» »

ATI Radeon 9600 PRO 128Mb

ATI Radeon 9600 PRO 128Mb

«
1
2

Dejancek ::

Ok, stvar gre takole..

V soboto kupim Omenjeno grafično kartico pri Comtron-u u City parku. Imel sem pač srečo ali pa je bilo samo naključje sem jim u trgovini rešil en problem nakar mi je ta oseba kateri sem rešil problem ponudila popust za to grafično celih 6k sit... :D

Grafično sem kupil, z veseljem pricapljam domov in hitro odpirat kišto ter jo ustavit noter. :D

1. stvar :
Naložim drviverje original na CD-ju in poženem 3DMark2001 in waw rezultat 8k pik in nekej :'(
Ok takoj se mi je zazdelo da je to nekam malo glede na to omenjeno grafično in grem poiskat kake driverje na net in dobim ATI CATALYST 4.4 in jih naložim...
Poženem še enkrat 3DMark2001 in rezultat za cca. 300 pik večji ;(
V 3Dmark03 pa dosežem samo 2800 pik .... ;(

Resno se začnem spraševat kaj je tukaj sedaj narobe, saj ta grafična bi mogla dat vn vsaj 12k pik, navita pa 14k pik ....:|

1. pomislek : KO greš u Display properties/seting/advanced/SMARTGART
imaš možnost izbirat AGP Settings in več kot 4x ne morem dat, će dam 8x noče sprejet po rebotanju kompa pa tud vse neki mrza potem u kompu :/
Trenutno je OFF, ker mi noče sprejet niti 4x

2. pomislek :V biosu imam naštiman AGX 8x tako da iz tukaj problema ne bi smelo bit... Ampak mislim da bi lahko mi kaj AGP vodilo se zjebal ali pač ?!?

Komp pa imam takile :
ASUS A7V8X-X KT400 +SB+LAN
AMD Athlon 2500+ (original) Sedaj rahlo navit na 11.5 x 185 = 2035 Mhz
Ram 512 MB DDR400
WinXP - brez SP1, ker ne morem naložit zarad pirastva kao :))
Grafična pa je podjetja GameCube




Ok sedaj se pa resno sprašujem kaj bi lahko bilo narobe, ker to je res en PODN od rezultata,....

Će bi kdo karkoli vedel ali lahko pomagal je zelo zaželjen
P.S.: Kartico mam možnost vrnit 30. aprila

Hvala vsem, pa LP

ru7 ::

Nism 100% sam mislim, da majo te Gamecube neki znižane frekvence. Res je neki mal pik
Poskusi kake omega driverje pa naloži si Rivatuner in forsiraj 8x AGP. 3DMark2k1 je dosti odvisen od frekvene (FSB) in nasploh od proca, tko da dobiva folk z 9800Pro okol 10k pik. Mal se bo treba poigrat :D

PrimozR ::

Na škatli piše da je 256Mb

killah bee ::

Narobe je to da tvoja grafična ni una tapavi PRO,in ti delajo rami počasneje kot na pro,ker je ta firma grafičnih leva in zavaja kupce z oznakami PRO in XT,
poglej malo po forumu sem že pisal o tej firmi Ge Cube(kot rečeno če ni poleg oznake
XT in PRO še EXTREME!!!!!)pol si kupil mačka v žaklju:D )
Zakaj te pa ni prodajalec opozoril na to pa njega vpraši,samo sem prepričan da tega kar sem ti napisal NE VE!!!

Malo poGOOGLI za to firmo pa boš videl da se nisem zmotil lol>:D ,

če še ni minil 8 dni od nakupa hitro v štacuno in pomojem bi lahko zahteval denar nazaj ker
ti si pač kupil neko zadevo ki je povsod označena tako kot je in je po specifikacijah dejansko tako kar tvoja ni in te ni nihče opozoril na to...., pač povej da to ni to kar prodajajo in se bi lahko malo informirali kaj res prodajajo in kupca tudi seznanili z tem???


kot sem videl na sliki maš še tastare rame gor ki ti delajo mislim da na 200MHz(400DDR)
PRO pa na 300(600DDR)

tko da to ni to kar si pričakoval8-O

Zgodovina sprememb…

Dejancek ::

