» »

Kateri router kupiti

Kateri router kupiti

Yossarian ::

Na enem računalniku že imam kabelski internet. Sedaj sem hčerki nabavil še en računalnik in bi rad oba povezal, da bi tudi ona imela dostop do interneta. Kateri router kupiti in kje je poceni? V poštev pridejo samo trgovine v Mariboru ali pa online.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

boštjan ::

ne rabiš rutera,če sta compa dovolj blizu oz. povej kolko narazen sta?
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Yossarian ::

Narazen sta kakšnih 9-10 m, vmes pa je ena stena.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

karantan ::

najbolsi router je racunalnik z dobrim operacijskim sistemom. no vrjetn kaksn cisco se vsen bols... al pa tut ne. te navadni routrji za po 10-20k so pa vsi za en ku..c :). ce mas kaksn star racunalnik si dj gor linux (recimo fedora core4 alpa ubuntu k sta bl easy) pa kksno scripto k ti po sharala povezavo npr. shorewall ali pa men osebno najlubsa rc.firewall (posic po googlu). slednja je res otrocje enostavna. aja pa ce bos naredu tko k sm ti reku bos meu tut firewall in to zelo dobrga. ce te stvar zanima povj pa ti razlozim mal bl podrobn kko naprj...
If you don't understand something, please read Help. If you still don't understand something, please read help again.

Lualah ::

daj K4r4nt4n spraseval je za router ne omenjaj compov kot router on hoce pac en router navaden in ne RAČUNALNIKA KOT ROUTER.

Vzami enega level-one rabljenega pa bo cisto cool. Za 5k jih dobis ze zelo dosti!

Sploh ni res za osnovno uporabo so ti routerji cisto zadovoljivi tako da ne pametuj K4r4nt4n!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lualah ()

budili ::

evo tukaj en na budget dlink 604 ze 2 leti brez problemov :)

gres na bolho, napredno iskanje, trgovine pod search vpises router in imas zadetke....

evo za mali denar nekaj takega

ali ce rabis tiskalnik tole tukaj

oz. karkoli podobnega
LP

PIK@LO ::

jap, tale ROUTER LEVEL ONE ADSL 4x Lan FBR-1412TX Print server imam jaz tudi. Je super. jaz imam 4 računalnike gor navešene in ne dela nobenih problemov. Je fina stvar. Le za kaksne igre bos mogel odpirati porte. Za povezavo več računalnikov je pa ful izi, nič lažjega.



Sašo

slovencl ::

Jesm mam level one fbr-1700tx pa sem ga sit, ker mi 2x na dan štekne :\

beerhunter ::

CANYON CN-BR1

V Mariboru pa tud online
-----
"Gee, I thought we'd be a lot higher at MECO!"
Steven Hawley after STS-41D's pad abort 4 seconds before liftoff

Wox ::

ne rabiš rutera, če sta compa dovolj blizu oz. povej kolko narazen sta?

Tole ne razumem glih. V čem je fora?

Sicer pa tkole. Za web, e-mail, irc ipd. so tile poceni routerji čist zadosti. Odpovejo pa pri p2p programih (eMule, Torrent ipd).
Commodore 64

Yossarian ::

Ja, kot sem že napisal, rabim brezžični router, ker je drugih kablov že dovolj. Potrebe? Ja, to za printer se mi že v zdi redu, na tistem drugem kompu pa se ne bo nič kaj dol vleklo (emula ipd. se bo samo na enem). Neke zahtevne igrice se tudi ne bodo igrale (vsaj še nekaj let ne). Toliko, da imam mir na enem računalniku. Ta mi je kar padel v oči: ROUTER LEVEL ONE ADSL 4x Lan FBR-1412TX Print
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

d3k0 ::

Switch je enak kakor router? a lahko prek njega gresta npr. 2 na net?
!.....Happy new 2005.....!

die_hart ::

Jst sm povezan prek sviča na katerem sta 2 računalnika, občasno še tretji. Sicer dela, vendar bi vseeno en dober ruter, ker se na obeh računalnikih vleče p2p. Tale level one je nesramno poceni sam a prenese tolko kot jaz hočem?
Baje pa da na svtchu ne morš meet več kot 4 računalnike, baje zaradi ip-ja. Ali se motim?

jurre ::

@d3k0
lahko gresta 2 na net ce imata vsak svoj IP. Recmo na siolu, pa se vsak poveze zase na net in ima drug IP (dinamicni ip). Ce imas pa staticni IP pa rabis ruter, ker switch ne zna dodeliti istega IPja za net vsem racunalnikom...

