» »

Izpad elektrike...škoduje kompjutru?

Izpad elektrike...škoduje kompjutru?

Groovy ::

joooj, to vreme...

Skoraj vsako uro zmanjka elektrike za kake 2 sekundi, ravno toliko, da mi resetira kompjuter.

Kako, če, to škoduje kompjutru? Predvsem me skrbi disk.
(razna nihanja v el. omrezju, nenadno reseturanje,...)

Tnx
I am the captain of my soul

kajzer ::

Men je en tak izpad uniču matično in cdrom

Groovy ::

WTF! 8-O 8-O ;((

ajde, se vidmo, ko bo kaj bolj stabilno...
I am the captain of my soul

kajzer ::

To je blo na stari plati s 333MHz celeronom. Ne vem kak je zdej, verjetno majo napajalniki kako prenapetostno zaščito, da ne spustijo kako veliko napetostno konico plošči. Men se je to zgodilo ob izpadu FID stikala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kajzer ()

Poldi112 ::

Moje subjektivno mnenje je da izpadi ne vplivajo dobro. Sem se pa bal bolj za hifi kot za pc, zdaj pa oba mirno delata, zarnica je pa ravno 20 sec nazaj pokazala, da se je splacalo ups kupiti.

Šimpanz ::

Sigurno taki šoki niso koristni. Najbolje je da si omisliš UPS ki bo podvsem odpravil take nepravilnosti.

frenk ::

ne rabš ups-a, samo dost močn napajalnik si nabavš>:D...moj chieftec 420W je lihkar prejle odlično prestal padec napetosti, medtem ko se je televizja ugasnla

krucymucy ::

kksne mocne kondenzatorje mors met :)

Scorpia ::

Meni se je danes zgodilo neki podobnega. Poslušal sem veselo musko pol kar naenkrat utihne, črn zaslon, rač. laufa še neki časa(prvič se mu to zgodil) pa še epox-ov program mi ni javil padec napetosti. Pol pa se je nazaj pržgou medtem je žarnica ene parkrat pokazala da je bil en padec elektrike.

Dr_M ::

aktiven PFC zelo pomaga, pasiven pa nic.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Groovy ::

ja, mislim da je bol vse skupaj catch v močnih kondenzatorjih in kvalitetnemu napajalniku.

Brat ima namreč le 250W napajalnik in mašino ki mu dosti več žre, pa se mu ni resetiral, meni pa pri 300w vsake 20min. Poslušal sem le muziko na kompjutru, tako da sploh ni bilo nobene hude obremenitve. 8-O

No ja, morda da se motim, saj sva na različnih fazak priklopljena in lahko da je bila šibka le ena faza (moja).:O
I am the captain of my soul

frenk ::

to nima veze če sta na različnih štekarjih vkloplena, ker vsi štekarji v eni sobi so vezani paralelno;)

Dr_M ::

ce so v hisi majo 3 fazno napeljavo. in lahko da majo stekarje na razlicnih fazah.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Groovy ::

To, Dr_M, koncno si me razveselil z odgovorom! :8)

DA, hiša in različne sobe in različne faze...

Tko da za samo tenutne izpade elektrike in za nihanja v el omrežju, je prekleto dobro imeti kakovosten napajalec! 8-) >:D
I am the captain of my soul

TribesMan ::

Dr_M aktivni PFC ne reši ničesar. To je samo zato da se znebiš jalovega toka in da je poraba bolj "gladka", ker tile switcherji zelo svinjajo po omrežju. PFC pač samo spuca tako da ni motenj v omrežju. S tem samo zmanjšaš izkoristek napajalnika. Zadeva porabo poveča za približno 5-10%. Nič dobrega če mene vprašaš.

Drgač pa je vse odvisno od kondenzatorjev, tako na primarni kot na sekundarni strani. Če je mašina navita do meje se bo to še prej poznalo. Sam večinoma imajo kar vsi napajalniki na primarni strani enako količino zaloge energije, tako da tle nei velikih razlik, bolj se pozna na sekundarju...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

TribesMan: zakaj pa nebi PFC pomagu? PFC dela od nevem..100-240V npr in v tem obmocju obmocju dela napajalnik brez problema. ce ti pade napetost na 150V bo se vedno delu bp, ce pa mas pasivni PFC se ti bo pa lepo kista ugasnila. je pa res tut odvisno kok ma mocne kondenzatorje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Če boš mel na omrežju 100V se ne bo noben napajalnik ugasnu, problem je ko za trenutek zmanjka energije, takrat se zadeve ugašajo. Tud moj ghetto napajalnik se pred modifikacijo ni enkrat ugasnil če je napetost samo zanihala, pa je bil oskubljen do kosti. Problem se pojavi ko za trenutek zmanjka elektrike...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

pr men se je ze zgodil, da se je comp ugasnu, luci pa se utripnile niso v tistem trenutku (blo pa je zagotovo nihanje napetosti, ker so ceu vecer luci utripale), drugac pa vec al mn res nimam problemov, ceprov na moj napajalc pasivni pfc.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri UPS za PC kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
182631 (2067) schurda
»

Nihanje napetosti v vticnicah (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6310108 (8047) Pyr0Beast
»

Enermax izdal napajalnik z 1000W (1kW) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Modifikacije
648470 (7237) TribesMan
»

Koliko električne energije pokuri povprečen računalnik

Oddelek: Strojna oprema
479576 (8573) BigHugo
»

Tagan TG-380-U01

Oddelek: Kaj kupiti
311580 (1284) kuglvinkl

Več podobnih tem