P|P|

Res je da piše da je 256MB, saj najprej sem njo uzel in ko sem delal teste me je primilo slabo ..
Nato takoj u ponedeljek grem menjat za 128Mb, ker je malčke hitrejša in evo ga hudiča sedaj isti K ;(( ;(( ;((

killah bee ::

Tvoja grafa je navaden 9600 z malo navitim jedrom GPU na pro frevence,poglej malo referenčni dizajn 9600PRO karte in tvojo karto

Zgodovina sprememb…

Dejancek ::

Kilah babe :

Sej mislim tud jaz da to ni sploh grafična ta kot bi mogla bit, saj če dobro pogledaš na sliko od nje poglej desni kot zgorej piše R9600/XT Rev1.3

Poglej sedaj na sredino gračine, pa je ugravirano napis PRO ....

Ko si pa napisal da rami delajo na 200 Mhz ti skoraj pritrdim, ker ko naložim RadLocker za navijanje kartice mi pokaže Memory clock da je default nastavljen na 189 Mhz in Engine clock pa 398Mhz

A bi se ti lahko malo bolj podrobno pozanimal če so te rami res samo 200 Mhz, če rabiš bolj detaljno sliko od grafe povej, pa jo slikam in ti dam link...
Najverjetnejo bom kartico vrnil, sam cena me je primamila ker za njo sem dal samo 23k sit, z extra popustom....

Očitno je, če ne bo drugo pomoči da bom šel u JAE in kupil to kartico GV-R96P128D ATI RADEON 9600 PRO 128MB DDR, čepraw me bo stala 15k več ....

Mnenja zaželjena ....
Lp

killah bee ::

Ta grafična ima rame gor 5ns kar poglej (neki tazga tcs5:\ )sem prepričan in so deklarirani da delujejo pri200MHz(400DDR) in ti ne bojo šli nikamor za navijat,
poglej ta grafa ima gpu od pro-ja samo rami so pa gor en k.>:D drugače pa ima dizajn od navadne 9600np ,rame ma pa PRO varjanta kvadratne in ne pravokotne in so ponavadi 3.3ns ali celo 2.8ns ki so deklarirani za mnogo višje frekvence kot tvoji.

tako da če ti bo možno pejt v jae in tam kupi to kartico in ti bo že na pogled zgledala full
drgač pa če boš meu srečo se ti bo dobr navijala.

P.S. KILLAH BEE ne pa babe:D :D :D

ru7 ::

Priporočam, da si kupiš kako 4200, ker "poščije" večalimanj 9600 (DX9 podpora gor ali dol), pa še cenej bo.

killah bee ::

Bi se tud s tem strinjal kar je rekel ru7,

če pa še malo dodaš pa si kupiš 9800np al pa 9800pro ki ga lahko dobiš že zelo poceni,če malo pobrskaš po forumu ali pa pod malimi oglasi,tko da še malo dodaš in imaš kartico,
ki ji ti4200 ne seže do gležnjev8-O ,ok mogoče do pasu lol:D

OK samo 9600pro ni nič počasnejši kot ti4200 je pa razlika v ceni:\

je za premislit:\

Zgodovina sprememb…

Dejancek ::

:quote:
P.S. KILLAH BEE ne pa babe

Hehehehe, tiskarski škrat, ampak vseen se lepš sliši babe ;)


No dej mi povej če si 100% sure, da ko jutri ko grem u Comtron da ne bom izpadu budala kar jim bom reku kar si ti reku ....

killah bee ::

100%x100>:D

To kar sem ti povedu je vse res,in če je vredu prodajalec bo že vedu o čem govoriš,

sem zamenu v pol leta ene 5 graf in vmes je bla tud GeCube 9600np in je bila ista kot tvoja,

glede te firme pa sem si dosti tudi prebral v raznih opisih tako da sem 100% ,

pol jih pa še vpraši kako to da ne vejo tega kar zdaj ti veš in to prodajajo?:D


pomoje bi lahko zahteval keš nazaj ,vsaj po zakonu in o varstvu potrošnika:

ker ta kartica ne ustreza temu za kar je namenjena in ima tak ime,in če to pol ni to
in te nihče ni od prodajalcev obvestil o tem lahko zahtevaš denar nazaj,

samo lepa beseda lepo mesto najde,če pa ne zaleže pa urad za varstvo potrošnikov:D

Zgodovina sprememb…

Dejancek ::

Tnx A LOT man

Poročam jutri o mojih podvigih in upam da ne vojni :D

KraP ::

Kolega je kupil isto grafo v Comtronu ampak njemu ni slo niti drugih driverov instalirat sploh ni hotla delat z drugimi kot samo iz cd-ja rezultat je bil isti 8-9k v 01
je sel tja povedal zgodbo in so mu vrnili denar.

