kar zadovoljen z njim.
Let\'s make some soap ...

Sami ::

Zame je bil in bo zmeri Norton System works 2003, zbriše mi vsak virus in pa ima tudi veliko orodij za vzdrževanje sistema.:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

PrimozR ::

A zato se men komp ugaša 5 min??

Ka pa AVG??
Mene mal mot pr AVG pa pr NoD32 da mata okol 20 mega velk .exe file

alkoo ::

se strinjam z vsemi ki so proti nortonu. norton sicer je dober sam je škatla pol dost počasnejša.
me pa neki zanima. ma kdo f-secure av? jz se odločam med nod32 in f-secure. da je nod32 full dober sm že prebrau sam me zanima kak je kej f-secure. na oni tabeli sm vidu f-secure na 4 al 5 mestu tak de dober že more bit. sam men je kr pomembno kolk je pol škatla počasnejša.

darkolord ::

nod32 je sigurno eden hitrejših če ne najhitrejši...

kuglvinkl ::

Kako to mislte počasen? Sam imam autoscan al detect vedno na off in če imaš to off se nič ne pozna na hitrosti.
Your focus determines your reallity

cvenkc ::

Takole se meni zdi Norton se veliko prevečkrat odziva za brezvezne stvari in vpliva na zagon programov na razne načine , že kakšen mesec uporabljam PANDO zadeva se spoh ne more primerjati z nortonom deluje BREZHIBNO

PANDA JE ZAKON !!!!!!

Gutjerez ::

Norton se večkrat zaganja, to pa zato ker ne pusti da bi dobili virus.
Je pameten in dober pač za koga je. Zame je.

djandy00 ::

Norton 2003:

proti:
- kljub vsem popravkom ne zazna nobenega internetnega crva
(ce ti ga fw spusti cez, ali ce si ga sam shranis iz mejla).
- porabi 30% sredstev povprecno hitrega racunalnika
- ne zaznava kaksnih 30% virusov.
- firewall blokira nekatere postne odjemalce (no, to so malo popravili)

za:
- dober pri odkrivanju klsicnih virusov
- dokaj dober firewall

v norton 2004 so nekaj tega popravili, vendar se vedno ne dovolj, za zadovoljivo uporabo.

to so moje osebne izkusnje z njim. Nekateri ga hvalijo, nekateri ga pljuvajo, ampak to je itak z vsemi. Najboljse je imet ene 4 variante hkrati.
Andy, pro-lab.net

There's no business like IT business...

Caligula ::

Sej mam jz tud Norton systemoworks gor sam ce hocem viruse res najdt fam opnline scan od pande pa Trendmicra,.. ceprou zadnje case nasploh nisem vec tok v nevarnosti... skratka ni nc hudga. Za trojanjce je dobr a2free k je naslednik od antitrojana...

Drgac pa kar se system toolsov tice se lahk Symantecovi skrijejo proti V-COM systemsuite 5.

Tisti k mate Symantecove probite se tist pa bote vidl kako racunalnikr es sam cedalji leps dela pol.

Maximus ::

djandy00:
>> Norton 2003:
>> proti:
>> - kljub vsem popravkom ne zazna nobenega internetnega crva

si preprican? Ko je se okol mydoom strasil, sm za foro odpru mail, in hotu dol snet okuzeno datoteko, mi je NAV takoj javu da je okuzena ......

Pol sm pa se preverju, ce se slucajno ni gor posnel kljub opozorilu in ti lahk recem da je masina clean.

>> - firewall blokira nekatere postne odjemalce (no, to so malo popravili)
Katere to???



LP!

kuglvinkl ::

- porabi 30% sredstev povprecno hitrega racunalnika

Še zdej ne vem kaj je mišljeno s tem.
Your focus determines your reallity

PrimozR ::

RAM

Sej jest mm system works 2004 pa se mi komp ugaša 5 min

kloshar ::

Lejte, ljudje,

antivirusnih programov je ogromno. In v večina primerih gre za preizkušene, komercialne programe, ki nudijo dobro zaščito. Težko je reči, kater antivirus je najboljši. Večina ljudi uporablja Norton, vgrajujejo ga tudi v nove mašine, vendar strokovnjaki bodo vedno trdili, da je vodilni v antivirusnem svetu Kaspersky KAV antivirus. (po mojem mnenju tudi)

Drugače pa vsak antivirusni program legalno pridobljen in updatan bi moral zaznati vsak virus in nuditi zaščito. In tako tudi je.
ENIAC iz l. 1946, 80ton, 18k elektronk, za operacijo rabi nekaj sekund

madmitch ::

Ker za pošto uporabljam The Bat, ki se s Kasperskim odlično razume, sem Nortona zamenjal za KAV in dejansko cela mašina dela bolje.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

NOD32

Oddelek: Pomoč in nasveti
212770 (1854) bluefish
»

kateri antivirus naj izberem?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619304 (8100) fitipaldi
»

antivirus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10711218 (8581) frikihamster
»

Norton Antivirus se slabša, kakšna je alternativa... (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
648924 (7176) fruti
»

kateri antivirusnik

Oddelek: Programska oprema
361858 (1462) HerrBaron

Več podobnih tem