» »

Odklenjen Athlon - problem

Odklenjen Athlon - problem

Lux ::

Imam Athlona XP 1800 + (no zdaj je bolj 1400+). Matična podpira FSB do 400 Mhz, prav tako imam 400 Mhz DDR RAM. Moti me procesor, saj ima samo 133 Mhz clock, torej 266 Mhz FSB, in tako izkoriščam nekaj več od polovice možne frekvence sistema kajne ?

Odločil sem se da procesor odklenem, tako bom lahko znižal multiplayer in poveč clock na 200 (clock x 2 = FSB speed), tako bi lahko dobil 400 Mhz FSB, pri isti frekvenci procesorja.

No bo enih 5tih poskusih in enim zamenjanim procesorjem, mi je uspelo, vsaj tako mislim. Imam pa nekaj vprašanj in problemv :)

Zgodilo pa se je to. Prižgem proc. Zadeva dela, spremenim multiplayer na zlo nizko. Zadeva dela, vendar potem sem malo višal clock speed in se ni hotel bootat (ni monitor se prižgal) pa restartam bios, pa še enkrat, pa še enkrat, kar koli spremenim ne dela, v winse lahko pridm sam tko da pustim nastavitve na začetku. Začuda piše, ko bootam, da mam Athlon 1200 Mhz in DDR 400! ampak v winsih piše popolnoma drugače! st.povezava
SLIKCA]

Zgleda da sem prišel v en začaran krog in ne znam iz njega, Tudi ko želim restartat, se ne bo več proc prižgal če ne bom z jumperji resetiral CSMOSa...

Aja pa na procesorju sem še povezal un kontakt L11, ki prepriča procesor, da kao deluje na najvišji možni voltaži in res v Biosu piše da deluje na 1,85. Je lahko to problem?

PS: Če lahko spreminjam multiplayer pomeni da sem naredil vse prav, ali je možno da je kje napakica in ne deluje vse v redu?

NUJNO RABIM ODGOVORE, hvala

Shark-357 ::

lohk da dobi premal štroma al pa maš timinge za ram preveč zategnjene,rami nočjo bootat tolk visok mal štrom dvign na vdimm tud

Gandalfar ::

Lux: vsi rabijo odgovore bolj ali manj nujno .. ne skrbi, dobil jih bos .. tako ali drugace :)

tiborrr ::

Morda imas voltazo northbridgea prenizko, zato ne zmore dovolj hitre komunikacije med NB, RAMom in CPUjem. Poskusi povisati voltaze procesorja, pomnilnika in chipseta (northbridgea).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Lux ::

Kolk pa moram kej povišat voltaže? nisem še bil seznanjen s tem. "malo" lahko pomeni v elektroniki preveč, kar bi ne v redu in imaš potem zakajeno sobo :D

trenutno imam:
Vccp1 1.63
Vccp2 1.89

Za drugo bi pa mogu v bios pogledat... Aja. zanima me še zakaj sem povezal L11 mostič in s tem prepričal procesor da deluje na navjvišji možni frekvenci ?


Ali moraš res povišat postopoma, da se nastavitve "usedejo" ali lahko delaš velike premike?

Se oproščam, ker sem napisal zraven topica [NUJNO], vendar je res ;) Ker delam eno nujno delo za katerega rabim procesor... pa ram

tiborrr ::

Pri ramu je najbolje, ce delas burn-in, to pomeni, da pomnilnik obremenis s kaksnim tezkim testom a-la Prime95. Pri procesorju je bolj ali manj vseeno, ceravno je pocasneje boljse (ampak sam se tega nikoli ne drzim - vedno v prvo butnem na maksimum ;)). Dvigni najprej za 0.05V na procesorju in porocaj.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Lux ::

OK. Zdej sem pogruntu neki novga...

Vedno ko restartam, ampak VEDNO, se mi PC ne bo prižgal, bo blank screen, oz. monitor ne dobi signala. VEDNO moram PC najprej izklopit potem pa vklopit! kaj je to?! tud ko sem v BISOU pa dam F10. moram vseen izklopt pa vklopt.

