» »

Dual proc Hyperthreading sistem na WinXP ... Ja ali Ne?

Dual proc Hyperthreading sistem na WinXP ... Ja ali Ne?

OrlyTM ::

Pozdravljeni ...

sestavljam si novo konfiguracijo sistema in me zanima slednje ...

a se mi splaca vzet dual hyperthreading sistem (torej 2 proca z hyperthreading tehnologijo) za uporabo na winxp (photoshop, coreldraw ipd... pa kaksen spil) ...

koliksno realno pohitritev sistema lahko pricakujem v primerjavi z enoprocesorsko masino?

kera plata je sploh trenutno aktualna za dvoproc P4 hyperthreading sistem ...

Denar ni problem, zanima me zmogljivost ...

tnx
lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Caligula ::

Lih ma brat neko tako serversko zival doma in jo sestavlja sam so Xeoni not. 2 po 2.6 giga.

Ga bom pol vprasu, ce te bo zanimal.

OrlyTM ::

no dj pliz .. :) ...

sicer mene serverske zmogljivosti ne zanimajo, moja bo desktop masina, workstation za graficno obdelavo (ne 3d) :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Caligula ::

Sam ne vem kako je tole, k se mi zdi da ma tist 2003 enterprise OS gor al kaj ze je.
Sam ga bom vseen vprasu tud nasploh k dobr pozna te zadeve.
Vem, da je to zdej res kokr ce ma 4 procesorje pa vs nasmejan je bil vceri ko se je mal igrau z zadevo sam je pa glasna k hidic, ka ma serversko kisto pa tiste ventilatorje za klavnice

:D

Zheegec ::

ČE se zanimaš za dual CPU sistem, potem imaš dve možnosti ki se splačata:
- Tyan plato in Opteron 24x
- ne kupovati dual CPU sistema

Odloči se med tema dvema, Xeon se pa NIKAKOR ne splača.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jetam ::

Plus se: zakaj bi za 2d graficne programe rabil tako zverino? Obdelujes vsak dan 300 dpi 12 x 6 m slike?
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

Mr.B ::

Preveri, z vkloplenim in izklopljenim HT-jem. To ti je najbolj enostaven test, dokler boš izvajal samo tisti program. Pri meni doma je računalnik, recimo pri konverziji filma, bolj odziven z vklopljenim HT-jem, je pa konverzija kar počasnejša, če pa izklopim HT, pa je hitreje, a odziva se bolj tako.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Caligula ::

OK,

brat pravi, da za zelo hude 3D zadeve se splaca kaka Asus plata z dvema procesorjema, ker ima tudi AGP 8krat podporo in pravi, da ma nek kolega za workstation z fire GL od ATIja in je zivalsko mocna zadeva.

To kar ma on zdaj doma je enemu zrihtal ZA CETRTINO CENE, ki bi jo placal pri JAE in je kao vs vesel tip. Pa vse ormalno na firmo z racunom.

Samo to kar ma doma je na hudobno stabilni Intel plati k ko jo zalaufas najprej akko minuto vse cekira,... pa pr Server 2003 te se zaslisuje ko da shut down, ce mas kaksen particular reason, da hoces shutdownat, ce gre za hardwersko napako... skratka ni od muh :D
Te Intelove se ne da nic navijat. To je narejeno za 100% stabilnost.

Skratka z dvema Xeonoma,.. jo je zrihtal za slabo cetrtino cene v JAE.

Za tisto kar sprasujes ti bi bila kaka Asusova plata pa XEONa bi bla overkill. Pa XPje bi moral met lepo patchane, da bi sploh pravilno prerazporejali delo med procesorji,..

Ce denar ni problem in uporabljas za 3D bi to bila smiselna nalozba, sploh ce poganjas vec aplikacij. Sicer pa pocakaj se malo, ker ma itak namen malo kasneje primerjat s PC MARKOM svojo masino (Asus P4C800.. z 2.8 Ghz (800Mhz) masino.