LP KraP

killah bee ::

Kaki vojni man

lepa beseda je vedno lepo mesto najdla,

konckoncev ma pa tudi kupec eno pravico,A NE:D

pa NP

poroči

Zgodovina sprememb…

Sami ::

OK samo 9600pro ni nič počasnejši kot ti4200 je pa razlika v ceni

R9600pro ima veliko manj surove moči, kot GF4 Ti 4200-8X 128MB in pa videl sem že teste DX9 v katerih je GF4 Ti 42008-) prehitela R9600XT:8) , npr. v gun metal...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

js ::

Tudi sam sem to kartico iz Comtrona vrnil. Denar so mi dali nazaj brez zapletov. Je pa res, da ne vejo, kaj prodajajo. Jaz sem jih namreč vprašal, kakšne so frekvence. Seveda niso ble take, kot je reku prodajalc.

kuglvinkl ::

pa videl sem že teste DX9 v katerih je GF4 Ti 4200 prehitela R9600XT , npr. v gun metal...


Come on... Morda je bila hitrejša, ampak ni uporabljala PS2.0.
Your focus determines your reallity

Sami ::

kuglvinkl: resno, par testov imam še na compu, lahko ti jih pošljem na mail...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

kuglvinkl ::

Lej to je neki takega, kot bi trdil, da je GeF 4 MX sposoben laufat Nature test v 3DM2k1. Štekaš?
Your focus determines your reallity

Sami ::

Sej je ql, štekam.
Samo ni mi jasno, zakaj je potem GF4 Ti 4200 hitrejša?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

kuglvinkl ::

Ni hitrejša, ker ne more bit hitrejša, ker ne zna delat z PS2.0. Če je pa v testu hitrejša, pa ne uporablja DX9 nabora, ampka samo DX8.
Your focus determines your reallity

tx-z ::

Dejancek, to maš po vsej verjetnosti tako kt jst, torej navadn r9600 ..k si dubu prbližn isto točk kt jst na taki grafični k sm jo mel navito na 400/400.....
tx-z

Mavrik ::

On ma Lite verzijo verjetno (torej tista ki je 400/400). Zato ker jaz na mojem dobim 10k točk, pa mam ja nizki FSB.
The truth is rarely pure and never simple.

Dejancek ::

Fantje tnx vsem, saj pravim jutri veselo odpeketam u Comtrona pa jim človeško postavim en par uprašanj, katerih odgovora ne bodo vedeli in potem jih zaključim z lepo kajlo in denar takoj nazaj pa odhitet u JAE u Črnuče ...

Ok prašanje iz koneksta topica: Namreš odpeljal se bom z BUS-om št.6 in mi ve kdo povedat kje naj izstopim pa kako prit do JAE, ker namreš grem prvič .....
TNX

royal ::

Ja,v katerih trgovinah pa pol dobis pravega radeona 9600pro..lp

Scorpia ::

Men se zdi da dobim ful mal pik na 3d mark 2001 okrog 8500. Igre mi pa ful dober delajo. Mam pa P4 2 ghz, geforce fx 5600, win xp , 2x 256 ddr

Sam pa sumim na rame ker mi en dela na 266 mhz, ddr, drug pa kr na 166 čeprov na njemu piše 266 mhz.
Ko bom mel denar bom kupil bolše ;((

jest10 ::

Rami ti ne morejo delati na različnih frekvencah!
In ta rezultat je mislim da kar ok za tvojo grafično. žau ni ravno najhitrejša- nekaj takega kot navaden r9600

killah bee ::

V Comtronu ga ne dobiš-pravega 9600pro niti XT

Drgače pa skor povsod prodajajo tisto tapravo robo

royal ::

Kako je pa s to kartico iz jae--GV-R9500 ATI RADEON 9500 64MB DDR
ma 275mhz-540rama..kaj mislite..lp

killah bee ::

