» »

Kako rešiti ADSL + 2 računalnika

Kako rešiti ADSL + 2 računalnika

pkrzic ::

Naročil sem ADSL, imam pa dva računalnika za katera bi želel, da sta oba povezana na ADSL.
Kolikor sem do sedaj spoznal moram kupiti drug router, ki bo omogočal priklop več računalnikov. Zanima me, kaj od naslednjega se mi splača kupiti: router (firewall), switch ali hub (nižja cena). Trenutno razmišljam o tej napravici. Hvala za odgovore.

OmegaBlue ::

Če boš imel statični IP pride router v poštev, drugače pa kar switch ali hub pa je zadeva rešena.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Dead_Eye ::

Če misliš poganjat eMule ali overnet,... potem ti priporočam switch, ker routerji - vsaj ti cenejši - ne zdržijo toliko povezav in se zgubljajo. Pri teh cenah switchev mislim da se hub-a sploh ne splača kupovat.
The one and only

Klemenn ::

em

jz bom zdej dubu tretji računalnik, pa so mi rekl da še najbolj je met router

pa če mi kdo lahk sploh razloži kaj so to router, hub, switch itd...uporabljam velik P2P ...kaj bi vi priporočal? :\

Poldi112 ::

Preberi si kak clanek.
Vprasaj siol, koliko ljudi je pri tvojem paketu lahko istocasno povezanih. Ce ti stevilka zadostuje, kupi switch. Drugace router. Ce bos veliko uporabljal p2p ti zna router crkavat. Resitev je star racunalnik ali drag namenski router.

Zheegec ::

4 PCje imaš še lahko na switch pri SIOL ADSL.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Poldi112 ::

No, potem vsekakor switch.

Klemenn ::

zakaj je switch boljši kot router? :\

Groovy ::

jaz predlagam router.
Ko sem se odločal sem se odločil za router in sem sedaj zelo zadovoljen.
Slej ko prej si boš zaželel še statični IP, in takrat, če ne prej ga boš potreboval! :O
Sam imam prižgan cca 20/7 P2P prog (DC++ in torent) in nimam nobenih problemov! 8-)
Res je pa da ne vem kako se Mula obnese... Ampak mula itak sux. :D :P

Uglavnem jaz bi vzel ROUTER, če nočeš čez nekaj časa menjati... :8)
I am the captain of my soul

ali3n ::

100 krat prežvečeno - preberite članke: Ethernet,ADSL 1-2-3, Deljenje internetne povezave... ČLANKI
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Caligula ::

Pa da ti resimo se kako stvar za naprej.

Pol na racunalnike namesti progrem NETLIMITER, ki ti omogoca, da na PCju dolocas upload, download, pa oboje tudi za posamezne programe,.. skratka to bos rabil...

Poldi112 ::

zakaj je switch boljši kot router?

Zato ker v splosnem bolj stabilen. Tisto kar bi ti kupil bi bil router+switch v eni napravi. In bi znal poklekniti pod obremenitvami.

Glede clankov, sem vceraj malo gledal, katerega bi pripopal sem, pa se mi nobeden ni zdel ravno primeren. V enem recijo se je pisalo o stikalih in o usmerjevalnikih, ampak to bi cloveka se bolj zmedlo, ce ne ve da je usmerjevalnik router.

pkrzic ::

Sedaj me pa zanima še to: Ali se splača router kupiti le zato, ker ima že vgrajen firewall. Ne upoštevam dejstva, da zna router nagajati pri večjih obremenitvah, saj pri nas doma nismo taki internetni navdušenci, da bi bil ves čas polno obremenjen.
Hvala.

Mavrik ::

Že eMule ali katerikoli podoben program pognani na enem računalniku ti komot sesuje router. Samo za firewall se pa ne splača, saj se dobi ogromno softverskih.
The truth is rarely pure and never simple.

Klemenn ::

torej je najbolj switch?

in imam prek tega lahko ADSL na vseh compih in pa LAN med vsemi compi, pa stvar bostabilno delala?

katereag priporočate? :)

Poldi112 ::

Verjetno je vseeno. Jaz sem pred vec kot letom kupil Mercury, ki je bil takrat najcenejsi. In v enem letu ni bilo niti enkrat tezave.

Dead_Eye ::

jaz sem imel router in ti povem da je zdej boljše. Pač nastaviš reconnect in ni problemov - delajo pa mi 3 comp. hkrati...

Router se je velikokrat zgubil ali začel delati počasi za znoret.
The one and only


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1776550076 (907) d4vid
»

Switch ali router???

Oddelek: Omrežja in internet
333561 (2555) Ursus
»

Kateri router kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
262462 (1999) Nebomgabiksa
»

Ruter, ki je uporeben tudi za P2P in torrent

Oddelek: Kaj kupiti
413688 (2410) pujsek_
»

sesuvanje mreže (router)

Oddelek: Pomoč in nasveti
352814 (1799) motorist

Več podobnih tem