Skratka za 2D nisem preprican. Bom povedal kako je kaj s PC MARKOM.

Caligula ::

PC MARK 2002 ne zna stestirat tega CPUja oz testira ga ze normalno ampak na koncu da NA kot not available. Se pravi dvoprocesorski sistem na Intel plati je zanj prevec. Vprasanje ce tiste vmesne teste pravilno kaze ampak...

Pa smo pol od oka primerjali do 6ega(brez 6ega) testa v PC MARKU, ki naj bi CPU najbolj testirali..

Desktop Pentium 2.8 navit na 3.15 pri FSB 225 (se pravi memory bus je 900 Mhz(timingi 2.5,4,4,8) je ravno zacel delat 5 test, ko ga je ta serverska zadeva koncala.

Treba je se vzet v zakup, da ima ta serverska zadeva 266 Mhz RAM ,ker je pac ECC sorte in se to pozna, ker so prvi testi za CPU v PC MARKU tudi stiskanje podatkov JPEG,.. kjer ma RAM kar veliko vlogo. Vsaj ce ni to kako reseno v tem testu kar lahko pove kdo, ki ga bolj pozna.

Skratka bi se poznalo na hitrosti zelo fajn, ce bi mel na kaki plati, ki ma dober RAM gor-neserverska plata.

Dva Northwooda bi se poznala samo moras vedet, da pac nebi bla enkrat hitrejsa po, zadeva kakor, ce bi mel en tak procesor.
Verjetno kakiih 50% hitrje. Odvisno v cem. Kje je lahko tudi vec kje pa manj. Ce stvari zahtevajo RAM je pol to bolj odvisno od RAMa kot samo procesorja,...

Pa tudi ta plata je kot Intelova serverska namenjena predvsem stabilnosti in ne hitrosti. Drugace pa se seveda dvoprocesorski hiperthreading sploh pozna, ko laufa se vec aplikacij hkrati. Navsezadnje so to 4je procesorji. Ce pa to rabis je pa drugo vprasanje.

Ce denar ni problem se verjetno splaca kaka asusova dvoprocesorska zadeva, hud RAM in dva northwooda 2.8 npr.
Pa ce se da to pol se malo navijat pa je ze bolno hudo vse skupaj lahko.

Samo ne vem tocno kera je tista Asus plata, ki ma dvoproceskorsko zasnovo. Saj je v osnovi tudi kao serverska ampak iz drugacnega testa kot te Intelove. Bi se blo pa treba pozanimat, ce tudi uporablja lahko samo ECC (error checking... ) RAM, ker je drag pa pocasnejsi. Stabilen ampak pac ni misljen za hitrost.

Skratka ce se da tja notri normalen RAM tlacit je pol zivalsko hitro lahko tisto.

Mimogrede, brata sem vprasal zakaj se nic ne igra s timingi pri RAMu pa pravi da ni potrebe.
Dajte malo povedat tisti, ki mate Asus P4C800 Deluxe in Samsung 400DDR kake timinge mate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

OrlyTM ::

Skratka ... prisel do zakljucka, da za to kar jaz rabim, se mi dualproc ne splaca ...

en P4 3,066 bo padu pa ostala periferija zraun pa bo ...

tnx za help fantje ...

aja ... kaj pa RAM ... a je kej pomembno ker je ... firma, hitrosti? Ker je zej nekje best performance with intel hyperthreading?

tnx

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

OrlyTM ::

no to smo nekak resl zdele ... dvoproc je bolj brezveze kot ne ... ceprav me se vseeno mika, glede na to, da 2x2,8ghz proc dobim skor za ceno 1x3,2ghz ....

hmmmm ... klinc pa tole kupovanje, zmer je tok stvari, da se je tezko odlocit :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Caligula ::

Bi rad res en dober nasvet pol?