Če je ugodna,kr:D
Abit NF7,T-bred1700+@2400+(10x200),512MB,hercules 9800@9800pro 385/695

Zgodovina sprememb…

Soulja ::

Jst sm tega 9500 za drug comp ubodu že neki cajta nazaj za 25000 sitov ,pa sm jo softmodu pa še neki naviu pa dela vse ok- colin 4 dela 1024x768 2xAA pa vse na high tko ,da sm kr zadovoln. Sam ma pa ventilator kr glasn.

royal ::

Kaksne izkusnje pa imate s Gainward GF FX 5600XT 128MB DDR iz comtrona ma pa:

Processor nVIDIA GeFORCE FX 5600 Ultra
Enginne Clock 450 + MHz


Memory Width 128 bit
Bandwidth 14.4 GB/sec
RAMDAC 400 MHz

ali je to samo zavajanje kupcev..lp:\ :\

jest10 ::

5600XT - nekaj vmes med 9600SE in 9600
se pravi drek

OZZY ::

royal: jaz bom verjetno mel na razpolago do konca tedna eno 9500@9500pro 64 MB za okol 27 jurjev.

Tko da .. glej oglase :D
Go with the flow.

Soulja ::

Kake maš če se v jae novo dobi že za man ,na ceniku piše 27 sam ti jo tm še za manj prodajo.

Dejancek ::

killah bee:

No da ti poročam, kako je blo danes :D :

Pridem zjutraj tja u Comtron pa itak vsi WOhohoHo, da to ni mogočejok i sploh...
Jim začnem malček vprašanja postavljat, glede teh ramov, hitrosti, frekvence, čipovja, vsi BLEDI ...
Občutek sem imel, da sem jih tja prišel učit, o grafičnah ... SMEH no :P

Ko jih naučim mal teorije, pride na vrsto denar, "reveži" niso mel niti 30k da vn izplačajo :)) :)) :))

Ok sem reku pridem popudne ko bote kaj zaslužli....

Pridem tja popudne, pa mam verjetno tako srečo da je ravno šef delal >:D
Začnem ponovno isto zgodbo in šef seveda ves pameten, da te ne more bit res, da če grafa ne deluje kot bi mogla bi to moglo it na servis da se jo tam preveri in naj kar tje grem.....
OK meni takrat zakuhal motor u glavi in začel o varstvu potrošnikov da zavajete kupce, da jih ne opozorite kaj sploh kupujejo, kar je vaša dolžnost do strank...
Potem je malček razmislil pa začel govorit da oni to prodajajo kar jim pošlejo in da niso oni krivi kar pač je narobe....
Potrdil sem mu da niso to oni krivi, ampak oni morejo bit poučeni o robi ki jo prodajajo in kvalitetno jo tud predstavit stranki, kar oni niso ....
Mu vržem na dan tud to da ni to osamljen primer da so že 4 kartice tko vrnili in da se ne brijejo norca iz mene...
Šef je dobil, a veš oni mrk ko ti vse se ustavi za 10 sek, in ammm ahh hmmmmm, od kje tebi ta podatek je bilo njegovo naslednje prašanje .... Jaz pa samo u smeh :D

Reku sem mu da je to tukaj zadost da ste že tko na slabi luči in nakar se je raznežil in pogledal račun, stestiral kartico, da nisem pripeljal nazaj skurjeno inlepo vrnil denar pa še roko mi dal ...

Nauk Zgodbe:
1. Poceni robo je dobiti lepo, ni pa vedno zagotovljeno da dobiš res to kar kupuješ !
2. Comtron in grafične, sramota in zavajanje kupcev !

Pregovor pravi : Osel gre samo 1x na led, jaz sem osel, ampak 2.-ič ne grem na led !

