» »

Intel vs AMD konfiguracija (sem iskal!)

Intel vs AMD konfiguracija (sem iskal!)

niquid ::

Kupujem comp in (kot vsakemu) se mi gre za čim boljši performance. Uporabljal bi ga za avdio programe (glasbena produkcija). Sem pa finančno precej omejen! Pa ne bi overclockal.
Nagledano imam naslednje:

AMD konfiguracija:
- Procesor: AMD Athlon 64 4200+ X2 Dual-Core Box
- Matična plošča: Asus M2N-E

INTEL konfiguracija:
- Procesor: Intel Core2 Duo E6300 1.86GHz
- Matična plošča: Asus P5B ali GigaByte 965P-DS3 (prosim za nasvet, vem da imata obe enake chipsete ampak ena je zagotovo boljša)

skupno
- Ram: (nimam pojma in bi prosil za nasvet) imel bi 1gb, drugi 1gb bi dokupil kasneje, izkoristil bi dual channel (je možno imeti 4x512 in kotistiti dual channel?)je ime res tako pomembno? slišal sem, da je fajn imet delitelj FSB-ja al nekaj takega..ali lahko imaš 800Mhz čeprav je FSB 1066Mhz ali sploh ne vem o čem blebetam?:8)
- Grafika: čim cenejša ker igerc ne igram, pasivno hlajena. (nvidia ali ati?)
- HDD: WD 320GB, 7200rpm, 16MB, SATAII ali Seagate 320GB, 7200rpm, 16MB, NCQ, SATAII
- Napajalnik: Power LC6550G 550W 20/24 pin 140 mm
- Ohišje: Chieftec LBX-01B-B-B

AMD konfiguracija je 10k cenejša zaradi matične. Sem pa vsekakor pripravljen žrtvovat teh 10k za boljši performance. Pa še to, se splača 10k vložit v bolši procesor ali boljšo matično? Če za procesor, bi vzel E6400 in matično z 945P chipsetom.

hvala!

KandazaR ::

Vzemi intel konfiguracijo. Obe navedeni plati zanj sta dobri. Grafo pa vzem kako 7300GS (npr. leadtekovo).
Če ima plata štiri slote za rame imaš lahko tudi 4*512 MB.

Volk| ::

Ne obremenjuj se s procesorjem. Glede na to da ne igras igric, ti zmore vsaki to delo, kaj se ga boš lotil. ze AMD 3.0 je vec kot zadosti. Predlagam pa da ne šparaš pri matični. Čim hitrejša vodila...te ti bo računalnik dobro delal! Glede grafe si se dobro odločil l če ne špilaš igric. Brezveze pol dnar stran metat.
Mogoče še kaki cooler, ki ti bo sistem naredil bolj tih(več udobja).
Dovolj pa ti bo 1Gb ram-a. (do Viste).
predlagam da pogledaš kako kaj dela tvoj proc na zdajšnji konfiguraciji(pa porabo rama). Boš videl da mam prav kaj pišem.
Lp

niquid ::

Ne obremenjuj se s procesorjem. Glede na to da ne igras igric, ti zmore vsaki to delo, kaj se ga boš lotil. ze AMD 3.0 je vec kot zadosti. Predlagam pa da ne šparaš pri matični. Čim hitrejša vodila...te ti bo računalnik dobro delal! Glede grafe si se dobro odločil l če ne špilaš igric. Brezveze pol dnar stran metat.

Ne strinjam se popolnoma. Res je da je takšno delo manj "požrešno" kot kakšna igerca, ampak ne kaj dosti manj. Recimo v programu ti hkrati igra 8 audio trackov in na vsakem od njih je 3 do 6+ pluginov. Pri takšnih projektih je procesor kar precej obremenjen. Bom upošteval tvoj nasvet glede matične! Hvala.:) Pa bognedaj da na mojem računalniku odprem tak projekt ker ga sploh ne morem playat. :D
Kaj pa moje vprašanje glede ram-ov?

Pa ta matična? MSI P965 NEO F (pri e-misiji za 30k)
http://www.hardwarezone.com.au/reviews/...

Ali pa "Intel DQ965GFEKR
http://www.intel.com/design/motherbd/gf...
(integrirana grafika!) za 30k pri funtechu. Edino kar ne vem je ali je ta Q965 chipset boljši ali slabši kot P965.

tnx!

onepack ::

Ziv!
Ce kupujes plato za okol 30k! pol definitivno ni bolse od Biostarja ( Biostar TForce 965PT) vsaj po testih sledec!!!! Navijajo se glih tak dobro kot kaksna asus...res pa je da nima vseh bonbonckov!!!...ce pride ven kaka delux pol bo to to!!
Za ram pa itak Goodram...ce ga dobis in to 2x1G al pa vsej 1x1G pa pol dokupis!! Za tvoje projekte bo ram delal kar pomembno vlogo (vkljucno z plato)...V Funtechu dobis vse nasteto!!
Pa LP!!