Vzami enega 2.8, ki se z 2 minutnim postankom v Biosu spremeni v 3.2 in mas mir.
Prisparas precej pa raje pelji punco na fajn vikend ali pa kolege na dobro dozo alkohola parkrat.

3.2 ni vreden svojega denarja.
Ni spet narobe, ce pomislis tudi na kakega AMDja z 64 biti.
Da ti se malo zagrenimo vse skupaj in ti damo spet kaj za mislit.

Poglej v strojni opremi zgoraj mnenja,.. od AMDju z 64 biti.

Da ne bos slucajno rekel, da smo ti kaj olajsali >:D

OrlyTM ::

Se neki se mi je ustavl ... ker nism lih na tekocem z tem hardvareom ....

kake so razlike med temi karticami in kera bi bla nekje best buy:

ATI RADEON 9600 128 MB DDR TV OUT 26.836 SIT
ATI RADEON 9600 256 MB DDR TV OUT 29.469 SIT
ATI RADEON 9600 XT 256 MB DDR TV OUT 48.028 SIT
ATI RADEON 9800 SE 128 MB DDR TV OUT 40.379 SIT


tnx
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Caligula ::

Nobena od teh.

V avstriji dobis za 44k bre davka Radeon Sapphire 9800 PRO ali pa das tukaj zanjo svercerju 54.000 SIT in odpihne vse kar si nastel.
Ne mors met tako dobrega racunalnika pol pa krs od graficne notri :D

OrlyTM ::

hehe ... bastard ;) ...

poznam AMD in poznam 64ko ampak me AMD ne zanima spljoh ... glede na to, da bo masina pretezno workstation in ne gamestation, bom su kr na Intla ... zele mam Athlona XP1600 in mi sicer dela OK ampak sm mu pa cel kup sranja z temi AMDji ko sm se masine sestavlal ... sj vem, mogoc moja muha ampak vseen ... Intel it iz :) ...

za grafiko pa ... hja, v avstrijo nem hodu k bom vse skup tukej narocu k bom prek firme kupoval, torej ... kok je pa taista pri nas?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Poldi112 ::

Glede na to da bos uporabljal Photoshop je lahko dvoprocesorska masina dober nakup. Ampak samo, ce obdelujes slike, kjer bi enoprocesorski zmanjkalo sape.
Glede AMD-ja, ce hoces placat davek na predsodke je to tvoja zadeva. Sicer mislim da je za Photoshop Intel rahlo boljsi, a glede na ceno je AMD za isti denar vseeno hitrejsi.

boštjan ::

9800pro dobiš v mlacomu za 72k ali pa 80k ali pa za piškavih 62k

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

DjTonic ::

Med najboljšimi platami za Dual Xeon CPU-je je Asus PC-DL, s Canterwood i875 čipovji. Evo poglej si par slikic :).




















Orly upam, da bo dovolj :D.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

kajzer ::

Poglej TEST. Js bi se kr za Opterončka odloču.

OrlyTM ::

Fantje, hvala za pomoc ...

prblizno sm se ze odlocu:

1x P4 2.8GHZ HT
2x 512MB RAM
Intel D875PBZ Bonanza oz. Asus P4c800-E deluxe (se se nism cist odlocu kero, morm se mal reviewov prebrat ...)
2x Western Digital 36 GB SATA 10000 RPM v raid 0 stripping array
1x ATI Radeon 9600XT

in periferijo :)

tnx se enkrat ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

DjTonic ::

P4C800-E deluxe je pravi nakup. Seveda, če boš tu in tam kaj navil :).

Caligula ::

Resno. Ne Intel plate nabavljat. Asus je boljsa zadeva. Intel je fajn sam za kake serverje pa se to tanajbolj hude verzije.

Pa lahko si nabavis se kak malo vecji disk za hranjenje podatkov k tistadva palcka sta mogoce hitra samo sta pa palcka.
Za graficno si pa slisal. Radeon PRO. Pri Enaa je v akciji. Mene pa pri tej ceni spet trga, da ni se raje dogovarjal s trgovci, da zrihtajo za ta denar raje 9800 SE AIW, ki bi se zagotovo modal.