Killah bee tnx za help in vse 0:)

A mi lahko kdo plis pove kako naj pridem do Jae, tja u tisto ind. cono, saj svojega lastnega prevoza nimam, da bi lahko šel z avtom .... ????

killah bee ::

Lahko da bom jaz kej hodil tja pa te zategnem do jea-ta

Dejancek ::

Oh to bi blo super, če bi upal, pa še na pir gremo in to bo cela akcija :D

Nevem, sendaj mi PM da se dogovoriva al kako...
Lp

royal ::

Kako se obnesejo te 3d connect graficne kartice npr:Connect3D ATI RADEON 9600XT 128MB a so rami ne tej kartici kaj boljsi
oziroma se splaca doplacat tistih 8.000sit..jo je kdo ze preizkusil..lp

killah bee ::

mel sem asusa 9600xt, ki pa se ni hotu navijat nikamor ampak res nikamor;(( 8-O ,navil sem ga lahko samo za 5MHz ram in gpu:D ,za connect 3d pa ti ne bo noben mogu rečt kolk so dobre in kolk se bodo dale navit,ker se prov vsaka kartica da drgač navit ena ful ena pa NČ,tko da to boš mogu sam precenit ,svetujem pa ti če že hočeš kupiti 9600XT,vzem od Sapphira,pa vzem 128MB različico,

Ps: mislim da ima c3d infinion rame gor ,baje crap,sicer pa malo poGUGLI:D pa boš videl
kako pa kaj


LP killah
Abit NF7,T-bred1700+@2400+(10x200),512MB,hercules 9800@9800pro 385/695

Zgodovina sprememb…

royal ::

Ja ,sej po googlu sem ze gledo in sem vidu tiste ta
kratke rame ne pravokotne sam kaksen proizvajalec je pa ne vem ramov seveda..baje so ti pravokotni rami precej slabsi..lp

Dejancek ::

No danes sem kupil GigaByte R 9600 PRO pa takoj poženem 3DMark01 in rezultat 10980 pik, brez navitja kartice in procesorja

100x bolje kot prej kar sem imel :D

OZZY ::

soulja - Ja pa si ziher da se bo dala softmodat na 9500pro. Se ne da pri vseh.....pač sreča...poznam ljudi ki so jo tam kupili pa se ni dala modat. Pa tudi take, ki so kupili tako kot jaz pa se tudi ni dala. pač za 27k dobiš kartoco, ki je enako ali še hitreje kot 9600pro.

Pri meni je garancija da se da brez artefaktov. Poleg tudi same garancije - rabljeno mislim da 2 mesca - pa 2 leti garancije.
Go with the flow.

MEDENA ::

če sem prav prebral...si dejansko dobil 9600 in ne PRO ?

Phil ::

Nisi prav prebral 0:). 9600 PRO naj bi imel frekvence (GPU/RAM) 400/300, ta od GeCube pa jih ima 400/200.
Za navadnega radeona 9600 (torej NE PRO) pa mislim da ima 325/200.
Totalna štala :\ .
LP

Dejancek ::

No zadnji testi :

GigaByte Radeon 9600 PRO (440/630)
Ati catalyst 4.4
AThlon 2047Mhz

3Dmark01 = 11345 pik

Krepko bolje kot GameCube = ŠTALA !

A mi zna kdo povedat kaki je faktor navijanja grafične, mislim Core Clock in Memory clock ????

Killah bee : Poglej moj topic na Navijanje: AMD 2500+ & Abit NF7

Ajd

Mavrik ::

Faktor navijanja?
Če misliš do kam bi naj šla, potem je tam 500/680 nekje safe bet če je res malo bolj navijaška.
The truth is rarely pure and never simple.

OZZY ::

Dejancek:

Moj r9500@9500pro na 1833MHz (166fsb) - 11800 pik. >:D >:D

r9500pro rocks over 9600pro.....
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

Dejancek ::

Mavrik:
Mislil sem na kateri osnovi dodaješ Core clock in Memory clock...
A je kaka povezava al to delaš po občutku, ... Al more bit nekako usklajeno ?

Trenutno mi je uspelo jo navit na 475/636

3DMark01 = 12006 pik

OZZY :

Čakaj no :D, sem komaj začetnik u navijanju, morem se marsikaj še naučit >:D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero graf. kartico za 25.000 sit (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
564502 (3667) Jaffa
»

Primerjava: Kaj je boljše? Radeon 9200 (128mb) ali GF Fx 5200 (128mb) (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
744940 (3981) SavoKovac
»

Radeon 9600pro ali 9600XT (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
513750 (2716) Tradewind
»

ASUS 9600XT navijanje

Oddelek: Navijanje
471619 (979) mamamia
»

asus radeon 9600XT POMOČ!!!

Oddelek: Strojna oprema
381859 (1329) Dr_M

Več podobnih tem