Tko je navijanje zlo težko, oziroma morm skoz ugašat pržigat... jao

Lux ::

No zdej mi je neki uspel: SLIKA iz wcpuid

Sam kako sem to navil jao! poslušte tale sistem. Prižgem PC, grem v bios nastavim, ugasnem, potem moram po vsaj 10 sec še 1x prižgat (Sicer ne deluje, če prej pržgem), tolk da se monitor pržge, potem se itq obsesi, v vsakem primeru in ugasnem, potem spet moram počakat vsaj 10 sec in lahko prižgem. No šele zdej vidm spremembe ki se jih uveljavu že prej :) no in tko sem naredu ene 10x preden sem pržu do 400 FSB. No vsaj tega procesa mi ne bo več treba skoz dat :) Kaj mislte da je vzrok temu?

a bi poveišal frekvenco še do XP 2000 + ? Do koliko moram spravit frekvenco da bo imel tak "naziv" :)

Shark-357 ::

1.79 gh se mi zdi da je 2000+ drugace pa maš mal pranizek množilnik raj daj na 10 al pa 10.5 pa ene 170 al pa 180 fsb

delfinus ::

Da ti bo delovalo na kot AMD 2000+ moras imeti frekvenco 1666 oz 1667MHz. Da uporabljas FSB200 se mi zdi vredu, saj ti tako rami delujejo hitrejse, ce seveda poganjas in sync. Poskusi z mnozilnikom 8.5x 200 pa bos presegel se AMD 2000+ performanse.

Zakaj pa moras vedno tako restartat, ko overclockas pa sam bog ve. Nisem se zasledil tovrstnih siptomov, samo to ti lahko recem, da imas sreco, da lahko sploh overclockas in, da ti vrednosti ostanejo. Pac najdi stabilne nastavitve prebij se cez tisto restartanje in pozabi na bios. 8-)

lp, D.

DarwiN ::

Lux , za tvoje sumljive težave mora biti kriva osovna plošča (nisi omenil katero imaš). Predvidevam da nimaš plošče z nforce2 čipovjem?. V vsakem primeru pa z enim povprečnim zračnim hlajenjem ne smeš tvojmu procesorju dovajat 1.85V juica, saj te v tem primeru (če imaš omenjeno hlajenje) pri navijanju ustavlja temperatura...Približno 1.7 do 1.75V bo prek dovolj da bo tvoj procesor dosegel 10x200.
A mogoče veš kakšno jedro procesorja imaš?..palomino,tbreadA ali TbreaB?
Če imaš/bi imel TbreadB, nforce2 ploščo in povprečno zračno hlajenje dosežeš 200x11 brez problema.!
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Lux ::

Hmm, plošča je dobra.. EPOX8RDA+

Torej lahko znižam voltaže ?

Lux ::

Aja pa zdi se mi da so vsi XP1800+ palomino ? al se motim....

DarwiN ::

Voltažo moraš obvezno znižat ja. Sicer pa poglej temperaturo procesorja z SisoftSandru naprimer .
Plata je dobra ja, niso pa vsi XP1800palomini. . ,če se ti da vzemi procesor dol in poglej kaj piše na njem. Za TbreadB mora bit stepping JIUHB ,AIUHB in podobno, vglavnem da je zadnja črka B.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Tilen ::

V vsakem primeru pa z enim povprečnim zračnim hlajenjem ne smeš tvojmu procesorju dovajat 1.85V juica, saj te v tem primeru (če imaš omenjeno hlajenje) pri navijanju ustavlja temperatura...Približno 1.7 do 1.75V bo prek dovolj da bo tvoj procesor dosegel 10x200.



Vcore imam na 1.98 V pri 2410 in 1.88V pri 2310 hlajenje default... vec v podpisu.

Sicer pa če je PALOMINO itak rabi več soka!!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

DarwiN ::

Rexi, sem vesel zate da ti tako lepo dela....Dvomim pa ,da je veliko ljudi ki jim pri 2V zadostuje box cooler, sploh če ni sistem dobro prevetren.!
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Tilen ::

darwin to itak da je prevetreno :) saj drugace ne gre to je jasno :) temperaturo mam pa nekje 47 do 52. Prevetrena je pa z 3x 80mm revoltec cool mod :) aja pa se na PSU je en 120mm vent.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Lux ::

Hmm. Zanimam me ali ob nastavitvi visoke voltaže, procesor enostavno skuri? ali lahko opaziš iter narastek Temperature in potem se skuri ?

Tilen ::

sploh se ne skuri... nastavis shutdown temperature in je to to. pa ob prevlki voltazi pac ne dela kr se pregreje ne zato kr bi blo prevec voltaze. lahk mas ti 2.2V gor komot ce dovol dobro hladis.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Tbred-ov A in B (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Navijanje
168063531 (25954) GaS
»

Socket 462 (A) AMD Athlon 1800+

Oddelek: Navijanje
491834 (1338) tiborrr
»

Kwa je bolše: AMD 1700+ & 2500+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
534254 (3255) Mulh
»

max. FSB na 8RDA+ ?

Oddelek: Navijanje
351329 (803) DjTonic
»

Približni rezultat 3000+ Athlona (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1658855 (6580) Zoidberg

Več podobnih tem