Pa razmisli se malo o Opteronu, da odlocitev ne bo prelahka >:D
To 64 bitno zadevo zdaj po Athlonu Intel kopira oz bo kar AMDjevo tehnologijo uporabil in mogoce bos ravno zamudil preloomni moment, ko bo AMD boljsa izbira neglede na to koliko si pripravljen dati.

Skratka se malo razmisljaj >:D

OrlyTM ::

Mah ... AMDja ne maram vec ... predsodek pac, sm mel prevec problemov z njimi ko sm se kiste sestavljal ...

Pa lahko si nabavis se kak malo vecji disk za hranjenje podatkov k tistadva palcka sta mogoce hitra samo sta pa palcka.


itq! :) mam zraven se 1x120gb 1x80gb in 1x40gb za storage room ... raptorcka bosta sam za sistem :)

Grafika bo pa tut 9600XT dobra, nism hardcore gejmer in bo cist dost :) PROja pa moj diler nima oz. pravi, da je nedobavljiv .. zakaj, pojma nimam ... bom se mal vprasal tamkaj, ampak kompliciral nam prevec, sj pravim, nisem hardcore gamer ... vazno, da mi bo NFS in CMR delov tko kot se zagre :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Caligula ::

Dilerju rec,da v petek v Pelugi v Grazu dobiko Sapphirje 9800 PRO in da je papak ce ti ne more zrihtat.
Premal je razlike v ecni v praksi se pa za tok hud sistem spodobi da mas nekako vse na nivoju.

Tisto o AMDjih pa razumem. Jih brat tud ne mara iz podobnih razlogov kot ti.

Meni moj Athlon 2400 dobro sluzi sem mel pša namen iti kasneje na Intela a bom mogoce le ostal na AMDju, ce bo tale 64bitnik v praksi kaj fajn.

Zheegec ::

Samo btw - današnji Athloni XP spljoh niso nič takšnega kot stari Thunderbirdi ki so AMD spravili na slab glas (pregrevanje bla bla), Athlon64 ter Opteron pa spljoh ne.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr_M ::

ALIEN3001: skoda razlagat. tko je tko kot da bi hotu najvecjemu zahojencu iz globokih rovt prodat ksn drug avto, kot je vw golf.:\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

para! ::

Hehehe, DRM, ta z golfom je kr smešna...

:D
Death before dishonor!

billy ::

Khm..

Bom še dodal mojih pet centov k tej zadevi.

- ram bi jaz dal vsaj 2G. 4x512 DDR400

- samo raid0 se izogni rajši, ali pa preidi na raid 1+0. Dotična P4C800 deluxe ima že vzgrajen sata kontroler za 1+0 tako da s tem ne bo stroškov. Diske edino rabiš 4. Ampak če ni denar ovira je varnost podatkov na prvem mestu, a ne?


Plata pa absolutno ASUS, intel je samo za serverje gut.

Mogoče se še lahko ozres za kakšnimi 2-2-2 rami. So za približno 20% hitrejši od vseh ostalih. So pa okoli 2x dražji. Ampak pri kakšni grafiki bi lahko dkaj hitro prišli do izraza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bo 300W napajalc dovolj za...

Oddelek: Strojna oprema
372122 (1215) laaz
»

Intel vs AMD konfiguracija (sem iskal!)

Oddelek: Kaj kupiti
112094 (1609) OrlyTM
»

Opteroni na 90 nm

Oddelek: Novice / Procesorji
151678 (1678) NoOrdinary
»

Flashanje FX5900 v FX5950 U (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
655562 (4196) [_MW_]
»

AMD XP 2000+ proti Pentium 4 2.2 GHz (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
604358 (3465) G4nj4 5m0k3r

Več podobnih tem