OrlyTM ::

jst tut ubavlam nov komp ...

kolebam med tema dvema platama:
- INTEL LEMONT DP965LTCK - chipset Intel P965 - podnožje LGA 775 --> 30k+
- INTEL BAD AXE D975XBXLKR - chipset Intel 975x - podnožje LGA 775 --> 55k+

kolkr jst vem, se 6300 proc dobro navija na obeh ... s cim mi drazja upravici razliko v ceni?

hvala,
lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

asus ::

jaz osebno se odločil za asus kombinacijo recimo cenejša p5b vanilla( cca 35k) ali p5b-deluxe(cca 43k).Sem mnenja da so intel pate predrage za to kar nudijo.Kar se tiče pa cenovnih razlik pri dražjih platah istega proizvajalca ,je to da se dražje bolje navijajo ,ker imajo ponavadi boljše oz višje nastavitve voltaž,timingov itd v biosu.Pa še kaj bi se našlo .Drugače pa pri teh dveh ki si jih ti navedel je tudi razlika v chipsetu,ena je 975x ena pa p965.Pa p965 naj bi se bolje navijala oz.dosegala višji fsb kot 975x,je pa res da rabiš kvalitetnejše rame napram 975x,ker p965 ne podpira nižjega delitelja ramov kot je 1:1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

OrlyTM ::

dobr no ... hehe ... saj to mi je jasno, kaj je tehnicno razlika ... mene bolj zanima, kaj to pomeni v praksi ;) ...
predobr vem, da marsikdaj drazje ni nujno tudi boljse oz. zares toliko boljse kot vec stane :)

Sem pa fan Intel plat, ker preprosto DELAJO! Tko da Intel for me :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

asus ::

gor poglej sem popravil post in mislim da je zadosti razloženo

OrlyTM ::

se pravi, ce kupim tole plato:

INTEL LEMONT DP965LTCK - chipset Intel P965 - podnožje LGA 775
in procesor:
INTEL CORE 2 DUO E6300, 1.866 GHz 2 MB, 1066MHz, LGA 775

ga bom lahk navil al ne? Ne gre se mi za neko extremno overclockanje, sam kar sm do da nes prebral, se bojda ti procesorji precej brez problemov navijajo na 2,5 in vec ghz?

A rabim se kak poseben cooler, al bo slo z stock? Ce ja ... katerga priporocate?

tnx
lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

OrlyTM ::

nc ... jutri grem v nakupe ... za vecino stvari sm se ze odlocu, za plato se kolebam, vendar najbrz bo padla: INTEL BAD AXE D975XBXLKR - chipset Intel 975x - podnožje LGA 775, za to sm zihr, da se navija ... razn, ce mi kdo ve povedat, da gre tut ona z 965 chipsetom tja do 2,8+ghz z zgornjim procesorjem ...

napajalnik mi pa se ni cist jasen ... ne vem, ce bo 500w enermax dost, za 3 diske, 7900gt, 2gb rama, pa navit proc ... pa za kuler se nism cist na jasnem ... ce bo slo z stock, bi mi blo cist kul ... ce pa ne, pa pac ne ... ve kdo to zihr povedat? Luni prav, da mu je su ta proc na 2,9 s stock kulerjem in badaxe plato ... men je to vrh glave ... kaj mente?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

OrlyTM ::

a mi lahk en pove, ce LEMONT plata sploh podpira navijanje v biosu al ne? Sm mal googlov, pa ne najdem nix ... alternativo mam se tole Gigabyte GA-965P-S3-RH - chipset Intel P965 - podnožje LGA 775 ... rami bojo pa teli ...

pliz, cimprej, ker morm to narocit dons ... zaenkrat mam zmenjeno za BADAXE ... sam bi mi blo cist vsec 20k prsparat, ce bo slo navijat tut z cenejso ... preferiram INTEL.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel ali tajvanska matična za C2D

Oddelek: Kaj kupiti
111177 (850) Highlander
»

E4300 BOX + Intel matična plošča DP965LTCK

Oddelek: Kaj kupiti
101240 (1138) jan01
»

Namizni računalnik??

Oddelek: Kaj kupiti
171851 (1586) Tugo
»

Matična Plošča (Core 2 Duo)

Oddelek: Strojna oprema
191487 (1152) micky84
»

Prosim za komentarje.

Oddelek: Kaj kupiti
111072 (942) BendeR

Več podobnih tem