d3k0 ::

ja tud mene zanima to...sicer pa z routerjem slabse vlece? al kaksna je sploh razlike ce malo razlozite prosm!
!.....Happy new 2005.....!

d3k0 ::

glej ce bi jst mel dinamicnega se vsak dan spremeni moj ip neda?

pol lahko s sosedom prek switcha grema oba naenkrat na net? uporabljala pa boma sam en paket preko ene linije ADSL..ce me zastopis. Se povezava kaj deli, oz, sva lahko naenkrat gor?

lp
!.....Happy new 2005.....!

steev ::

Tudi sam imam LevelOne fbr-1412tx, pa mi uredu služi že leto in pol. Mam 3 kompe pa printer je gor prklučen. Skos se igrajo igrce, laufa eMule, BitTorent. Sesuje se res malkrat uske par mescev. Odkar ga mam, sem ga samo kšne 5 resetiru.
:|

budili ::

Ja, kot sem že napisal, rabim brezžični router, ker je drugih kablov že dovolj

? kje si to napisal ?:\

ce je tko pa asus wl-500g in usb2 kartico wl-160g

oboje imas online na bolhi

ruter je nekaksen pc v malem, nat...
switch je pa cist pasivna zadeva za razvejevanje mreze

pri kablu je potreben ruter, ker dobis samo en staticni ip, mac adreso omrezne kartice je pa potrebno prekopirati v ruter

pri adsl ni teh problemov (edino ce imas spet staticni ip)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: budili ()

Senzacionale ::

edenpač če iščeš brezžičnega si kupi ASUS wl500g. Dela brezhibno in tudi domet je zelo dober.
http://www.dostavahrane.si

d3k0 ::

kok pa stane? a gre 30m skoz 3 stene?
!.....Happy new 2005.....!

Yossarian ::

Budili, prav imaš, pomotoma mi je izpadlo. Torej imam pa kabelki internet (Triera).
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Nande ::

Poznavalci, je Asus WG-500G DELUXE res za 4 tisočake boljši od 'običajnega' WG-500G...?

Slowenc ::

Nende:
Deluxe verzija ima nastavljivo moč oddajanja oz ima večjo končno moč. To pomeni da boš imel na večji razdalji še vedno dovolj dobro povezavo.
Skiny gate.

karantan ::

Lualah a ves kva je router... no mal si preber na googlu k je ocitno d se ti ne sana najbol. in ne ne da se mi teb razlagat tle na forumu kaj je to ... ja za osnovno uporabo ce ne misls uporablat P2P programckov, k drgac ti bo dol padu (ce bos prevec obremenjeval router se ti prec resitera in to je zlo kmal ...). ce ze kupujte kupte zicnga (seprav NE kupt wireless)
If you don't understand something, please read Help. If you still don't understand something, please read help again.

bosstjann ::

not true

wl500g imat tudi nastavljivo moč itd delux naj bi podpiral fullduplex kar pa niti ne rabiš.

Yossarian ::

Ej, zdaj pa že operirate s takšnimi izrazi, da mi je malo manj jasno.

K4r4nt4n: če bi malo bolj podrobno prebral, me zanima samo brezžični ruter, ker že imam tako dovolj kablov po stanovanju.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Nebomgabiksa ::

Zlato pravilo je malo več denarja, ker nisem.... Ah, pa saj vsi vemo kako je to 0:)
Jaz imam sedan doma SMC-jev ruter in dela ko šus. Pred tem sem imel BenQ-ja, ki mi je povzročal kar nekaj preglavic in je končno (hvala bogu) umrl. Pred nakupom sem testiral Asus, ki je bil res zelo polen funkcij, a se mi je redno odklapljal. In ravno SMC ima zdaj luškane in poceni variante.

Tudi v službi imamo LinkSys-ov AP in kar nekaj različnih kartic. Tiste v rangu 10K SIT (LevelOne) in več delajo zelo lepo, tiste za par tisočakov pa "lovijo" signal...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potrebujem "dober" navaden router s kablom v rangu 20-23k

Oddelek: Kaj kupiti
163078 (2646) jan01
»

Katerega od teh 4 routerjev naj vzamem?

Oddelek: Kaj kupiti
303259 (2236) malinavc
»

Tezave z routerjem LevelONE FBR-1405TX

Oddelek: Omrežja in internet
233623 (3024) Caligula
»

kateri router, kiodpre 100% vse porte in je enostaven?

Oddelek: Omrežja in internet
141200 (1029) DominusSLO
»

Router mi štekne...

Oddelek: Omrežja in internet
121572 (1336) strle12

Več podobnih tem